Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miér tnem kapok gyes-t a 2...

Miér tnem kapok gyes-t a 2 éves gyerekre, ha megszületik a pici?

Figyelt kérdés
Lányom december 26-án lesz 2 éves és december 25-re vagyok kiírva a második babánkkal, de azt mondják, hogy nem kapok majd gyest a nagy lányom után, ami amúgy még 1 évig járna, mert 2 ellátásra nem vagyok jogosult. Azt gondolják, hogy ha megszületik a pici, akkor nem kell a nagynak pelust venni, vagy ruhátm vagy enni adni???
2009. okt. 7. 11:53
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

A kérdező arra gondol, hogy aki most visszamegy dolgozni, mert 2 éves a babája, megkapja a fizut, mivel dolgozik, de emellé GYES-t is kap. Míg aki nem megy vissza dolgozni, mert jön a második baba, az GYED-et kap, és nem kapja meg emellé a GYES-t. Ez az igazságtalan benne.

2009. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem az utolsónak írtam, a 13:11-es válaszolónak.
2009. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Csak ott a bibi, hogy aki dolgozik, az a fizetését a munkahelyétől kapja a munkájáért cserébe.

Ő pedig állam bácsitól kapja az ellátást (nem fizetést).

2009. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
elbeszélünk egymás mellett, ezt írásban nehéz elmondani, felejtsd el, mintha nem írtam volna kérdést ki.
2009. okt. 7. 13:38
 25/36 A kérdező kommentje:
amúgy a 13.31-es válasz az amire én gondolok, ő megértette
2009. okt. 7. 13:48
 26/36 anonim ***** válasza:

Szia!

Én értem, hogy mit nem tartasz korrektnek. Nálunk is hasonló a szituáció, azzal a különbséggel, hogy nálunk a "nagy" másfél éves lesz, amikor születik a tesó.

Igazságtalannak tartom, mint ahogyan azt is, hogy maximalizálva van a gyed, hogy csak azt nézik, hogy az igénylést megelőző évben mennyi volt a kereseted, hogy az senkit nem érdekel, ha tíz évet már kőkeményen ledolgoztál, leadóztál, csak az utolsó évben voltak problémák... és még annyi minden van, hogy ember legyen a talpán, aki olyan rendszert tud kidolgozni, ami a többségnek megfelel. Én speciel még az alanyi jogon járó gyest is eltörölném, persze bizonyos kikötésekkel.

2009. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
35%

Ne haragudj,hogy ezt mondom,de május óta dolgozol,gondolom a gyest is igényelted.Akkor magadtól miért nem adtad vissza,hogy ez nem jár mert dolgozol?

Ki lehetsz akadva és lehet még igazad is lenne,de ez a törvény.Külföldön mehetsz vissza hamar dolgozni és nem sok juttatás jár.

A magyar anyukák eléggé el vannak "kényeztetve" mint otthon maradás ügyileg és juttatás ügyileg is(még ha kevés is).

2009. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi rossz indulatú ember fordul meg ezen a fórumon. Elég siralmas így végig olvasva a válaszokat. Tisztelet a kivételnek! Nem értem miért kell így neki esni a kérdezőnek! Mintha az életetek függne tőle.
2009. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Ezzel az erővel az is lehetne a kérdés, miért nem támogatja jobban az állam a kisgyerekes családokat pedig hogy megérdemelnénk.

(kivéve az ún. megélhetési szülőknek).

Szerintem ez nem rosszindulat, hanem véleménykülönbség.Ha nem kiváncsi a véleményekre, ne tegyen fel kérdést senki.

2009. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy azért esnek így nekem,mert ők hozták a törvényt és magukat akarják igazolni. A lányom még csak 21 hónapos, így le kellett mondanom a gyedről, hogy vissza tudjak jönni dolgozni, hogy legyen 180 nap jobb fizetésem, úgyhogy nem veszek fel más ellátást a fizetésemen kívül én sem. De ha már nem fogok dolgozni mert megszületik a pici, hiába nem lesz fizetésem, a nagyobbikra akkor sem jár csak 12e Ft.

A hivalokban is ezt szajkózzák, hog ybezzeg az Unió más országaiban...de könyörgöm mi itt élünk és itt kell(ene) megérlnünk és nevetséges ha valaki azt feltételezi, hogy a gyes összegére alapoztam a családi kölstégveztést vagy hogy amiatt a 23 ezer miatt válllaltam volna gyereket. Már többször írtam, hogy igazságtalannak tartom és CSAK kíváncsi voltam, hogy ki, miként látja. Egy két hozzászólás valóban rosszindulatú és megalapozatlan, de névtelenül bárki bármit mondhat a másikra...amúgy is szólás szabadság van. De talunlságos volt végigolvasni a válaszokat.

2009. okt. 7. 15:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!