Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Benti cicátok hogyan fogadta...

Benti cicátok hogyan fogadta a baba érkezését?

Figyelt kérdés

Mire érdemes figyelni, hogy ne kattanjon meg?


És higiéniai szempontból mennyire kell a babától elkülöníteni?


Negyedik babámat várom, előreláthatólag 2 hónap múlva szülök.


A cica 15 hónapja van velünk (8 hetesen hoztam), gyerekeket megszokta.


Viszont náluk nem volt semmilyen állat, mikor születtek.


A lakás nem túl nagy, a pici a mi szobánkban lesz.


Éjszakára a macskát sosem engedtük be, nappal viszont szokott aludni az ágyon (ha az le van takarva. Ágyneműre nem engedem.)


Mire érdemes figyelni, hogy megszokja ő is, és ne legyen gond?



ma 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem volt, a macska messziről elkerülte a babát és mindent aminek baba szaga volt. Nem kattant meg, semmi sem történt, csak nagy ívben kerülte. A szobájába nem engedjük be egyáltalán (új laminált padlót raktunk le kB. 3 hónappal a születése előtt, azóta nem mehet abba a szobába.)


Már 10 hónapos, mászik a macska után. Van hogy a macska engedi, hogy megérintse, de az alap beállítás, hogy 2 mm-el azelőtt, hogy a gyerek keze odaérne a macska méltóztatik felemelni a fenekét és arrébb feküdni.

ma 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Macsakfüggő szerintem. A mi cicánk már velünk volt pár éve, amikor megszületett az első lányom, eleinte inkább mintha félt volna a babától (meg tőlem..?), odament megszaglászni, amikor hazahoztuk, de onnantól nagyjából 2-3 hónapig az ágy alatt lakott. Idővel felengedett, de nagyon távolságtartó volt vele. Bántani sosem bántotta, nem olyan típus (korábban is ha jöttek hozzánk vendégek gyerekkel, inkább elmenekült és elbújt, sosem bántotta a kicsiket, ha esetleg őt vegzálták volna és elvesztette volna a türelmét), de igyekezett minimalizálni az érintkezést. Aztán persze megszokta, onnantól már szívesen aludt mellette is, meg amúgy nem bánta, hogy 4-5 hónaposan a szilárd ételek bevezetését a cicafarok és cicafül kezdte :D De azért nem a babakor a kedvence, azt el kellett ismerni. A második gyereket már csendes beletörődéssel fogadta, ilyen "már megint egy ilyet hoztál haza..?" pillantást kaptam tőle szülés után. 4 és 2 évesek a lányaim, már teljesen jól elvannak, most már macskával együtt öten alszunk az ágyban :D A cica mindenki tetején dorombol :D


Eleinte amire én odafigyeltem (csak az első pár hétben, utána feladtam), hogy a baba saját helyére a cica ne feküdjön, tehát pl a babaágyba, babaöbölbe, babafészekbe ne menjen be. Illetve nem is akkor, amikor a pici megszületik, hanem amikor már mozogni kezd, utánanyúl dolgoknak, kúszik, ilyesmi, akkor néztem, hogy hogy reagál rá, mert azért nyilván más az, amikor egy kis gügyögő takarógombócról beszélünk és valakiről, aki simán meghúzza a farkát-fülét és akár meg is ijesztheti a hangjaival a cicát. Ha akkor fenyegetően viselkedett volna a macska, akkor jobban elzártam volna őket egymástól, de leginkább ha meg is ijedt, csak elszaladt szerencsére. Gondolom viszont, hogy ha nálatok a cica 3 gyereken edződött babakorától kezdve, akkor annyira nagy baj nem lehet :D

ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekünk annyira nem viselte meg, amugy félt tőle, sosem ment oda és el is szaladt előle, megsimogatni sem engedte magát, de azért nagy valtozás még nem volt, talán kicsit depis lett. A második után viszont ténylrg megkattant, folyton lepisilte a gyerekek dolgait, be a szobájukba, es nem tudtuk semmivel leszoktatni, így végül kinti macska lett.
ma 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.



Nálunk akkor bujkál, és kivonja magát a forgalomból, ha vendégek vannak, idegeneket nem szereti.


A gyerekek, ha nagyon piszkálták, volt, hogy odakapott, de alapjáraton nem bánt senkit.

Mióta ivartalanítottuk, ritkán pisili össze a dolgokat (nem mondom, hogy nem fordul elő, de nem sűrűn.)

ma 19:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kandurom nagyon szerette. Cipelni is engedte magát és nyúzni is. (nyilván nem hagytam, de volt ilyen időszak). Mindig bújt hozzá és dorombolt.
ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézegette, messziről szaglászta, de különösebben nem érdekelte. Mostanában már néha dörgölőzik is hozzá. A fiam már 20 hónapos. Néha odamegy megsimogatni, van, hogy a cica rácsap a kezére, de nem bántja, csak jelzi, hogy most hagyja békén.
ma 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam közelébe se mert menni, még felém se nézett egy hétig, miután hazajöttünk a kórházból, mintha haragudott volna. A mai napig nem fogadta el teljesen a kisfiamat (4 éves már), pedig soha nem bántotta, sőt, szeretgetni akarja.
ma 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

Macskaszőrbe nem vinnék gyereket.

Állatnak udvaron a helye.

ma 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!