Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeret hason?

Miért nem szeret hason?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám és az orvos szerint kellene hason is lennie, hogy tornáztassa a csípőjét. de ahogy hasra teszem, rettenetesen sírni kezd. Mit csináljak? Másnál is volt így?
2009. okt. 6. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, a legtöbb baba utálja mert nem lát semmit. Nem bírja még tartani a fejét. Nálunk 4 hónapos kora óta változott meg, azóta csak hason van pedig ugyanígy voltunk mint ti. Én soha nem erőltettem. 1 héten 2x-3x megpróbáltam, fél perc után ordított így megfordítottam. Amióta egyedül is megfordul azóta csak úgy hajlandó lenni. Nyugi, mejd fogja szeretni mert rá fog jönni, hogy csak így tud önállósodni, előre haladni és akkor majd jön a kúszás stb...

8 hónapos anyuka

2009. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk még most, 5 hónaposan sem szeret hason lenni. A csípőjével sincs semmi baj. Szépen fejlődik az anélkül is. Ne aggódj. Mozognak annyit, hogy úgy fejlődjön, ahogy kell.
2009. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5 hetes kora óta járunk mozgásfejlesztőbe, és az első pillanattól a hason fekvést erőltették. Az ébrenléti idő felét hason kellett volna töltenie, csakhogy ő is kb fél perc után ordított, úgyhogy visszafordítottam. Engem stresszeltek vele, a gyereket nem izgatta. Aztán egyszer csak rájött, hogy a pelenkázónál a díszcsíkot csak hason látja, akkor már mindig hasra kérte magát (ekkor 4 hónapos volt kb), de még mindig csak 3-4 percig, nem 20-30, ahogy a nagy könyv mondja. Aztán rájött, hogy egyedül is hasra tud fordulni (5 hónaposan), na azóta imád hason lenni. Most 6 hónapos, és a babakocsiban is úgy szeret sétálni, hogy hasal, mert akkor kilát. Ne csüggedj, és ne erőltesd, menni fog.
2009. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Naponta párszor hasra tettem, segítettem a vállát emelni.Sírt,ésnem csinált semmit. Az 5.napon már nem sírt,és forgatta a fejét. Konduktor szerint ez fontos a mászáshoz, agy fejlődéshez...
2009. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!