Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj mindennap megfürdetni...

Muszáj mindennap megfürdetni a kisbabát?

Figyelt kérdés
2008. szept. 27. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem, sőt nem tesz jót a bőrének a mindennapos fürdetés. Amíg nem kúszik-mászik, és nem koszolja össze magát, addig teljesen felesleges. Főleg télen.
2008. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

nem mmuszáj, elvégre nem koszosak.

de ha mindennap közel azonos időben fürdeted egy fajta rituálé lehet számára, és fontos a rendszeresség érzése.

2008. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
mi sem fürdetjük minden nap.
2008. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Én amíg le nem esett a köldöke csak áttörölgettem, utána 2 napota fürdettem,de csak mosdókenőcsel.Amióta mászik ált. minden nap fürdik,de van hogy hetente kimarad 1 nap és nincs semmi baja.
2008. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
nekünk is jólesik a mindennapos fürdás ugyanúgy a babának is
2008. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
A rendszeresség megszoktatása érdekében én fürdetem minden nap. Valamint nagyon élvezi, szeret fürdeni ígyhát minden nap fürdik.
2008. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem sem fontos egyelőre minden nap fürdetni, viszont helyette azért le kell törölgetni a hajlatait, aztán az esti rituálé kedvéért egy kis nyugtató babamasszázs...
2008. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Mi minden nap megfürdetjük. Szerintem is fontos a napi rituálé és azért az sem árt, ha (legalább) a feneke minden nap meg van mosva.

2 és fél hónapos kisfiú anyuja

2008. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyon fontos! az én babámon észre vettem,neki is beizzad a lábacskája és igen néha büdike is..a tenyere állandóan ökölbe van,a nyaka is sokszor bepálik ,sőt mióta hurkásodik a hurkáit is nagyon át kell vizsgálni.Nem beszélve arról,hogy napjában többször bepisil ,bekakil és a törlőkendővel teljesen nem lehet megtisztítani..ez olyan mintha te sem fürdenél.Bár tény..én is ismerek sok olyan embert aki nem fürdik minden nap..háát ők tudják én sokszor nem is egyszer fürdök,hanem kétszer,ha melegebb van 3szor.na mindegy.A mi babánk annyira megszokta ,hogy félhét körül fürdünk,hogy már ordítás van ha nem fürdünk időben..és nem is tudnánk kihagyni az esti fürdést.Utána homályos fényt kapcsolok és szopi,büfi kicsit beszélgetünk és ma kb 2perc alatt elaludt.Kell,hogy legyen rendszerük és ők is felfrissülnek,mert sztem igenis izzadnak a babák is.Sétálsz vele,őt is éri a kinti por stb,sokkal nyugodtabban alszik ha felfrissül és utána alszik .Ez higiénia kérdése sztem mindenkinél.Nálunk nem is volt kérdés a fürdés,nem tudom ez sok embernél mért az...
2008. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Csak egyetérteni tudok az előttem szólóval, hgy igenis kell a babának fürödni minden nap. És igen, legalább olyan fontos a rendszeresség, hogy tudja mi mi után jön, mint a tisztaság. Igen, izzadnak, buknak, az befolyik a nyakába, a keze a szájába, savanyú szagu minden amihez hozzáér, és a hajlataiban megül a levegő szennyeződése, és könnyen bepállanak, ha nincsenek takarítva.

Szóval én is azt pártolom, hogy naponta fürdessük, amelett imádja is:-))

2008. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!