Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 baba után mennyi a szocpol?...

1 baba után mennyi a szocpol? Fel lehet venni 2 gyerekre ha bevállaljuk, hogy 5 éven belül megszületik a második babánk is? !

Figyelt kérdés

Májusban született babánk és fel szeretnénk venni a szocpolt. milyen lehetőségek vannak? ki volt már így? hogy működik ez, mennyit adnak stb....

írjon már légyszi aki volt vagy éppen ilyen helyzetben van hogy mire jutottak! köszönöm előre is.


2008. dec. 15. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha építeni akarsz új házat, akkor "alá lehet Írni" másik gyermeknek,de ha venni,vagy bővíteni akarsz meglévőt akkor nem.
2008. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem lehet? de miért nem? akkor akinek van gyereke annak nem jár a szoc.pol.??? ez hülyeség....

én úgy tudom, hogy csak a fele jár mondjuk használt ház esetén, nem az egész. nem??amúgy felújítani szeretnénk mert van házunk.

2008. dec. 15. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A szocpolról:

[link]


A félszocpolról:

[link]

2008. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok,azt kérdezted,lehet -e felvenni 2 gyerekre,ha még nem született meg a második Én erre válaszoltam,azt amit.Mi ezt a bankban már megkérdeztük.Bocs,ha nem világosan válaszoltam.
2008. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben a cipőben járunk mi is.Két gyerekre akartuk felvenni a félszocpolt bővitésre.Kiderült,hogy jön a harmadik de rá csak akkor kapjuk meg ha megszületik.Így várunk,halasztjuk a bővitést.Illetékes hivataltól tudjuk.
2008. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Szia!Mi használt családi házat vettünk 2éve,akkor még egy gyermekünk volt.A vásárlásakor hitelt is vettünk fel.Most hogy megszületett aug.-ban a második babánk,alanyi jogon igényelhettük utána is a fél szoc.polt:750.000FT-otDe csak azért kaptuk meg mert még mindíg van hitel a házon!Meg 4 szobánál nem lehet több!
2008. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!