Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdte már meg valaki 3...

Kezdte már meg valaki 3 hónapos tápszeres babánál a hozzátáplálást? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Kicsit kényszerhelyzetben vagyok, mert a tápszert már nem akarja megenni, pedig több félét is próbáltam.
2009. okt. 8. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor próbáld ki a tejpépet (ugyanúgy fel lehet íratni) Ezt kiskanállal is odaadhatod neki, meg üvegből is (ha jobban felhígítod) A hozzátáplálással még ne nagyon kísérletezz, 4 hónapos kora előtt fejletlen még a gyomra, emésztőrendszere!

2009. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyerekorvos azt mondta, 3 és fél hónaposan, hogy próbáljuk meg az almalevet. Mi inkább megvártuk vele, hogy 4 hónapos legyen és onnantól kapta a gyümölcsöket.

A biztonság kedvéért kérdezd meg a gyerekorvosotokat vagy a védőnőt, de ha el akarod kezdeni, akkor csak almával vagy HA-s tejpéppel.

2009. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! 3 hónaposan kezdtük. Először almalével /1-2 mokkáskanálnyival/, másnap már 3-4 mokkáskanálnyival, majd utána cumisüvegből is 25-30 ml megivott. Aztán ugyanígy az őszibarackkal, ha ezeket is itta pürének adtam neki. Ezzel kicsit többet kell pepecselni, de 1-2 hét után olyan ügyesen tátják a szájukat. Tejpépet is adhatsz neki, azzal jobban el is telik mint a gyümölccsel. Ha pedig már evett almát, barackot utána jöhet zöldség is /sárgarépa, tök, cékla, sütőtök illetve én üvegeset is adtam neki/. Van aki keveri a zöldséget a gyümivel, én nem szoktam. Tízóraira mindig gyümölcs, uzsonnára adtam a zöldséget.
2009. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismet ellen pelda vagyok...a fiam 11 hetes volt amikor megette az elso adag alma pepet (150g-ot) en nem pepecseltem almale, meg mokkaskanallal, egy hetig almat kapott, aztan jott a tobbi gyumi...kb negy honaposan mar ket etkezest kivaltottunk, most 7 honapos napi negyszer eszik mar csak, reggel tejpep, este joejt tejpep, ebed fozelek, husi, vagy azt amit mi, uzsira gyumolcsot...ha ehes rizoraira kekszet adok neki, vagy egy kiflit...es imadja

hatalmas es egeszseges baba

2009. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
pontozatok le nyugottan,de en 6 hetes kora ota megkeztem a hozzataplalast.tapszeresek voltunk es vagyunk.18 an lessz 3 honapos.eloszor levekkel kezdtuk mara mar pepeket eszik.es a jovoheten levest is fogok adni neki.nem lett semmi baja,szepen gyarapszik.sokan igy csinaljak csak nem merik bevallani.meg egy etkezest nem valtottam ki de hamarosan be fog kovetkezni mert peldaul az almas tehenturo utan mar csak 20ml tapszert iszik meg.ha gondolod priviben meg irok.ja es johet a lepontozas!
2009. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A privát üzenetet megköszönném.
2009. okt. 8. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!