Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 évesen szültem. Miért...

16 évesen szültem. Miért ítélnek el? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
13 éves voltam mikor megismerkedtem a párommal.másfél év után hozzá költöztem. 16 évesen szültem a kislányomat. Maximálisan ellátom, főzök, mosok, takarítok, a párom dolgozik. Miért mondják rám azt, hogy ribanc vagyok?? Nekem a párom volt az első férfi az életembe, és nem az út szélén stríhelek, nem csavargok, nem járok el szórakozni sem. Elköteleztem magam, a kis családom a legfontosabb számomra. Ha betöltöttem a 18-at, 1,5 éves lesz a picim, és szeretnék esti tagozatos suliba járni. Szerintetek ez tényleg elítélendő? Mindenki rossz szemmel néz rám, és nem értem, hogy miért? :(

#baba #16 évesen gyerek
2013. márc. 27. 13:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%
Én 13 évesen még nem tudtam mi a szex....komolyan 13 évesen egy kislánynak még nem ilyenekkel kellene foglalkoznia. Ha az én lányom 14,5 évesen el akarna költözni,mikor akkor kellene kezdenie a gimit,meg egyébként is gyerek még,tuti rácsot raknék az ablakára. De erről nem te tehetsz,hanem azok,akik nem vigyáztak rád eléggé. Remélem az én gyerekem ilyen fiatalon nem a szexen fog kattogni. az viszont nagyon becsülendő,hogy ellátod a háztartást és neveled a gyermekedet,valamint,hogy fogsz tanulni. Ez nem egyáltalán nem elítélendő,hanem becsülendő. Azt viszont beláthatod,hogy 13-14 évesen még otthon kellett volna írnod a leckét,meg társasozni a szülőkkel,tesókkal,nem pedig szexelni,meg elköltözni.
2013. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,pedig én 21 évesen szültem,munkaviszonnyal,és mégis elítélnek érte az emberek.
2013. márc. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
49%

Én most 19 éves vagyok és van egy 10hónapos kislányom akit nagyon szeretek és mikor jött a baba akkor leérettségiztem külön élünk albérletbe a párom 2 helyen dolgozik nem kérünk semmilyen féle anyagi támogatást a szüleinktől.

4 éve vagyunk együtt a párommalő volt az első. Mindig is anyáskodó voltam mert nem volt anyukám.

Nem bántam meg semmit. Szerintem is szomorú hogy ezért néznek le mert toljuk a babakocsit míg mások össze vissza ... meg drogoznak meg csavarognak.

Ne figyelj senkire tegnap is hallotam a boltba ahogy mondták milyen szép kisbaba csak 15 évesen furcsa szülni de tudod nem mentem vissza hogy bocsi 19 vagyok mert nem érdekel és téged se érdekeljen.

Viszont azt meg kell tudnod hogy sokkal többet mint a maximumot ki kell hozni magunkból és a babánkból mert minket mindenki sokkal jobban megnéz végignéz. Szeresd a babádat és örülj hogy te tudod milyen vagy. Hozzáteszem nagyon normális apukám volt és van.

2013. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
15%

nekem 2 lanyom van, a nagy 4 eves, a kicsi 3 honapos. Sokszor megcsodalnak minket, hogy milyen fiatalon szultem. (ja, 30 vagok :) )

13 evesen en meg javaban barbiztam.

