Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség. Mit tegyek?

Segítség. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
25 hónapos a nagyfiam és 2 a kicsi.A nagyobbik fiammal lenne a probléma.Már nem tudom,hogy mit csináljak.Egész nap ugrál,dobál,ordít,csapkod és sajnos a kicsihez is mindent hozzávág,kirázza a hordozóból.Délelőtt kimegyünk az udvarra(lakóparkban lakunk)hogy levezesse a fölös energiáit de ott is egyfolytában résen kell lennem mert bántja a többi gyereket,kővel dobálja stb.)13 körül alszik olyan 2-3 órát és amikor felkel kezdődik minden előröl.Már a pici születése előtt is voltak vele ilyesmi problémák.Próbáltam szép szóval nagyon sokáig,utána emeltem a hangomon de mintha meg sem hallaná.Már rá is csaptam a kezére amikor dobálózik,hogy nem szabad de kiröhög.Bezártam a szobájába hogy nyugodjon meg és gondolkozzon és ha megnyugodott akkor kijöhet,de ameddig ki nem engedem addig rúgja az ajtót,kiabál.Mit rontottam el?Segítsetek,bármilyen tanácsot szívesen fogadok.Köszönöm szépen előre is....
2009. szept. 16. 13:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy anagyfiadnak is fontos, hogy legyen olyan pár perced, de inkább órád, amikor csak vele vagy. (Bár, ezt fárasztó megoldani, mert csak akkor tudod, ha a kicsi alszik, így akkor te nem tudsz pihenni. De pl. azt is lehet, hogy apa vigye levegőztetni a kicsit, te meg addig a naggyal elmégy valahová - pl. játszóra, vagy valamit együtt megnézni, kipróbálni. Így az az idő, és az az élmény csak az övé és a tiéd lesz.)


Kérdés az is, hogy a nagyfiad közvetlenül a pici érkezése előtt volt ilyen, vagy már egészen kicsi kora óta tapasztalod. Ha "csak" a pici érkezése előtt változott meg, akkor valószínűleg a testvérféltékenység az ok, és tényleg fontos, hogy legyen csak kettesben töltött időtök - fontos lenne, hogy minden nap.


Ha már piciként is tapasztaltál hasonlókat, akkor érdemes tényleg szakemberhez fordulni. Lehet, hogy esetleg hiperaktív valamilyen szinten.

Bár, szerintem inkább a kistesó érkezésének tudható be a viselkedése. (Az egyik barátnőm kisfia hasonlókat produkált a pici érkezésekor...)



Sok kettesben töltött időt kívánok a nagyfiaddal is!

egy 6 hetes kislány pedagógus anyukája

2009. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Rengeteg a kettesben eltöltött idő,építőkockázunk,hintázunk stb......Apa is viszi magával,bicikliznek,játszanak.Hát akkor nem tudom mi legyen.Sajnos kezd fogyni a türelem.Amúgy ha elmegyünk rokonságba,vendégségbe akkor nincs vele semmi baj.
2009. szept. 18. 13:16
 13/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy eltiltod attól amit szeret vagy elveszed tőle amit szeret!Ez általában bejön
2009. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!