Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? Miért nem...

Mi a véleményetek? Miért nem hízik a kislányom?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 hónapos,tápszeres baba.Ma kellet menjünk oltásra,de nem kapta meg,mert kicsit meg van fázva.Nem is ez lenne a gond,hanem az hogy megmérték a súlyát és 5800 gr.Az utóbbi 1 hónapban csak 200 gr-ot hízott.Nagyon megijesztettek,hogy ez kevés.Keveset eszik,ha akarnék se tudnék többet belediktálni,mert akkor csak ordít.Naponta 5-ször eszik,140 ml tápszert,van mikor megeszi a 180-at vagy 210-et.Most felírtak neki Beba tápszert(eddig a Milupát ette) és Sinlacot.Mellette iszik mecsek baba teát vagy a Hipp csecsemő teát a kamillás-édesköményes változatot.Holnap reggel vizelet mintát kell vigyek,mert azt mondta a doktornéni,hogy lehet van egy lappangó húgyuti fertőzése és azért nem hízik.Amúgy a kedve változatlan,állandóan mosolyog,hangosan kacag,rágja a csörgőjét.Nagyon el vagyok keseredve,tényleg nagy a baj???
2009. okt. 15. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne legyél!

Szerintem eleget eszik a babád, nem kéne, hogy többet egyen, én meggondolnám az tis a helyedben, hogy változtassak -e ezen.

Nálunk pont ilyen időben volt ilyen,nem hízott 2 hónapig szinte semmit. A doki már fenyegetett a tápszerrel (mert csak anyatejes volt) de minden helyreállt, csodás egészséges, vidám baba.

ha a tied is vidám, jókedvü, nem hiszem, hogy gond lenne, de persze vizsgáltasd ki, amire kér a doki, az sosem árt.

2009. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk unokája 2éves lesz és 7kg közel 1.5éve!Jártak mindenféle dokinál ,egészséges a gyerek,arra jutottak a dokik hogy békén hagyják,azért imádkoznak minden mérésnél hogy legalább 1-2dkg -al több legyen,de se fel,se le nem változik!Kitartás!
2009. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs baj, nehogy elkeseredj! Te jó ég, akkor az én gyerekemre mit mondanának? Alultáplált?... Most 5 hónapos. 6kg és szintén ötször eszik és anyit nem, mint a tiéd.120 ml a minimum , de legtöbbször 140-160-at eszik. Amikor 4 hónapos volt, 5400 g volt. (ja, 3 kg-mal szültett.)A védőnő mindig jelöli a mért súlyát egy grafikonon vagy táblázaton, amit ő vezet a kisbabámról. Az mutatja sávokban a megfelelő súlygyarapodást. (Biztos láttál ilyet, hasonló van a gyerekeink kiskönyvében is.) Na, szóval az alapján mindig azt mondja, hogy rendben van. Jóóó, én is tudom, hogy éppen dundika, de teljesen átlagos és emellett mozgékony, vidám. Két hete kap már gyümölcsöket kostolóba két étkezés között délelőtt. Szintén tápszeres amúgy.
2009. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi holnap megyünk vérvételre,mert a 3,5 hónapos kislányom nem akar nagyon enni semmit. A te babád hozzá képest hatalmas adagot eszik. Én vashiányra gyanakszom, azt mondják az okoz étvágytalanságot. De mivel ezzel a problámámmal már sok mindenkit megkérdeztem, meg tudlak nyugtatni, nagyon nagyon sokan írták ugyanezt,mint te, de egy pár hónap múlva már semmi gond nincs, újra eszik-hízik a baba. Ne aggódj, a lényeg, hogy jókedvű, eszik rendesen. Nem a kilók a lényeg!
2009. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hosszra nem nyúlt meg a hónapban? Akkor híznak kicsit keveset,a babád a felét,mint az átlag. Kicsit keveset eszik, ez szerintem is igy van. Este sem tud több tápit inni? Gondolom éjjel sem kel fel enni, pedig nem ártana ugy éjféltájt még egy 140- es adag. De az igazság az, hogy ha egy gyerek alszik éjjel végig, az nem éhes... A sinlac jól hízlal,azért irták fel. Ez nem rossz, ettől ne félj. Itathatod üvegből is, mig ilyen pici és nem tud kanalazni. Szerintem mire elkezded a hozzátáplálást és belejöttök, meg fog ez a gond oldódni.
2009. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, 21:15-ös. Véletlenül elküldtem a választ, bár nem fejezem még be és át sem olvastam, ne haragudj. :S

Szóval az enyém SEM dundi, azt akartam irni. Ne aggódj szerintem, rendben fejlődik a kisbabád. A barátnőmé 4 hósan 8 kg, ő meg emiatt aggódik.

Mennyivel született a babád?

2009. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!azért megnyugtattatok,mindenki azt mondja ne izguljak,mert nincs semmi baja a picinek.Úgyis annyit eszik amennyire neki szüksége van és jólesik.De annyira megijesztettek,hogy zokogtam mikor kjöttünk a rendelőből és csak magamat hibáztattam,hogy rosszul csinálok valamit.A védőnőnk vigasztalt meg,ő is azt mondta hogy minden rednbe van,ne izguljak.Amúgy 3200 gr-al és 52 cm-el született.
2009. okt. 16. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!