Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honaposan is kezdődhet a...

14 honaposan is kezdődhet a nem korszak? Kislányom olyan kis,, undok,, lett, mindenre azt mondja nem, ha kérek tőle valamit azt mondja nemm és elmegy, szinte mindenre azt mondja nem és faképnél hagy. Úgy érzem elromtottam valamit

Figyelt kérdés
Lehet hogy túl sokszor mondtam nemet neki,túl szigorú vagyok? Olyan szar anyának érzem magam, anyós is itt volt tegnap, olvasták a könyvet, és ő akart lapozni, kislányom mindig mondta nem, labdázni sem lehet vele, 12 hónaposan szépen visszaguritotta, most lehetetlen raszedni, azt mondja nem és játszik vele egyedül. Ha puszit kérek tőle, van hogy azt mondja nem, aztán elkezd puszilgatni teátrálisan a babáit... Szerintetek ez átmeneti állapot lehet, vagy ilyen természet, vagy én csinálok valamit rosszul.
ma 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltess rá semmit, ha nem akar labdázni, akkor ne labdázzon. Tanul önállósodni, nincs ezzel semmi baj. Ugyanúgy mondj nemet arra, amit nem szabad, nem azért csinálja ezt, mert túl sokszor mondtál nemet. Ha kicsit elengeded, akkor pikk pakk visszajön. Az én lányom is ilyen makacs kis jószág volt, most 2 éves múlt, olyan bújós, ölelős, együtt játszós kis szeretetgombóc, hogy elolvad a szívem.
ma 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ahogy megtanulta a NEM szót aktívan használja is. Tehát 11 hónapos kora óta.

Tényleg próbál önállósodni, arra mondj nemet amire muszáj, így adj neki lehetőségeket.

Nálunm most 2.5 éves, iszonyatosan tombol a dackorszak 🥺

ma 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most ezeket amiket felsoroltal, miert kene egyaltalan csinalnia, ha nem akarja?

Nem kell am mindenben kontrollalni a gyereket, onallo szemelyiseg! Nem undok csak vegre van akarata 🤷‍♀️

Ezt tudatositsd amugy magadban.


Illetve en pl sokszor nem is szoktam kerdezni a kisfiamtol (17 honapos), mert ha kerdezek, akkor tuti azt mondja, hogy nem :D

Pl: Gyere, igyunk- es tenyleg jon es iszik, ha szomjas

Gyere, labdazzunk- es kozben emelem a labdat es eldobom. Es ha van kedve, jon. De ha en kerdeznek tole, tuti azt mondana, hogy nem :D


Nyilvan van, hogy kerdezek, de sokszor hasznalok csak kijelento modot es ez igy teljesen jo.

Ha meg valamit nem akar csinalni es nem fontos, akkor elengedem. A kotelezo dolgokbol nem engedek,olyan nincs, hogy a kakis pelust nem csereljuk ki, mert o nem akarja, de most az hogy nem ad puszit meg nem akar konyveket nezegetni…

Kit erdekel? :D

ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!