Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes Babátokat meddig...

Pár hetes Babátokat meddig hagyjátok sírni a kiságyban?

Figyelt kérdés
Már ha hagyjátok... Aki alkalmazza az Aludj jól, gyermekem módszert, milyen idős korban kezdte? Van szívetek egy ekkora babát sírni hagyni???
2009. okt. 3. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon pici babát (0-3 hónapost) szerintem nem szabad 1-2 percnél tovább sírni hagyni! kialakul benne a bizalmatlanság, hogy ő mondja mondja, és hol az anyukája? Később már megtudsz különböztetni sírásokat, mert ő is elkezd különféle sírásmódokat használni. Az "anyu, éhes vagyok" és az "anyu, van valami a pocimmal" kezdetű nótákat nem szabad figyelmen kívül hagyni, de az "anyu, én most uncsizom és figyelemfelkeltésből hallatom a hangomat" , ott már lehet "lazsálni" és 4-5 perc múlva odanézni.

2009. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem hagytam. Egyszerűen nem bírtam. Lehet nem ez a legjobb módszer, de lesz ami lesz:)

Most vidám, barátkozó kiegyensúlyozott a kisfiam 8,5 hónapos.

2009. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel! 3,5 hetes a Kislányunk és próbálkozom az Aludj jól módszerrel, de ennek az a vége, hogy Vele együtt bőgök én is és inkább kiveszem! Nem szeretném hogy azt gondolja nem is fontos a szüleinek!!!

Mondjuk nálunk az is a baj, hogy nem szeret a kiságyában aludni. Napközben még hagyján, de éjjel a hasamon alszik (hason), mert hasfájós. Így viszont tegnap átaludta az éjszakát!

Köszönöm a válaszokat és azért várom mások véleményét, tapasztalatait is!

2009. okt. 3. 14:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
semeddig. egy ido utan nem fog sirni ha sirni hagytam volna, persze, mert elvesztene a kis remenyet, hogy megyek. rohanok, pattanok :)
2009. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem hagyom sírni még most sem a kisfiam pedig már egy éves.Egyszerűen nincs szívem ott hagyni, legyen az bármilyen módszer én csak az ösztöneimre hallgatok.Nálunk is ez volt ami nálatok amikor kicsi volt akkor ő is csak a hasamon aludt éjjel de úgy átaludta az éjszakát.Hiába hogy már egy éves még mindig kettőnk között alszik de én egyáltalán nem bánom mert legalább így kipiheni magát ő is és én is ami nem utolsó szempont mert így több türelmem van a napközbeni dolgaimhoz és őhozzá is.

Jó babázást

2009. okt. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár hetes baba még nem tudja mi a hiszti, meg a manipulálás. Ha sír, akkor szüksége van rád. Ha nem reagálsz rá, csak elveszted a bizalmát.
2009. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hagytam, ilyen pici korában, de idővel sikerült megtalálni az egyensúlyt, hogy mikor ugrok rögtön és mikor várok 10-15 másodpercet a szoba előtt fülelve, hogy kiderüljön, már annyira eszes, hogy csak hiszti, vagy tényleg baj van. Elég jól sikerült. Az alvással sincs baj, pedig az elején a hasfájás miatt sokat aludt el a karunkban/rajtunk, de már jóideje csak leteszem a kiságyba-indítok neki egy kis zenét és egyedül alszik el.

10 hós kisfiú anyukája

2009. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hagytam sose sírni,és 2 hósan minden praktika nélkül átaludta az éjszakát.Most 16 hós és még néha felkel éjjel cicizni.De sírni nem szoktam hagyni!
2009. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem hagytam sírni. És nem is fogom. Nem érdekel, hogy kinél mennyire hatásos ez a módszer, a lényeg hogy a picim boldog és kiegyensúlyozz baba! Sokszor úgy alszik el, ha ott fekszem mellette, mert vágyik a közelségemre, s miután elaludt berakom az ágyba. Eljön még az az idő mikor már nem lesz ránk ennyire szüksége, de addig is kihasználok minden percet.
2009. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon megnyugtattatok! Én meg tényleg azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen "gyenge"! Imádom a Lányunkat, mindennél fontosabb az Ő boldogsága! :-)
2009. okt. 3. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!