Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett egy ujjal...

Mikor kezdett egy ujjal mutogatni a babátok?

Figyelt kérdés

A kislányom 11 hónapos lesz napokon belül és még nem mutat. Félek, mert közeledik az 1 éves státusz és azon kérdés lesz azt tudom. Sajnos van egy olyan rossz beidegződésem, hogy születésétől kezdve mindig előre elolvasom a státuszokat, ezzel is paráztatva magam🤦🏻‍♀️.

A barátnôm kisfia (akivel szinte napra pontosan egyidősek) már egy hónapja mutogat kb. Nem tudatosan, de ami számára érdekes arra folyamatosan.


Mondjuk nem érzem, hogy le lenne maradva, mert amúgy rengeteg dolgot megért. Integet, mutogat. Kérdezem hol van apa lába, odamegy és megfogja az apja lábát. Ha mást kérdezek, pl. lámpa, sütő, stb akkor odanéz. Amugy ha azt kérem hogy hol van a nyuszi akkor odamegy a plüss-ös dobozbol kiveszi. Ha kérem, hozza oda akkor odahozza. Magától hoz könyveket és várja hogy mondjam meg mutassam mi van benne (ez az egyik kedvenc játéka egyébként). Egész karral szokott nyúlni, vagy mutatni (olyasmi) azokra a dolgokra, amiket szeretne megkapni. Sok mindent csinál még, nevet-ha nevetünk, lábára akarja húzni a cipőt, adni akar az ennivalójából.

Nagyon cuki baba. Kedves, sokat mosolyog. Integetni pl nem csak arra tud hogy “pápá”. Hanem azt is érti, hogy “köszönjél” vagy “szia” ez is mint integetés neki. Tehát összefüggésbe hoz dolgokat. Sok mindent csinál még. Játszani próbál a babakockákkal, ki-be pakol, formabedobóba próbálja berakni a játékot.


Azt nem îrtam, hogy nagyon gyors mozgásfejlődésű. 6 hónapos kora óta mászik, ül, àll. 10 hós kora óta jár, előtte sokáig jàrt bútor mellett. Most már főleg jàr, de eddig leginkább mászott. Falatokat szájába tesz, kis szöszöket, ilyesmit mindig felvesz, rámnéz (mert tudja hogy nem szabad bekapni) és odahozza. Sok mindent odahoz megmutatni😊

Nagyon sokat “dumál”. Anyukám multkor mondta hogy lámpa, aztán annyira tetszett neki hogy anya sokszor elmondta és azóta ha a lánpára néz, próbàlja mondani

Hogy “áááá-pa”😆

Szóval szerintem nagyon kis értelmes, nem is félek hogy le lenne maradva. Csak eddig kb mindent tudott már a státuszok elött 1-2 hónappal. Most viszont ez a mutogatás még konkrétan nem indult el neki.


Nektek mikor és hogy kezdte?


Bocsánat, hogy ennyire részleteibe mentem. Mielőtt valaki írná, nem félek hogy autista (egyenlőre messze nem úgy nez ki) csak engem megnyugtat ha mindig hozza amit kell neki.


ma 11:08
 1/2 A kérdező kommentje:

Bocsánat, visszaolvastam a kérdésem🤦🏻‍♀️😅 az “integet, mutogat” helyett “integet, tapsolt” akartam írni. Nyilván nem mutogat, hiszen akkor nem tenném fel a kérdést.

😆🤦🏻‍♀️

ma 11:10
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 8 hósan kezdett mutogatni. Kisfiam 15 hósan.(azt hittem autista kb) de köszöni szépen jól van🙏🏻 7 èves okos nagyfiú már
ma 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!