Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én reagálom túl? (részletek lent)

Én reagálom túl? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Teljesen kiakadtam a sógornőmre. Tegnap vendégségbe voltunk hivatalosak a férjemmel és a 11 hós fiunkkal. A párom családja részéről volt szervezve az összejövetel. Sajnos a férjem apukája korházba került, így ő lemondta a programot, de nekünk a fiammal azt javasolta, hogy menjünk el, legalább mi legyünk ott. Ezzel nem is lett volna gond. Párom húga felhívott, hogy ha gondoljuk ők elvisznek minket kocsival. Ez jó is lett volna, de sógornőm így kezdte:

- Gáz, ha addig a gyereket az ölembe fogom, amíg megérkezünk? (mert ugye mondtam neki, hogy a gyerekülést be kell tennem a kocsiba, amihez kéne egy kis segítség, mert a gyerekkel az egyik karomon nem egyszerű cipelni a gyerekülést)Mondtam neki, hogy igen, autóval menet a gyereknek a biztonsági ülésben a helye. Erre ő:

- Na jó, akkor berakjuk valahogy, legfeljebb nem kötjük be.

Na ez már sok volt, pár perc után visszahívtam, hogy megyek akkor a mi autónkkal, majd belerakom a gyereket a babakocsiba, és így könnyebben ki tudom vinni az ülést és bekötni az autóba. Mire ő, hogy miért nem teszem a gyereket a járókába, vagy a kiságyba, amig én leviszem a parkolóba a gyerekülést és beszerelem. Mondtam neki, hogy nem hagyom magára a gyereket a lakásban tök egyedül, hiszen soha nem lehet tudni, meg egyébként sem. És ő már két gyerekes anyuka! A páromnak említettem, de nem hogy mellém állt volna, még a hugát védte. Oké, hogy az apukájuk korházban van, de nem felelőtlen egy ilyen ember? Nem gondolom, hogy én vagyok túl aggódós és óvatos. Szerintetek?


2011. jún. 26. 16:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Tök igazad van. Én sem hagynám magára. És a gyerekülés is kell, és pont. Panelban lakom elsőn, és a babakocsi a tárolóba. egyik kezembe a gyerek, másikkal meg mindig megoldom valahogy. lábbal nyomom az ajtót, számba viszem a kulcsot, hátizsák stb. szerintem igazad van. nem vagy parás, hanem felelősségteljes.
2011. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki! egyedül van a gyerekkel, az én férjem sem ér haza 6 előtt. És teljesen más a kertes ház mint a panel.

Itt autóban való szállításról volt szó. Nagy felelőtlenség gyerekülés nélkül szállítani a picit és jól meg is büntetnek a rendőrök, ha meglátják.

2011. jún. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszoló vagyok.A babakocsinkhoz 3 ajtót kell kinyitnom, ebből az egyik vasajtó, a másik lakat.Kíváncsi vagyok, hogy oldanád meg, hogy gyerekkel a kezedben kinyiss egy lakatot egy kézzel..Sajnálom, én erre nem vagyok képes.Több baj történhetne, ha magammal vinném.Ha mászni fog, járókába teszem.Nyilván, ha járna, akkor én se hagynám magára, mindenképp kitalálnék valamit.Ha tudnám, hogy bárhová eljut a lakásban, persze nem máshogy oldanám meg, mert az már tényleg veszélyes.És nem vinném autóban ölben természetesen.De egyébként tényleg túl dramatizálod ezt az egészet.Igaza volt annak, aki azt írta, hogy nem értettél egyet a sógornőddel, és kész.Még sok ilyen lesz.

Engem is lepontoztak (ami nem érdekel különösebben), de akkor is leírtam őszintén, hogy mi van.Egyébként szerintem ilyet, mint én, minden anya csinál néha napján, csak én bevallom.9 hónapos, de még a havi súlymérésen kívül nem látta orvos.Tudok rá vigyázni.

2011. jún. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Akár elhiszed, akár nem, a legtöbb anyuka azért megoldja az ajtók kinyitását gyerekkel is. Több gyerekkel is. Anélkül, hogy a lakásban hagyná.
2011. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért!Én csak azt nem értem, hogy kertes házban magára hagyni 20 percre miben más.Én csak annyit teszek, hogy leszaladok, és felszaladok, 2 perc alatt.Ha sír, meghallom a földszinten.Sőt!Volt, hogy a férjem vigyázott rá, míg én boltba mentem.Már az utcán hallottam a sírását.Anyuéknak kertes házuk van.Ha bent hagynám a gyereket, esküszöm, hogy a kert végében nem hallanám meg, ha sírna.Szóval az miben más? Bébiőrünk nincs, mert egy 3 szobás lakásban felesleges dolog.Bárhol, bármit meghallok.Továbbra sem érzem magam felelőtlennek emiatt.Persze az már más, ha mászik, vagy lépeget.Egyértelmű, hogy akkor már máshogy fogom megoldani.Az ilyen esetekre jó a járóka.Vagy áthívom néha a szomszéd nénit.
2011. jún. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én meg arra lennék kiváncsi, hogy ha csak leszaladsz (kocsihoz, földszintre, pincébe, kukához, stb), meg felszaladsz, közben mit csinálsz a lakással (és a gyerekkel)? Bezárod? Vagy nyitva hagyod?
2011. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, válaszolok is.

Abban más a kertes ház, hogy ott más nem lakik, ergo nyugodt szívvel nyitvahagyod az ajtót, ablakot, míg kint vagy a kertben. Nyilván nem kilóméterekkel odébb, a kert általában a ház mellett van.

Egy panelben, társasházban, stb nem megyek el úgy, hogy nyitvahagyjam az ajtót. Bezárom. Na most azt nem részletezném, miért nem zárnám be gyerekestül...

2011. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nyitva hagyom.Csak a földszintre megyek le, ugyanis a pincénk a földszinten van.Idős, megbízható emberek laknak itt.Nem egyszerre viszem le a szemetet.Ez nem több 2 percnél, és soha nem volt semmi gond.Hozzáteszem, a lányom akkor is eljátszik néha egyedül, ha mellette ülök.Ilyenkor hagyom is, hogy önmagát is el tudja foglalni.Sajnos a baj akkor is megtörténhetne, ha 0-24 órában rád van kötve a gyerek, és akkor is, amikor locsoljátok a kertet.És én legalább a földszinten is házon belül vagyok.De minek is magyarázkodom?Egyébként a lakásban akkor is magammal viszem, amikor főzök, vagy fürdök.Volt, hogy sírt, hogy kimentem a szobából, beraktam a hordozóba, és magammal vittem amíg a fogamat mostam.Én is féltem mindentől.
2011. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Egyébként a lakásban akkor is magammal viszem, amikor főzök, vagy fürdök"

Tehát a lakásból nyugodtan kimész, de a lakásban viszed magaddal mindenhova. Aha. Na jó, ezt már ne magyarázd meg, nekem mindegy.

2011. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!