Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3napos láz fertőző? Babákat...

A 3napos láz fertőző? Babákat nem engednék a közelünbe most, de felnőttekre?

Figyelt kérdés
Jönne hozzánk egy kisebb társaság, már a kiütés fázisnál tartunk, láza már nincs.
2009. szept. 11. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
ha konkrétan a "3 napos" láznak elnevezett betegségre gondolsz, azt vírus okozza, így fertőző is valamennyire. De egészséges immunrendszerű egyének ellen tudnak állni neki, főleg felnőtteknél egyáltalán nem jellemző! Ez a kisgyermekek betegsége típusosan.
2009. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elméletileg herpesz vírus okozza, szal a felnőtteken herpesz lehet tőle, de szerintem nem lesz.
2009. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Viszont felnőttekre nem jellemző, hogy elkapnák. Tipikus gyerekbetegség, a kisfiam egy másik kisgyerek meséskönyvétől kapta el, amikor a szájába vette.
2009. szept. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi
2009. szept. 11. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!Nekünk volt 3 napos láz,(40,4 fokos!)ami kiütéssel is járt.De mi nem kaptuk el,és a családban senki nem kapta el.Szurit kapott a babám,ecsetelést a testére,persze nem volt azért vészes.Szépen rendbe jött.Persze ilyenkor azért én a helyedben távol tartanám Őt emberektől,mert ha beteg egy kisbaba akkor hiába,hogy nem fertőző,de elég egy tüsszentés egy felnőttől,és már folyt.köv.Várd meg míg teljesen meggyógyul.

Üdv: 9 hónapos Baba Anyukája.

2009. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nálunk nagyon enyhe volt 38,4 volt a legmagasabb, a kiütés is apró és halvány. Lecsökkentettem a létszámot, csak pár, egészséges emberke jön.

Dokinéninket meg nem érem el, persze péntek van....:S

Látta tegnapelőtt, azt mondta semmi baja, valszeg a fogzástól van emelkedett hője. Hát úgy néz ki tévedett.

Emiatt nemviszem az ügyeletre babt, semmi baja a kevés pettyen kívül.

2009. szept. 11. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:
az én lányom is pont ebben a betegségben van most. szerintem felnőttekre nme veszélyes.
2009. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kismama közelébe ne menjetek, terhesekre veszélyes!

Nekem is a doki mondta, amikor a lányomnak ilyen betegsége volt.

2009. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!