Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos babátok miket tud...

13 hónapos babátok miket tud vagy tudott? Mikor kezdett el integetni mutogatni?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lett 13 hónapos. Egy igazi kis huncut. Mosolyog tapsol és mostanában el engedi a bútort és még áll kapaszkodás nélkül. Ami viszont kicsit aggaszt hogy nem integet nem mutogat. Mutatom neki hogy kell de nem csinálja. A kisautót dobálja nem rak egymásra tárgyakat. Ha építek neki valamit a kockakkal akkor azt előszeretettel le rombolja. A könyvek nem érdeklik rágja meg tépi a lapokat. Ha mutatók neki valamit mondom hogy nézze akkor oda néz az esetek többségében. Ha kérdezem hol a maci arra néz oda mászik és bele harap az orrába. Minden este olvasók neki mesét és mutogatom az állatokat a könyvben. Csőrös pohárból iszik akar egyedül is. Anyósom szerint az én hibám hogy le van maradva a gyerek mert már ezeket tudnia kéne. Feleslegesnek tartja hogy viszem úszni az szerinte nem segít semmit. Szerintetek le van maradva? Védőnő egyszer azt mondja úr isten nagy baj ha nem tudja máskor meg azt hogy nem minden gyerek egyforma. Az orvos szerint nincs baj. Mostanában viszont azt vettem észre hogy elég szelektíven hallgat a nevére főleg amikor el mélyül valamiben.
júl. 9. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mégis miben lenne lemaradva? Ugyanmár. Majd elkezd mutogatni meg integetni is, ha ő akar. Nagyon jó, hogy olvasol neki és mutogatod neki a könyvben az állatokat. Szerintem teljesen normális a babád.

Az én kisfiam 16 hónapos, de ő is szelektíven hallgat a nevére, ez is teljesen normális. Sokszor szólok neki vagy elkezdek beszélni hozzá és úgy néz ki, mint aki meg se hallja, aztán ha valami vicceset mondok akkor meg làtom, hogy nem birja ki, hogy ne vigyorogjon. Innen tudom, hogy hallotta 🤣

júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
13 hónaposan már rég meg kellett volna születnie...
júl. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ennyit is kell tudnia csinalni. Te epitesz valamit, o lerombolja. Meg ha van ilyen karikas “montessori” tornyotok, akkor azt kene “tudnia”, hogy arrol lehuzza a karikakat. De az epites, osszerakas meg azert nem kell.


A mutogatasnak 1-1,5 eves kor kozott kell kialakulnia, szoval erre is raer meg.

Viszont ha szeretned hogy utanozza az allathangokat, akkor ne csak este olvass neki meg mutogass konyvbol, hanem napkozben is. Kb ugy egy millioszor es egy ido utan akkor majd raerez a hangutanzasra is :D

Erre lehet esetleg “figyelni”, de egyebkent nem rontottal el semmit szerintem.

Nem baj amugy ha latszolag nem is erdekli a konyv, majd fogja, nem minden gyerek erdeklodik egyforman. En siman olvastam meg mutogattam neki ugy is, hogy amugy eppen mast csinalt, bar foleg a magam szorakoztatasara is, mert nalunk nem megy napkozben a tv es legalabb ezzel is beszeltem.

Nekem nehez pl a “semmirol” beszelni, egy ido utan mar egyszeruen nem tudok mirol, igy ha olvasok is hangosan, legalabb hallja, latja 😄

júl. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen van olyan hogy szólok neki rám se néz csak kiabál egyet baba nyelven. Utánozni azt utánozza amikor tapsolok meg csettintek a nyelvemet használva. Beregtem múltkor mikor mutattam neki hogy mennek az autók tologatva a kis kocsit és azt is utánozta. Persze a kisautó a kezében volt nem tologadta inkább a kerekét elemezte pörgette.
júl. 10. 08:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én is kislányom 10 hónaposan már mutogatott és integetett. A kisfiam meg olyan nehezen vette erre rá magát hogy már nem is emlékszem mikor kezdte. De kit is zavar. Minden gyerek más.ez így van rendben.nincs lemaradva véleményem szerint
júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam már 9 hónaposan integetett és mutogatott is. De neki a mozgásfejlődése gyors, annyi idősen már járt is. Viszont tudtommal ezekre nagyon ráérnek a babák. Ha mutogatsz neki sokat meg integetsz, az segít, de úgyis csak akkor fogja csinálni, ha ő akarja :D én éppen azt várom mikor van az a korszak amikor vissza is pakol nem csak ki.
júl. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az integetés pipa. Ebédelünk meg jött az apja és el kezdett integetni neki miközben nevetett. Nem is tudom miért vagyok ennyire aggódó.5 válaszoló és 6 válaszoló nektek is köszönöm a választ. Igen a vissza pakolás az egy jó kör lesz :D Én próbálom játékosan rá venni arra hogy vissza is dobálja a játékokat ha kiszedni ki tudja. Eddig több kevesebb sikerrel alakul a dolog :D
júl. 10. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!