Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 7 hónapos babám áll és...

Lassan 7 hónapos babám áll és kezén fogva lépked. Aggódjak, hogy túl gyors? Többi lent

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam erről de megosztó véleményekkel találkoztam. Már említettem a védőnőnél meg a gyerekorvosnál is, hogy már 6 hónapos kora után magától elkezdett fel kapaszkodni és felállni. Ok azt mondtak engedjem neki hiszen ha nem lenne rá készen nem csinálná. Akkor meg is nyugodtam, de a napokba lettek bennem kételyek. (Amiket majd persze velük is megosztok) szóval az a helyzet hogy 5 hónapos kora körül már forgott hasról hatra és fordítva, majd nekiállt kúszni is, aztán jött hogy “felállt”négykézlábra kicsit el is indult a mászás is aztán a térdelés és már próbálkozott is a felállással. Mindezt durván kb 1,5 hónap alatt. Nem gyors ez szerintetek, mik a tapasztalatok?

Anyukám is azt mondta ne aggódjak mert én is ilyen gyors voltam, nem is másztam egyáltalán és már álltam….de Nemtudom…

Ja és nem ül még fel a kisfiam. Oldalra próbálgat kiülni, meg így ölben felülöget végülis, meg szépen ül tartja utána magát, de pl simán a talajon nem, eldől. Szóval állni, térdelni jobban tud mint ülni pl. Mászása viszont azóta gyorsult picit, jobban megy neki mióta áll is.



ma 10:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
* nyilván a babakocsiba nem hagyom egyedül meg, hogy essen mielőtt most meg az lesz, hogy onnan ki fog esni mert egyedül áll ott. Csak azért írtam, hogy tényleg mindenhol próbálkozik.
ma 12:21
 12/14 anonim ***** válasza:
Emlékszem, hogy a 7 hós státuszon mutattam a védőnőnek képet, hogy pár nappal korábban felállt a gyerek a kiságyban, és nem sokkal utána rendszeres is lett. 8 hónaposan már bútorok mellett lépegetett, de akkor még sem ülni, sem mászni nem tudott. Elvittem dévényeshez a saját nyugalmam érdekében, azt mondta, teljesen egészséges a gyerek. 10 hónapos elmúlt, mikor néhány nap különbséggel elkezdett mászni és ülni. Ezután jött egy nagyobb szünet, rendesen járni csak 14 hónaposan kezdett.
ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a 7 hónapos kor volt a vízválasztó. Előtte pár nappal csinálta mindezt, a semmiből: felült, felállt, lepegetett, mászott, stb. Előtte csak forgott, a kuszas kimaradt. Semmi baja amúgy.
ma 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! ❤️ sokat segítettek!
ma 14:50
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!