Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség. Mit tegyek?

Segítség. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
25 hónapos a nagyfiam és 2 a kicsi.A nagyobbik fiammal lenne a probléma.Már nem tudom,hogy mit csináljak.Egész nap ugrál,dobál,ordít,csapkod és sajnos a kicsihez is mindent hozzávág,kirázza a hordozóból.Délelőtt kimegyünk az udvarra(lakóparkban lakunk)hogy levezesse a fölös energiáit de ott is egyfolytában résen kell lennem mert bántja a többi gyereket,kővel dobálja stb.)13 körül alszik olyan 2-3 órát és amikor felkel kezdődik minden előröl.Már a pici születése előtt is voltak vele ilyesmi problémák.Próbáltam szép szóval nagyon sokáig,utána emeltem a hangomon de mintha meg sem hallaná.Már rá is csaptam a kezére amikor dobálózik,hogy nem szabad de kiröhög.Bezártam a szobájába hogy nyugodjon meg és gondolkozzon és ha megnyugodott akkor kijöhet,de ameddig ki nem engedem addig rúgja az ajtót,kiabál.Mit rontottam el?Segítsetek,bármilyen tanácsot szívesen fogadok.Köszönöm szépen előre is....
2009. szept. 16. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért csinálja ezt, mert fel akarja hívni magára a figyelmet. Szerintem a kistesó érkezésével úgy érzi, hogy neki kevesebb szeretet, figyelem jut és így próbálja kierőszakolni. Próbáljátok meg azt, hogy amikor a kicsi alszik napközben, mindig legyen 1-2 óra amikor csak rá figyelsz, csak vele foglalkozol nem pedig a házimunkával. Hidd el, nagyon hálás lesz érte! Emellett adhatsz neki feladatot a kicsivel kapcsolatosan is, bármit segít, dícsérd meg! Mondd el neki, hogy ő már milyen ügyes nagyfiú és tudatosítsd benne, hogy ezt a kisöccse nem tudná megcsinálni még. Ezáltal úgy fogja érezni, hogy igenis van amiben ő különb a kicsinél, ő is ugyanannyira értékes és ugyanúgy fontos a számotokra. Talán akkor enyhülnek a "tünetek". Sok sikert nektek!
2009. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába próbáltuk˛/próbáljuk bevonni őt a kicsi körüli teendőkbe.Nyomkodja a szemét,durva vele.Nem szándékosan bántja,ő ilyen.
2009. szept. 18. 07:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs,h ő ilyen!És abban sem vagyok biztos,h nem direkt csinálja.Sztem féltékeny,nem kicsit.Esetleg az is megoldás lehetne,ha napközben vmelyik nagyszülővel lehetne,aki csak rá figyel.Esetleg bölcsibe (vagy oviba) nem tudnád adni?2 gyerekes anyuka
2009. szept. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Azt írtad, hogy a kistesó előtt is voltak problémák. Szerintem te az a fajta szülő vagy, aki ellenzi a gyerek elverését. Pedig a tiednek nem ártana. Bánt más gyerekeket is? Mi lesz vele az oviban? Azt hiszi, hogy neki mindent szabad. Mert végülis így van, nem? Én nem vagyok annak a híve, hogy mindenért el kell verni a gyereket, de itt csak az használna. Mert írtad, hogy megpróbáltad megbezsélni vele, nem ment, akkor ilyet már nincs értelme tanácsolni.

Mondok 1 példát: az öcsém minden nap kivitt 1 pohár szörpöt a konyhába és kiöntötte anya lába elé és röhögött rajta. Kb. 2 éves volt. Szóltak neki szépen, rákiabáltak, elverték finoman a kezét, nem érdekelte. Csak nevetett és ugyanúgy folytatta. Aztán 1x apa megunta és jól elverte a fenekét. Nem haragudott apára és többet nem csinálta. Egy gyereknek meg kell mutatni, hogy hol van a határ. Hogy mit szabad és mit nem. És ha szép szóval nem megy, ha mindent megpróbáltál, akkor csak az maradt, hogy 1x jól el kell verni.

