Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én reagálom túl? (részletek lent)

Én reagálom túl? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Teljesen kiakadtam a sógornőmre. Tegnap vendégségbe voltunk hivatalosak a férjemmel és a 11 hós fiunkkal. A párom családja részéről volt szervezve az összejövetel. Sajnos a férjem apukája korházba került, így ő lemondta a programot, de nekünk a fiammal azt javasolta, hogy menjünk el, legalább mi legyünk ott. Ezzel nem is lett volna gond. Párom húga felhívott, hogy ha gondoljuk ők elvisznek minket kocsival. Ez jó is lett volna, de sógornőm így kezdte:

- Gáz, ha addig a gyereket az ölembe fogom, amíg megérkezünk? (mert ugye mondtam neki, hogy a gyerekülést be kell tennem a kocsiba, amihez kéne egy kis segítség, mert a gyerekkel az egyik karomon nem egyszerű cipelni a gyerekülést)Mondtam neki, hogy igen, autóval menet a gyereknek a biztonsági ülésben a helye. Erre ő:

- Na jó, akkor berakjuk valahogy, legfeljebb nem kötjük be.

Na ez már sok volt, pár perc után visszahívtam, hogy megyek akkor a mi autónkkal, majd belerakom a gyereket a babakocsiba, és így könnyebben ki tudom vinni az ülést és bekötni az autóba. Mire ő, hogy miért nem teszem a gyereket a járókába, vagy a kiságyba, amig én leviszem a parkolóba a gyerekülést és beszerelem. Mondtam neki, hogy nem hagyom magára a gyereket a lakásban tök egyedül, hiszen soha nem lehet tudni, meg egyébként sem. És ő már két gyerekes anyuka! A páromnak említettem, de nem hogy mellém állt volna, még a hugát védte. Oké, hogy az apukájuk korházban van, de nem felelőtlen egy ilyen ember? Nem gondolom, hogy én vagyok túl aggódós és óvatos. Szerintetek?


2011. jún. 26. 16:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
neked van igazad, ennyi idős gyereket nem hagyunk magára, és gyerekülés nélkül szállítani tilos és életveszélyes!
2011. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Eszembe nem jutna magára hagyni a lakásban,mikor egy pillanat alatt kész a baj.Én sem vagyok egy paraanyu,de azért ezek alapvető dolgok.
2011. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Hát, akkor én nagyon felelőtlen anyuka vagyok, mert én bizony hagytam már magára az ekkora fiamat egyedül a lakásban. Ha a kiságyban vagy a járókában van, ahol egyébként is szokott, és eljátszik egyedül pár percet, ott mi történhet vele? Az én fiam ilyen idősen simán elvolt 20 percig is, míg én a kertben locsoltam a zöldségeket. Mivel nem volt kire hagyni, este meg már halálra csíptek a szúnyogok, így egyszerűbb volt bent hagyni játszani, míg megcsinálom a dolgomat. Ajtó nyitva, így ha sírna, be tudok menni. Most 21 hónapos, sosem volt még semmi baja attól, mert pár percre egyedül volt. Persze panelban/bérházban nem hagynám a lakásban, de családi házban simán.
2011. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

teljesen igazad van!

de: szerintem túlreagálod, ilyenekkel nem kell foglalkozni, megbeszéltétek, ennyi. ennél cifrábbakat is fogsz kapni de te csináld csak úgy ahogy jónak látod!


előző: mi is kertesházban lakunk és én is hagytam már a kiságyban míg kimentem a kertbe mondjuk megetetni a kutyákat vagy összedobálni a kertet pár perc alatt. de azért egy teljesen más szituáció kiszaladni a kertbe úgy, hogy hallod a babád és megint csak teljesen más egy panellakásban hagyni és lemenni a parkolóba!

2011. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem egy kicsit túlreagálod.Én parázós anyuka vagyok,de totál egyedül vagyok a kicsivel minden nap, amíg a férjem dolgozik.Senki nem tud segíteni semmiben!Az első emeleten lakunk társasházban.A babakocsink a földszinten van, a pincébe zárva.Nem tudnám egyedül fölvinni a lakásba, és lehozni sem.Amikor megyünk sétálni,a kicsit leteszem a földre ( 9 hónapos, nem mászik, nem áll), onnan le nem eshet.Semmi veszélyes dolog nincs a közelébe, és apró tárgy sem, amit lenyelhetne, vigyázok rá nagyon.Leszaladok, előveszem a babakocsit, kitolom, felrohanok a gyerekért, gyorsan felöltöztetem, és mehetünk is.Ez mindennapos, de a lányom egészséges, és soha, semmi baj nem történt vele, még egy véletlen karcolás sem, amit magának okozott volna.Nem hinném, hogy a felelőtlenség itt kezdődik.Sőt, amikor alszik a kiságyban, a szeméttel is le szoktam szaladni.Hívjam át a szomszédot minden nap erre a 2 percre?Nem mondom, hogy jó érzés, de soha, semmi gond nem volt.Elfoglalja magát, amíg én előveszem a babakocsit.Vele együtt ezt nem tudnám megoldani.Ezt csak egy olyan anya tudja, akinél nem sündörögnek nap mint nap segítő rokonok, és egyedül van, mint a kisujjam.Ettől én még ugyanúgy féltem a lányom, és óvom minden rossztól.
2011. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
:D Kedves utolsó! Én is azt írtam, hogy kertes házban simán bent hagyom, de panelban/bérházban nem hagynám.
2011. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, utolsó előttinek szólt a válaszom!
2011. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nekem sincs segítségem, én is egyedül vagyok a lakásban a gyerekkel egész nap, és sajnos a férjem a munkája miatt sokszor vidéken alszik. Az én 11 hósom feláll, lépked a bútorok mellett. Nem merném egyedül hagyni. Az egészen mas, hogy 9 hós és még nem áll, ászik, de mi lesz akkor ha elindul, dől, borul? Kiváncsi leszek, hogy oldod meg? Egyébként kertes házban más, persze, de ott hallod őt. Na és az autóban fognád az öledben, szerintem nem.
2011. jún. 26. 19:59
 9/19 anonim ***** válasza:

A vitatott dolgokban teljesen igazad van. Másrészről persze túlreagálod, szerintem sem kell ennyit izgulni ezen. Sógornőd javasolt valamit, te meg máshogy döntöttél, elmondtad, kész! Pláne ne vondd bele a férjedet, az ilyen helyzetekkel a férfiak többnyire nem is tudnak mit kezdeni, csak annyit ért, hogy a húga meg a felesége közt feszkó van.

Amúgy mi is "csak" második emeleten lakunk, fél perc az utca, de eszembe sem jutna a gyereket a lakásban hagyni.

És nem csinál meg helyettem senki semmit, tök egyedül vagyok egész nap két gyerekkel. De úgy viszem le a szemetet is, úgy megyek tejért az alagsori tárolóba, stb, hogy jön velem a két gyerek.

Persze, családi ház más téma. Ha a szüleimnél vagyunk, kertes házban, simán kinnvagyunk mind, amíg a gyerekek alszanak. Bébicsősz bekapcsolva, és megyünk, ha felébred valamelyik.

2011. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ma 16:43: igen, én is ezt írtam, nem? ;D

úgy értettem a kommentemet, hogy dettó, csak túl körbeírtam :D

2011. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!