2013. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, elég vegyesek voltak a hozzászólások, amire számítottam is. Amit még szeretnék közölni, hogy mikor 6 éves voltam apámtól elvált anyám, mert alkoholista volt. Apám vert engem a kisöcsémet meg anyámat is. Mamámhoz költöztünk. minden jó volt, aztán 10 évesen született egy kishúgom. Anyámnak az élettársa is iszákos volt, és a húgom születése után nem sokkal, anyám is elkezdett inni, így húgomról nagyrészt én gondoskodtam. Elköltöztünk albérletbe, és még intenzívebben kezdek el inni anyámék az élettársával. Mindig részegek voltak, és inkább elmentünk öcsémmel hugommal a barátnőmékhez. megismertem a barátomat aki akkor 19 volt. nagyon dolgos tisztelettudó fiú. anyámat nem érdekelte, hogy mit csinálok. szerelmes voltam és odaadtam magam neki. egyre többet voltam a pároméknál majd oda költöztem. Talán azért is mert menekülni akartam otthonról. most a 6 hónapos kislányomat nem is látta anyám.nem beszéltem anyámmal és nem is érdeklem , úgy van vele eggyel kevesebb gyerek, több marad piára. Persze én is hibás voltam, hogy nem védekeztem, de nem akartam abortuszt. Nem tudok már ezen változtatni, nagyon szeretem a kislányomat, és jól akarom nevelni, mindent meg szeretnék neki adni, vigyázni rá, hogy ne ismétlődjön meg a történetem.
2013. márc. 27. 18:29
 26/34 anonim ***** válasza:
85%
Ezért is írtam,hogy erről nem Te tehetsz,hanem akik nem vigyáztak Rád. Nagyon sajnálom,hogy ilyen életed volt eddig. Felelősségteljes és okos vagy,amiért így gondoskodsz a családodról. Én az egész történetedben továbbra is csak azon borzongok,hogy nekem 13 évesen még a játékon járt az eszem,még ha tetszettek is fiúk eszembe sem jutott,azt sem tudtam mi az a szex. De látszik a ti példátokból,hogy ez nem minden esetben rossz,hiszen azóta is együtt vagytok,szeretitek egymást és a közös gyermeketeket. 21/22-es voltam.
2013. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
köszi, hogy megértesz
2013. márc. 27. 18:57
 28/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki véleményét. bocs, én nem kuncsorgok az államtól pénzt ez jár minden anyának és arról meg nem én tehetek, hogy tőletek veszik el a pénzt. jó anyagi körülmények közt élünk, és ha a párom nem tudna dolgozni(bár zöldségtermesztéssel foglalkozik, ami mindig kell) elmennék dolgozni. ellőtte is voltam, persze csak napszámba, de avval is lehet pénzt keresni. és köszönöm aki megérti az élet helyzetemet.
2013. márc. 27. 19:51
 29/34 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki a 3-at várja.

Nem igazán értem, miért fáj ez Nektek, jól élünk, szülők segítsége nélkül már a kezdetek óta, és mi sem kuncsorgunk emelt segélyekért. A férjem dolgozik, van saját autónk, hamarosan lesz házunk is.

Mint írtam, nem ezt szeretném a gyerekeimnek is, tanuljanak minél tovább, a családalapítás ráér. Én nevelem őket, szeretem, nem úgy, mint engem annak idején. Látható, hogy ilyen helyzetbe általába azok kerülnek, akik otthon nem kapnak elég szeretetet, vagy épp semennyit.

Az vesse rám (ránk) az első követ, aki semmilyen mások által hibának nevezett dolgot nem követett el.

Ha valamelyik gyermekem élete mégis hasonlóképp alakulna, mindenben maximálisan támogatnám, és mélyen elásnám magam, ha észre sem venném szülésig, hogy terhes, vagy hogy nem aludt otthon, mint az én szüleim.

2013. márc. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
én nem értek egy pár dolgot... az oké, hogy 13 évesen lett pasid. nem tehetsz róla, hogy akkor lettél szerelmes. a nemi élet... háát, 14től legális, 1 évet igazán lehet ilyenkor várni, főleg ilyen fiatalon. de mi az, hogy hozzá költöztél? másfél év után, fiatalkorúként? nekem is másfél éve van pasim, nagyon szeretnék összeköltözni vele, de ő egyetemre jár, tehát nincs pénze, én meg még gimis vagyok és nem nagykorú, nekem sincs pénzem. majd összeköltözünk, ha elkezd dolgozni. és jó lett volna, ha nem vállaltok gyereket ilyen fiatalon... de jó, hogy így eltartod magatokat, az esti suli is jó ötlet :)
2013. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!