Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj mindennap megfürdetni...

Muszáj mindennap megfürdetni a babát? 1 hete szültem

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 20:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem muszály, de hasznos...

Egyrészt a baba is megtisztul-neked is jól esik este lefürödni.

Másrészt kialakul a napi rend- evés, fürdés alvás...

2009. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az elején nagyon sirt a fürdetésnél,rémálom volt,a párommal is összevesztem,mert ö azt mondta,hogy ne fürdessük,ne üvöltsön. Engem szidott,hogy minden nap fürdetni akarom. Úgyhogy az elsö hetekben volt,hogy kimaradt 1-1 nap. Majd úgy döntöttem,hogy reggelente fogom egyedül fürdetni,minden nap,és szépen megszokta,már nem sir,könnyen megy. Ezt azért irtam,hogy én tudom,hogy az elsö idöszak nehéz,de ha napi rendszerességgel végezzük a dolgokat,utána már könnyebb minden,a baba is megszokja. Na meg ha nyakig kakis,vagy összebüfizi magát,illik megfürdetni. A babámnak a feje búbja is büfis minden nap,ezért fürdik is minden nap.
2009. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Volt már itt hasonló kérdés. Szegény anyukát ki is osztották rendesen. Ne törődj senkivel. Fürdesd akkor, amikor te jónak látod.
2009. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem piszkolódik el egy baba, a fürdetés csak program, frissítés és szórakozás. Aki kétnaponta fürdeti, az is ugyanolyan tiszta és pedáns anyuka, van akinek jobb is, mint az ekcémás kicsi.

Végül is nem a homokozóban van egész nap! lényeg, hogy tiszta legyen, mindegy, hogy letörlöd, vagy bemártod. Mondom, sok helyen nem is szabad hat hétig vízbe tenni, tiltja a hagyomány. Van is benne valami. N elegyetek már ennyire előítéletesek és megrögzöttek ilyen fiatalon! Van a ki szereti minden nap fürdetni, más meg nem.Fogadd el, hogy úgy is lehet tiszta és jószagú! Egész nap a kiságyban fekszik, és anyatejet szopik!

2009. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején én is megkérdeztem a kórházban a csecsemőst,ő azt mondta mi is fürdünk mindennap,akkor a babát miért ne mosnánk le esténként!? Az 1 éves kisfiam eddig 2 este nem fürdött mióta megszületett. Úgy bealudt ,hogy nem volt szívem felkölteni. Másnap reggel letörölgettem egy nedves ruhával.
2009. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%
nem -nekem nagyon ordított így hagyagoltuk a fürdetést mert kínzásnak tünt.És fáradt is voltam.
2009. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Fura, hogy este általában mindenki fürdet, de a legritkább, hogy reggel bepótolja. Pedig a felnőttek szoktak reggel is zuhanyozni.


Tedd, ahogy jónak látod, te látod legjobban! Lényeg, hogy mindenki pihent üde, és jószagú legyen! Mindegy, hogy éred el!

2009. szept. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kár hogy lepontozós verseny lett belőle...
2009. szept. 18. 23:48
 19/20 anonim válasza:
Nekem azt mondtak a korhazba ket honapig feltetlenul furdesem mindennap.
2009. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Eleinte fürdettük minden nap. De esténként rituálé szerűen sírt a kislányom 1-1,5 órát, fürdés közben is. Így aztán áttörölgettem a kis testét reggelente (sírás nélkül),1-2 hétig. Aztán- és azóta is élvezi a fürdést.
2009. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!