Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel hagyjuk sírni vagy ne...

Éjjel hagyjuk sírni vagy ne akkor, ha jön a foga?

Figyelt kérdés
Már több napja nem aludtunk éjjel, mert óránként felkelt 7 hósunk, de a fogán nem láttunk semmi árulkodó jelet a fogzásra, mindig csak cicin nyugodott meg, amibe én is és a cicim is teljesen kikészült. Két napja elkezdtük a szoktatást az egyedül alváshoz. Továbbra is cicin altatjuk el, de ha éjjel felkel akkor csak vizet kap, próbáljuk megnyugtatni, de ez eddig abból áll, hogy min. 1 órát sír szegénykém. Nem tudom ilyenkor eldönteni, hogy most fáj-e neki, vagy csak zsarol minket, mert igaz hogy ma észre vettük, hogy kezd látszani a kis foga, tehát biztos az is a baj, de azt is tudom, hogy sokszor direkt sír, csak hogy cicizhessen. Ilyenkor mi a teendő?
2009. szept. 27. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!


Valózínűleg a foga a ludas. Nálunk is kezd megjelenni, vagy 3szor keltem fel hozzá. Én speciel nem bírom hallgatni, hogy sír , mégha morgok is, akkor is megyek, nézem mi a baja? Picit beszélgetek hozzá, simogatom, felveszem, aztán ő cumit kap. Nekünk nagyon bevált. De az is lehet hogy tényleg éheske. Szerintem azért szopiztasd meg őt, ez egyrészt megnyugtatja, másrészt mégis eszik valamit, és jó az ínyének is. Nem szerencsés szerintem a fogzás alatt leszoktatni a ciciről.

2009. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Soha ne hagyd sírni a gyerked, mindig meg kell vígasztalni, vagy nyugtatni.

Fogzás alatt nem szerencsés elkezdeni a másik ágyba való szoktatást.

Chamomilla 15ch homeós bogyót érdemes adni neki, és mikor ennyire fáj a kis foga, nurofen kúpot.Általában 3-4 nap az, amikor ennyire kritikus az időszak, homeopátiával, harmadára csökkenthető ezen napok száma.

2009. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Még valami: 7 hónapos gyerek nem direkt sír, hanem azért, mert az anyukájára van szüksége

Egy éves korukig fel sem fogják, hogy ők bárkit bárhogy manipulálhatnának.

2009. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Persze, zsarol, hogyne... Egy baja van: az egyedüllét. Szüksége lenne az anyjára. Ne csodálkozz, hogy ordít a szerencsétlen, lehet, hogy éhes is. A víz nem csillapítja az éhségét. Egy 7 hónapos babát nem kell így "nevelni".
2009. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok, itt van néhány cikk

[link]


[link]

2009. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a szoptatás nyugtatja meg, akkor szoptatsd meg, ill. adj valamit fogzásra, hátha használ és nem ébred fel. Ennek az időszaknak is vége lesz. Nem ok nélkül ébred fel.

Az én lányom 5 hetes kora óta átaludta az éjszakát. Mindig külön szobában aludt, egyedül alszik el. Nem ringattam és altatgattam soha. Aztán 4,5 hónaposan úgy döntött, hogy mégsem alszik. Először mert álmában hasra fordult, aztán a fogai miatt, amik azóta sem bújtak ki. Én is próbálgattam visszaaltatni az elején, de hosszan kínszevedés után is mindig szoptatás lett a vége. Most 6 hónapos, már máshogy látom az egészet. Örülök, hogy van valami (szoptatás), amivel meg tudom nyugtatni őt pillanatok alatt és belegondolok abba, ha nem tudnám szoptatni, akkor lehet nagyon sokáig sírna és az senkinek nem jó. Hozzáteszem, mikor elgondolkozok rajta, hogy vajon meddig kel fel éjjel, akkor átalussza az éjszakát és megmutatja, hogy ilyet is tud, csak valamiért nem alkalmazza.

Ez a sok felkelés szerintem hamar elmúlik majd, zsarolni meg 7 hónaposan nem fog. Hacsak azt nem nevezzük zsarolásnak, hogy szüksége van rád. Hogy fájdalom miatt, vagy anyahiány miatt az most mellékes.

2009. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 6 hónaposan kezdődött az éjszakai nem alvás,9,5 hónapos volt a fiam,amikor végre kibújt az első 2 foga.

Ha felsírt,mentem érte,mellre tettem,még akkor is,ha 2 kelés között nem múlt el fél óra sem.

Volt olyan éjszakánk,hogy 16x ébredt,de sosem hagytam sírni.

Ha a szoptatás megnyugtatja én is azt vallom,hogy akkor meg kell szoptatni.

Így tanulja meg,hogy később is számíthat rád,és nem hagyod cserben.

Ha sír a baba,akkor biztos,hogy van valami baja:(!

Persze nagyon fárasztó,de ez a fáradtság elmúlik reggel,amikor ránk mosolyognak ébredés után.

2009. szept. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt mindenki ugyanazon a véleményen van, akkor mégis ki a túró pontozza le a válaszokat?????
2009. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 17 hós, cicin alszik el, éjjel kétszer cicizik, mindkettőnknek jó így, így találta ki a természet.Van Garmastan kenőcs is, kend be azzal,a gyereknevelés nem leányálom.

Azt ne várd, hogy azt mondja neked itt bárki is, hogy dee, hagyjad csak sírni, fogzás ide vagy oda, anyának jár az alvás éjjel, kövessük csak kőkeményen a könyvet.A szíved mit mond, amikor sír a gyereked?

2009. szept. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!