Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan szeretném ha a fiam...

Lassan szeretném ha a fiam reggelizne, vacsorázna. Hogy fogjak bele?

Figyelt kérdés

Most lesz 10 hónapos. A mostani étrendje: 6kor tápszer, 10kor gyümölcs, 1kor főzelék, 5kor tejpép, fél9kor tápszer. Néha kap napközben egy pár szem kölesgolyót.

Olvastam sok helyen, hogy ennyi idős korban kenyeret reggeliznek a babák. Ezt hogyan kell elkezdeni? Már kapott kenyérhéjat, de csak nassként. Nem szeretném a tápszert teljesen elhagyni egy éves koráig, mert így pont megvan a napi fél liter.

Akiknek a babája kenyeret reggelizik, ők hogy csinálják? mikor mit adnak enni?


2009. szept. 10. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cípőben járok, engem is érdekelne a titok nyitja...
2009. szept. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én lányom egy éves.

Hasonló időben eszünk mint ti.Reggeli és a vacsi még a tápszer.

Viszont nálunk a tizórai (kb 9-9,30 körül) a vajas kenyér vagy kakóscsiga vagy hasonló) utána 1 kor ebéd 4-5 körül gyümi és este a vacsi a tápszer.Én a tejpépet már teljesen elhagytam és igy kibirja estig.

Lassan át kéne térnünk a tápszer elhagyására de még azzal várnék,úgy olvastam ráérünk még egy pár hónapig.

2009. szept. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a tízórai gyümölcsöt felezd meg, fele mennyiségben adj egy szelet kenyeret (héját szerintem szedd le) kend meg ízlés szerint (sajtos, sonkás, májkrémes ha már esztek ilyeneket), de akár csak simán vajas kenyér, kalács. Én először kis darabokat tördeltem neki és a szájába adtam, most már letöröm és elveszi a tányérról és beteszi a szájába. Vagy harapja. Utána meglátod, hogy még enné-e a gyümit, akkor adj utána egy keveset. Azt is lehet most frisset (pl. barackot).
2009. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 1 éves és reggel leülünk reggelizni.Kis katonákat készítek: vaj- sonka/párizsi- sajt-tea

Ebédre valami tészta vagy főzi vacsi vagy főtt vagy hideg kaja és este tápszer elalváskor.Kajálások között iszik tejet, rostoslevet!

2009. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 12. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is 6-kor tápszer, aztán 8 és 9 között kenyérkatonák, 12-kor főzelék, 4-kor gyümölcs rizzsel vagy gabonapéppel, fél 8-kor főzelék vagy tejpép vacsira, fél 9-kor tápszer

2009. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy csinálhatsz te is különböző szendvicskrémeket, itt jó receptek vannak:

[link]

2009. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Én vacsora után adtam neki kenyér-katonákat.

Megeszi a főzeléket és utána eszik velünk "hideget".

Kb 9-10 hónapos korától eszegeti így a szalámit, párizsit, sajtot, paradicsomot.

14 hónapos, reggelire tejpépet eszik. Annyira éhes és olyan szépen megeszi az egész tállal, hogy én még ezt nem szeretném elvenni tőle. Tápszert soha nem kapott, anyatej,mostmár tehéntej.

Amikor a nagyobbik fiam reggelizik, akkor ő is kap katonát.

2009. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!