Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miér tnem kapok gyes-t a 2...

Miér tnem kapok gyes-t a 2 éves gyerekre, ha megszületik a pici?

Figyelt kérdés
Lányom december 26-án lesz 2 éves és december 25-re vagyok kiírva a második babánkkal, de azt mondják, hogy nem kapok majd gyest a nagy lányom után, ami amúgy még 1 évig járna, mert 2 ellátásra nem vagyok jogosult. Azt gondolják, hogy ha megszületik a pici, akkor nem kell a nagynak pelust venni, vagy ruhátm vagy enni adni???
2009. okt. 7. 11:53
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Én úgy utálom, mikor össze akarnak hasznítani minket más országgal, hogy bezzeg ott 6 hét, meg 6 hónap után vissza kell menni dolgozni. De ilyen módon nemzetgazdasági szintről részleteket kiragadni félrevezető! És ez sem egészen így van, hiszen Pl Ausztriában napi támogatás jár szintén választható időszakra: a gyerek 15 hónapos koráig napi 26,6, vagy 20 hónapig napi 20,8, vagy 30 hónapig napi 14,5 euró.

Németországban a szülő választhat: vagy egy évig havi 450 eurót, vagy két évig 300 eurót kap gyermeke után. És arról még nem is beszéltünk, hogy akár az egykeresős modell is megállja a helyét.

2009. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

14:35-ős vagyok.Ne más embert szidj(pl. példaként felhozott bankos kismama)és ne háborogj,hanem nézz utána,hogy mi jár!Azt írtad a kommentbe:"le kellett mondanom a gyedről, hogy vissza tudjak jönni dolgozni, hogy legyen 180 nap jobb fizetésem, úgyhogy nem veszek fel más ellátást a fizetésemen kívül én sem."Ha május óta dolgozol és lemondtad a Gyedet,igényelhettél(lehet még most is igényelhetsz visszamenőleg valamennyit)Gyest,mivel a gyes mellett lehet dolgozni,akár 8 órában is!Viszont,jó ha tudod,hogyha a végefelé táppénzre mész azt viszont nem a fizetésed után kapod,ha gyesen is vagy,hanem a min.bér x. százaléka.Ezt nem tudom pontosan,mert még nem tartok ott.

Nézz utána,melyik éri meg jobban,ha táppénzen leszel.

Remélem segítettem.

2009. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Na, akkor tényleg nem vagy világos. Ha dolgozol, miért is nem kapod mellette te is a gyes-t??? Mint a sokat szidott bankos anyuka?

Ugyanis neked ugyanúgy jár jelenleg a munka mellett a gyes, mint bárki másnak. A gyerek egy éves korától dolgozhatsz és a munka mellett kaphatod a gyest.

Úgyhogy ne a rendszert szidd, inkább szaladj el egy igénylőpapírért és gyorsan kérjed meg az ellátást. (Azt írod, most a fizetésed mellett nem kapsz más ellátást). Remélem, nem futottál ki az időből, mert nem néztél utána annak, hogy mit hogyan kell csinálni. Akkor inkább erről kellett volna kérdést feltenned.


Egyébként jó tanács, hogy ha terhes vagy, akkor lehet jobban jártok, ha apuka, vagy nagymama igényli meg a gyest a szülésig a gyerekre, mert akkor ha táppénzre kell menned, nem a gyes alapján, hanem a fizetésed alapján kapod a táppénzt, ami nem mindegy. Szóval inkább ilyenekről kérdeztél volna, hogy hogyan oldjad meg, hogy jársz a legjobban, többet segíthettünk volna, minthogy szidod a rendszert, csak tudnánk, hogy mire fel. Most csatlakozhatsz szégyenszemre a bankos anyukához, aki a fizetése meleltt gyest is kap. :-)))

(Ez poén volt, de tényleg azonnal intézd az igénylést, mert visszamenőleg is kérheted pár hónapra, hátha nincs minden veszve és nem dobtál ki az ablakon párszor 25.000 Ft-ot!)

2009. okt. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

a kioktatóknak és félremagyarázóknak üzenem, hogy remélem boldoggá teszi őket, ha oszhatják az észt és beledöngölhetik a másikat a sárba anélkül, hogy megértenétek a lényeget.

Az egész nem ért ennyit, már bánom, hogy feltettem a kérdést, szánalmas a helyzet, mind a ti agyatokban, mind pedig a magyar családtámogatás terén.

2009. okt. 8. 10:33
 35/36 anonim ***** válasza:

Elég furcsa,hogy így reagálsz az utolsó két hozzászólóra,aki csak segíteni akartak annak ellenére,hogy háborogsz!Ahelyett,hogy megköszönted volna a segítségüket és mennél intézni a Gyest ami neked is JÁR!

Szerintem nem voltak kioktatóak és nem is okoskodtak,csak közölték a tényeket.

Igazándiból a gyes lehetősége adott,ha valaki nem él vele(tök mindegy milyen okból)az magára vessen.

2009. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Szíves figyelmedbe ajánlanám az eredeti kérdést...baromira nem az volt a kérdés, hogy én milyen ember vagyok és hogy nekem jár-e MOST a gyes.

Már nem érdekel a véleményetek, a választ megkaptam, a tanulságot levontam, le is zárhatjuk a témát.

A kérdéshez kapcsolódó értelmes válaszokat természetesen köszönöm.

2009. okt. 8. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!