Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 7 hónapos babám áll és...

Lassan 7 hónapos babám áll és kezén fogva lépked. Aggódjak, hogy túl gyors? Többi lent

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam erről de megosztó véleményekkel találkoztam. Már említettem a védőnőnél meg a gyerekorvosnál is, hogy már 6 hónapos kora után magától elkezdett fel kapaszkodni és felállni. Ok azt mondtak engedjem neki hiszen ha nem lenne rá készen nem csinálná. Akkor meg is nyugodtam, de a napokba lettek bennem kételyek. (Amiket majd persze velük is megosztok) szóval az a helyzet hogy 5 hónapos kora körül már forgott hasról hatra és fordítva, majd nekiállt kúszni is, aztán jött hogy “felállt”négykézlábra kicsit el is indult a mászás is aztán a térdelés és már próbálkozott is a felállással. Mindezt durván kb 1,5 hónap alatt. Nem gyors ez szerintetek, mik a tapasztalatok?

Anyukám is azt mondta ne aggódjak mert én is ilyen gyors voltam, nem is másztam egyáltalán és már álltam….de Nemtudom…

Ja és nem ül még fel a kisfiam. Oldalra próbálgat kiülni, meg így ölben felülöget végülis, meg szépen ül tartja utána magát, de pl simán a talajon nem, eldől. Szóval állni, térdelni jobban tud mint ülni pl. Mászása viszont azóta gyorsult picit, jobban megy neki mióta áll is.



ma 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem szabad kézenfogva vezetni!!! Ez az első és legfontosabb szabálya ha egy gyerek feláll és sétálni kezd!
ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Itt az a gond, hogy kézen fogva lépked. Tilos vezetni! Azzal nincs baj, amit magától, EGYEDÜL csinál, ha "segítetek" neki, vezetitek, az árt.


Az én fiam 6 hónaposan felállt kapaszkodva, és bútorba kapaszkodva lépegetett. Neki is hirtelen ugrott a mozgásfejlődése.

ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
A gond nem a lépegetés. hanem a "kezén vezetés", ez az, ami TILOS!!! Ezzel a gyerek mozgásfejlödését megzavarod, az izomfejlödését akadályozod. Ugyanez érvényes az ültetgetésre is, majd megtanul ülni, ha elég érett lesz hozzá az igenrendszere meg az izomzata
ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát nem egészen úgy értettem bocsánat a kezén fogva vezetést, hogy én engedem neki és megyünk a lakásba erre arra, hanem, hogy mikor leülök mellé a játszóba oda mászik fel kapaszkodik rám én megfogom picit, mert azért felek, hogy elesik, aztán ő lépne párat de persze ezután nem engedem neki és leteszem négykézlábra vissza vagy hasra, hogy csináljunk valami mást, amint nekiállna lépkedni… de lépkedne ha arról lenne szó mert ilyenkor sokszor “szól” is, hogy nem tetszik neki, hogy vissza helyeztem a kiinduló helyzetbe. Akkor mi a tanácsotok, hogyan kezeljem ezt le inkább?
ma 10:33
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként, ezt nem tudtam és eddig senki nem is mondta. Nem gondoltam volna, hogy ez az 1-2 lépés is árt mert “vezetve” van. :/
ma 10:35
 6/13 A kérdező kommentje:
És az, hogy ennyire gyors a mozgásfejlődés és hogy nem sorba jönnek úgymond a nagykönyv szerint a dolgok (mászás rész pl) nem kell felni az olyan dolgoktól, mint pl a hiperaktivitás, dühkitörések stb? Mert pl ilyet is olvastam.
ma 10:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja az ülést nem azért írtam mert baj számomra, hogy nem ül és próbálgatom, mert nem, ha kiül oldalra akkor magától csinálja illetve az etetőszék döntött de felhúzza magát ülésbe stb. Csak azért írtam, hogy ugye előtt áll mint ül és azt olvastam előbb ülnek és utána állnak. Csak ezért említettem meg.
ma 10:43
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként nem kell megfogni, nehogy elessen, ugyanis az esést is meg kell tanulnia, és most még csak megijed, de baja nem lesz, ha most nem negeded, akkor késöbb komoly sérüléseket tud szerezni egy-egy esésnél, mert nem tanulta meg a megfelelö reakciót.
ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem hagyjál neki mindent, mert baromi rossz lehet neki ha az anyja hátráltatja. Segíteni nem kell neki, de amit magától megcsinál azt hagyd neki. Ha ez hiperaktivitás jele, akkor így is úgy is az lesz, nem tudod sehogyan megakadályozni, gyogytornasszal beszélnék, hogy ő mit javasol.
ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amit magától csinál én azt hagyom neki! Mindenhol feláll, babakocsiba, a játszó karámba, a kanapé mindenhol ezeket én hagyom, hiszen magától áll fel. És ilyenkor esik is mert nem mindig fogom, de HA ott vagyok a közelbe egyből jön hozzam rajtam keresztül áll fel és igen itt megfogom hozza nyúlok nyilván és itt jön az hogy lépne, a kezemet fogva ezt nem hagytam úgy neki, mert nem tudtam- e korai, mert akkor csinálja csak ha megfog és én is fogom a kezét vagy őt, és itt írták is, hogy kezén fogva vezetni nem szabad.
ma 12:20
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!