Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 évesen szültem. Miért...

16 évesen szültem. Miért ítélnek el? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
13 éves voltam mikor megismerkedtem a párommal.másfél év után hozzá költöztem. 16 évesen szültem a kislányomat. Maximálisan ellátom, főzök, mosok, takarítok, a párom dolgozik. Miért mondják rám azt, hogy ribanc vagyok?? Nekem a párom volt az első férfi az életembe, és nem az út szélén stríhelek, nem csavargok, nem járok el szórakozni sem. Elköteleztem magam, a kis családom a legfontosabb számomra. Ha betöltöttem a 18-at, 1,5 éves lesz a picim, és szeretnék esti tagozatos suliba járni. Szerintetek ez tényleg elítélendő? Mindenki rossz szemmel néz rám, és nem értem, hogy miért? :(

#baba #16 évesen gyerek
2013. márc. 27. 13:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
86%

1. 13 evesen nem kellene nemi eletet elni, en a beleegyezesi korhatart is modositanam 16ra

2. 16 evesen meg gyerek az ember testileg es lelkileg is, nem erett az anyasagra.

3. Nincs semmilyen vegzettseged, meg egy erettsegid se, eselytelen vagy a munkavallalasra.

4. Ennek ellenere gratulalok, hogy megoldod es jol csinalod a dolgodat.

2013. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
64%

Én is 13 voltam, mikor megismerkedtem a férjemmel. 15 évesen szültem. Addig is szinte együtt éltünk, utána kifejezetten örült a családom, hogy megszabadul tőlem. :)

A fiam már 6 éves, van egy 10 hónapos öccse, és most várjuk a 3. babánkat. Általában csak addig ítélnek el, amíg még nem ismernek minket. Egyébként meg nem érdekel, nem az ő dolguk.

De ha mélyen belegondolsz, azért valamilyen szinten igazuk van, mindketten korán kezdtük. Én nem bántam meg egy pillanatig sem, de nem szeretném, hogy a gyerekem élete is így alakuljon és tizenpár évesen saját családot alapítson.

Még fiatal vagy, eleinte én sem láttam a rózsaszín ködtől.

Ritka az a tinipár, akik együtt maradnak, és tényleg rendesen, szeretetben nevelik a gyermeküket.

2013. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
67%
nem biztos, hogy jó helyre írsz, ha megértésre vágysz... a lényeg, hogy bár tleg nagyon korai neked ez a szerep, de nem a koron múlik, hogy érett vagy -e hozzá vagy sem. arra gondolj, hogy ne azoknak az embereknek akarj megfelelni, akik akkor nem ítélnének el, ha elvetetted volna azt a gyereket... így meg elítélnek, hogy normálisan neveled. jól döntöttél
2013. márc. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy mindenki rossz szemmel néz rád, de azért lássuk be, ez nem követendő példa.

A legnagyobb lányom 13 éves, nagyon nem örülnék, ha ilyesmi történne vele, sőt a nevelésünk nagy-nagy kudarcaként élnénk meg a férjemmel, függetlenül attól, hogy én 14, ő 15 éves volt,amikor egymásba szerettünk. Ennek ellenére 2! évig nem feküdtünk le egymással, ami a mai fiatalok szemével nézve hihetetlennek tűnik, de így volt.

Most már nem tehetsz mást, mint továbbra is szereted, óvod a családodat, mert ezt választottad, ez az életed.

Sok sikert:)

2013. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
43%
És még rám néztek ferde szemmel hogy 23 évesen szültem :D Most fél éves a Fiam...
2013. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
66%
Kihoztad a legjobbat egy borzasztó helyzetből. De a szüleid tragikus nevelésének köszönhetően élsz úgy, ahogy. Van benned erő, kitartás, ez igaz, és büszke lehetsz rá, de gondold el, hogy a gyermekednek is ezt az életet szeretnéd adni, vagy még plusz 10 év gondtalanságot, amikor szabadon tanulhat, szórakozhat, utazhat, megvalósíthatja önmagát, mielőtt szülő lesz? Súlyos kérdések ezek. Most még jó, de pár év múlva nagyobb rálátásod lesz a dolgokra, és szerintem simán váratnál vele 10 évet, ráér 23 évesen szülni, és még akkor sem lesz öreg egyáltalán. De lesz végzettsége, munkája, élettapasztalata, és nem az első pasival lesz, aki épp arra sétált és elcsavarta a fejét. Kívánom, hogy szerencséd legyen, és rendes ember legyen! De ritka mázli kell hozzá. Egy olyan férfi, akinek van munkája, de képes volt elcsavarni egy 13 éves lány fejét... hát, érdekes személyiség lehet.
2013. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
66%
Azért itélnek el,mert 16évesen a sulin kéne agyalni és nem a szexen meg gyerekvállaláson.Becsüllek,hogy neveled ellátod,de akkor is korai és ezt gondolom te is belátod.Rám is furán néznek,pedig én majdnem 22voltam mikor szültem.Általában az a normális,ha elvégzi a lány a sulit és utána vállal gyereket csak.De gondolom nektek sem tervezett volt a kicsi,ahogy nekünk sem.Nekem se volt elég munkaviszonyom,viszont én 18éves korom előtt nem vállaltam volna gyereket semmiképp.És félreértés ne essék,nem jártam sose bulizni,nem volt sok barátom,tehát nem azért nem akartam volna,mert hogy nem élem ki magam.Egy érettségi a mimimum a mai világban már és egy gyerek mellett ez nehéz.
2013. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%
17 vagyok.Igen,egyébként senkinek semmi köze hozzá,de ahogy az egyik anyuka irta már a 3.gyerekét várja,ebből az első 15évesen jött.Egy ilyen példa mellett ne haragudj meg,de ne csodálkozz ha a gyerekeid is követik.És jogosan fogja azt mondani: Anya te nekem ne beszélj,pont ezt csináltad te is.És nem elitélendő dolog az anyaság,csak akik ilyen fiatalon vállalnak,azok szoktak már 22évesen 4gyereket nevelni,mert ebben látják a célt,mert munkahelyre nem veszik fel.Tisztelet a kivételnek.
2013. márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
61%
gyerek mellett is lehet tanulni, én gyerek mellett csináltam a diplomámat, nem ruhatár szakon
2013. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
66%
19! Az mas. Mas felnottkent egyetemre jarni, mint vegzettseg nelkul az erettsegiert kuzdeni gyerek mellett tizenevesen.
2013. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!