Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miér tnem kapok gyes-t a 2...

Miér tnem kapok gyes-t a 2 éves gyerekre, ha megszületik a pici?

Figyelt kérdés
Lányom december 26-án lesz 2 éves és december 25-re vagyok kiírva a második babánkkal, de azt mondják, hogy nem kapok majd gyest a nagy lányom után, ami amúgy még 1 évig járna, mert 2 ellátásra nem vagyok jogosult. Azt gondolják, hogy ha megszületik a pici, akkor nem kell a nagynak pelust venni, vagy ruhátm vagy enni adni???
2009. okt. 7. 11:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egyetlen gyerekre egyetlen elátásra jogosult mindenki,hiába kellene kora szerint még kapni a nagyobbiknak!Ez a törvény!A csp természetesen dupla:)
2009. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Sose lehetett egyszerre 2 féle ellátást kapni...
2009. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

A gyest nem a gyerek kapja, hanem te, a munkabéred helyett. Hiszen nem tudsz dolgozni, mert gyereket nevelsz.

Tehát ebből csak 1 jár neked. A családit kapja a gyerek (ebből kell pelust venni) abból természetesen 2-t kapsz.

2009. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
ha van valaki, akinek 1 éves a gyereke, az kap cca76e gyest. egy másik nő akinek mondjuk 2,5 éves a gyereke és visszamegy eg ybankba dolgoizni havi nettó 470e ft-ért, az megkapja a 23e gyest. Én a két gyerekere összesaen kapok 76e gyest és dulpa csp-t. szerintem ez hátrányos megkülönböztetés. Ezek szerint gyes mellett vállalhatok munkát, de második gyereket nem érdemes...
2009. okt. 7. 12:03
 5/36 anonim ***** válasza:
Meg ne bántódj, nem nekedesni akarok, de ezzel csak most szembesültél? Nem kellett volna ennek előbb utánajárnod? Amúgy teljesen igazad van, én is pont ezen agyalok, hogy a másodikat hogyan, miként, mert 2 gyerek, 1 gyes, az gáz. Annyira apa sem keres szuperül!!
2009. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
63%
nem a GYESből kell gyereket eltartani. Ez ilyen egyszerű.
2009. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
45%
Akkor mégis miből? Lottózzunk? Nekem pl a GYED-em alatt megszűnik a munkahelyem, így a munkaviszonyom is, tehát a másodikra kizárólag GYES-t kaphatok. Viszont, ha elárulod, miből kell gyereket eltartani, kíváncsian hallgatjuk!
2009. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
22%
Én úgy tudom,hogy ilyen esetben az apa nevére kell kérni a gyest. Mielőtt bárki elkezdene negatív véleményeket írni, kérem járjon utánna és csak azután tegye azt. Köszönöm
2009. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Apuka is csak akkor kaphatja a gyest a gyerek után ha pl. egyedülálló.

Olyat nem lehet csinálni, hogy 2 gyerek van egyikre anyuka, másikra apuka veszi fel az ellátást!!

És ez a világ nem arról szól sajnos, hogy megtámogatják azt aki gyermeket szeretne vagy második gyermeket stb.

És őszintén : hányan mennek vissza bankba dolgozni 470 ezerért???? szerintem nem lehetnek olyan sokan...

2009. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
86%

Azt írod második gyereket nem érdemes vállalni, hát elég szomorú, hogy te azért vállalsz gyereket, mert érdemes, vagy nem. Ne az államnak szülj gyereket, hanem magadnak. Mielőtt gyereket csináltatok, az előtt kellett volna gondolkodni.

Amúgy meg egy nagy hülyeség amit írtál a hátrányos megkülönböztetésről. Mert ez nem az. A másik nő aki több száz ezer forintot visz haza a bankból az igen is megdolgozik érte, a gyes pedig jár.

Vannak hiányosságai a magyar államigazgatásnak, de a legtöbb országban 6 hónap után mehet vissza anyuka dolgozni.

2009. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!