2009. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
az én lányom 22 hóval idősebb az öccsénél. ugyanezek a problémák voltak, ugyanezekkel próbálkoztam. rengetegszer kellett ölelgetni, mindig mondtam neki, mennyire szeretem,mondtam, h szeretem a tesóját is, de ő még nagyon pici és nem zud játszani. eljátszottam azt, h nem tudok kivel játszani, legyen ő a megmentőm. sokszor sírtam előtte, mondtam, h anya szomorú, mert nem szeteti őt a nagylánya, mert mindig rosszat csinál. rengeteg törődés kell. igazából most hogy másfél éves a kicsi, a nagy 3,5, ,most kezd javulni a helyzet. rossz vígasz, de sok törődéssel, és sok idő elteltével javul csak a helyzet.
2009. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
9.09 eske, téged kellene jól elverni amikor ilyen hülye ötleteket adsz a kérdezőnek.Van egy jó mondás többet ésszel mint erővel.A törvény pedig tiltja a gyermekbántalmazást.Biztos téged is jól elvertek gyerekkorodban, azért adsz ilyen tippeket.:( Szerintem vidd el szakemberhez a kisfiad.(pszichológus)Ő segít majd helyretenni a dolgokat.Mindenképp az előttem szólókkal értek egyet,hogy a nagyobbik fiad bizony féltékeny, és ezt valahogy orvosolni kell, amíg nem tesz nagyobb kárt a kissebbik fiadban.Mert ő a kicsit most még csak egy "betolakodónak látja,akihez még nem ragaszkodik.Majd idővel megszereti a kicsit, és meglátod, ha összenőlnek 1-2 év múlva, akkor másképp fog viselkedni.De először is azt kellene megtanítani a kisfiadnak, hogy helytelenül viselkedik.Ha bekerül közösségbe és így viselkedik, akkor a többi gyerek ki fogja közösíteni, mert senki nem szereti a "durva" gyerekeket.Értem ezt azon, hogy dobálódzik, csapkod,és ordít.Én mindenképp elvinném szakemberhez, mert te a kicsi mellett nagy változásokat nem tudsz sajnos kreálni.
2009. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Utolsónak:egy erősebb fenékrecsapás még nem hűdenagy bűn.


nem agyonverésről van itt szó,de ne csak egy kézrepacsi legyen,van a 2 közt átmenet nem?

Amugy az meg jó ötlet h 2-3 órát csakis vele foglalkozol,esetleg több közös program kettesben?addig apa vigyázhatna a kicsire.

2009. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
09:09 es valaszolo neked van sajat gyereked?
2009. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Igaz én még csak most várom a kistesót, de már most is elég akaratos a 15 hónapos kisfiam. Ha nem ő van a középpontban már hisztiroham. De tényleg csak szép szóval lehet rájuk hatni. Sok együtt játszás míg a pici alszik, meg szeretgetés. Én is próbáltam, hogy ráverek a kezére, az nem hatásos, csak a szeretet ereje, az legyőz mindent:) Ja és sok-sok türelem, ami kevés embernek van sajnos a mai világban.
2009. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

nekünk még igaz nem jön a kis tesó ,meg kisebbek is vagyunk de nálunk is az megy hetek óta,hogy szép szóval nem használ semmi.Üti az erkély üveget-már nem csak kézzel játékokkal is,meg csipked,mar,harap és az utóbbi a rosszabb.magyaráztam már neki,hogy nem szabad,mert fáj,mutattam,hogy sírok,rácsaptam a kezére de semmi,vigyorog.Na ma és én sem vagyok a fenyítés híve,de néha azt érzem csak ez használ.Rácsaptam a szájára és meglepődött.Mutattam,neki,hogy beleharapott a kezembe és fáj és ott vannak a fognyomai.És kérdeztem miért nem simogat.És mutattam,hogy megsértődtem.erre a saját meglepődésemre,megsimogatott és adott egy puszit a kezemre.azt hittem megzabálom.hetek óta kétségbe voltam esve,mert csak romlott-és csak engem harapott,de azt hiszem van remény,de ez nem az enje -benjének köszönhető.Lehet el kell érni egy szintet mire felfogja,bár egy 25hónaposnak már fel kellene tudni,ha az én 14hónaposom is ezt próbálgatja.de ha tényleg nem megy máshogy akkor pszihológustól tanácsot kellene kérni,esetleg játszóházba vinni ahol gyerekekkel lehet.Pl itt van az egyik oviban ilyen ,egy héten 2szer 2.5óra.Most akarunk mi is elkezdeni járni,mert látom rajta,hogy hiányzik neki a gyerek társaság.ott csinál 2-3hülyeséget és a gyerekek megnevelik,mert tőlük sokkal jobban el fogja fogadni,hogy nem szabad megnyomni a szemét vagy csipkedni stb..Ha teheted próbáld meg közösségbe vinni.

14hós baba mamája..

2009. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!