Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miér tnem kapok gyes-t a 2...

Miér tnem kapok gyes-t a 2 éves gyerekre, ha megszületik a pici?

Figyelt kérdés
Lányom december 26-án lesz 2 éves és december 25-re vagyok kiírva a második babánkkal, de azt mondják, hogy nem kapok majd gyest a nagy lányom után, ami amúgy még 1 évig járna, mert 2 ellátásra nem vagyok jogosult. Azt gondolják, hogy ha megszületik a pici, akkor nem kell a nagynak pelust venni, vagy ruhátm vagy enni adni???
2009. okt. 7. 11:53
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

12.33as vagyok megint.

Még annyi, hogy igen, ez a rendszer azt támogatja hogy menjél vissza de sürgősen dolgozni (az senkit se érdekel hogy esetleg nincs hova illetve hogy a gyerekedet közben nem veszik fel bölcsibe pl.) és csak akkor vállalj még gyermeket ha spóroltál rá előre, és nem az állam pénzén akarod eltartani. (bár a gyesből sztem senki se tud gyereket nevelni de mindegy).

Ezt nem kötözködésként írom, 2 gyerekem van tudom mit beszélek sajna :((

2009. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
72%

Azért megdöbbenek, ha valaki azt írja, hogy a gyesből szeretne nevelni a gyerekét. A gyes/gyed egy segítség, hogy a jövedelemkiesést a család jobban kompenzálja. A legtöbb országban ilyen nincs is.

De nem arra van, hogy "ebből" neveljük fel a gyereket. (nem is lehet) Ha valaki gyereket vállal, akkor először azt kéne végiggondolnia, hogy hogyan fogja az igényeit biztosítani. Mert nem lehet 1 év múlva azt mondani, hogy mégis mindent vissza, nem így gondoltam.

Nem kell kacsalábú bölcső, de az alapigényekre igenis meg kell, hogy legyen a pénz.

2009. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Azért, mert valaki ésszerűen átgondolja, hogy "érdemes" vagy nem gyereket vállalnia, és azt mikor, még nem azt jelenti, hogy az államnak akar szülni, hanem azt, hogy felelősen gondolkodik. Igenis nagyon komoly befolyásoló tényező ez sokaknál, hogy milyen ellátásban részesül. Még ha a lehető leghamarabb vissza is menne dolgozni, ha van hova, és van a babát kire, hova hagyni sem mindegy, hogy addig miből élsz!
2009. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

7 év, 2 felelsleges lombik,-1M Ft és +20 kg. A házasságom kibírta és spontán estem teherbe mind a kettővel, úgy hogy teljes szakaszon véglegesen van elzáródva mind a két petevezetékem...nincs jogod számonkérni, hogy miért szülök, csak ha átmentél azon amin én.

amúgy nem az államnak szülök és meg fogjuk oldani, csak felháborít, hogy aki dolgozik, az megkapja, aki meg gyerekte nevel, az nem.

2009. okt. 7. 12:46
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kérdezővel, igazságtalan a gyes rendszere.
2009. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Aki dolgozik az sem kap 2 gyest.

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy "aki dolgozik megkapja"

Rendben, nem igazságos a gyes. Ha családi adózás lenne, mindjárt más lenne a helyzet.

De gondold el Európa számos országában, amerikában szépen összegyűjtik a pénzt a kieső 1-2-3 évre és utána vállalnak gyereket. Mert egy fillért sem kapnak.

2009. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
71%

A gyereked 1 éves kora után te is visszamehetsz dolgozni és te is kapni fogod mellette a gyest. Te nem tetted. Most akkor attól irigyled, aki visszament dolgozni és mégis kapja a gyest?

Egyébként ez pár éve még nem így volt, ha dolgoztál, mellette nem járt a gyes. Az jobban esne neked, ha más se kapná? Mert szerintem ez jó dolog, hogy ezt meglépték, hogy visszamehetsz dolgozni (kisebb a veszély, hogy véglegesen elveszíted a munkahelyedet) és mégis jár a gyes.

Ha ő nem kapná, te akkor se kapnál két ellátást a gyereknevelésre. Úgyhogy ez akkor most puszta irigység a részedről, ha jól látom.

Csak zárójelesen jegyzem meg, hogy apa se kérheti a nagyra, te meg a kicsire, nyilatkozni kell az igénylőlapon, hogy a párod nem részesül ellátásban, csak akkor kaphatsz te.

2009. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Nem írtam regényt magunkról, de mi is félretettük a pénzt a következő 2 évre, amíg nem megyek vissza dolgozni, megvan a fedezet az orvosra, a köldökzsinórra és a biztonságos ülésre is, csak meglepődtem, hogy amit más laanyi jogon megkap, azt én azért nem kapom meg, mert msik gyerekem is születik. Én úgy gondolom, hogy a nagyobbik lányom után járna a gyes és a pici után a gyed, amiből persze nem lehet gyereket nevelni, de én biztos rájuk költeném azt is.

Akik támadtak, azok félreértettek, nem azt kértem, hogy gyűjtsenek nekem, mert éhen fogunk hallni, hanem a rendszer igazsgtalanságán gondolkoztam el és kíváncsi voltam mások véleményére és meglep, hogy van aki ezt nem tartja igazságtalannak és engem támad...

2009. okt. 7. 13:17
 19/36 A kérdező kommentje:
május óta dolgozom 8 órában és decemberig fogok is, nem irigylem senkitől a pénzt, CSAK IGAZÁGTALANNAK tartom.
2009. okt. 7. 13:20
 20/36 anonim ***** válasza:
52%

Még mindíg nem értem, hogy miért mondod, azt, hogy aki dolgozik az kettőt kap. Nem kap.

Te kapod a magasabbat, mert nem dolgozol, egész nap a gyerekeddel vagy, ő kapja az alacsonyat, mertcsak munkaidő után foglalkozik a gyerekével. De nem kap 2 ellátást.

2009. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!