Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy apa semmibö...

Koi melinda kérdése:

Miért van az, hogy apa semmiböl nem veszi ki a részét? Babám 5hós és egyszer se kelt fel hozzá éjszaka. se pelenkacsere se etetés semmi. Egy héten összesen egy órát van a kezébe. Nappal se foglalkozik vele csak a szgép. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 17:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a baj itt inkább az, hogy kimerültél. Átérzem a helyzeted, nekem féléves a babám. Úgy 1-2 hónapja átalussza az éjszakát, kb. amióta ő is tápszeres lett. De sajnos most nagyon beteg, és éjjel legalább egyszer felkel.

Kitartás, szerintem hamarosan a te babád is át fogja aludni az éjszakát. Kipróbálhatnád az álometetést - mielőtt aludni mész, etesd meg a babát úgy, hogy lehetőleg fel se ébredjen (halkan bemész, ölbe veszed, minimális lámpafény, cumit a szájához teszed és már eszik is, aztán ha már nem kér többet, visszateszed az ágyába, nem is kell büfiztetni). Nekem ez a módszer bevált. De vannak, akik a Sinlacra esküsznek, esti utolsó etetésnél jobban eltelíti éjszakára.

Ha elkezded a hozzátáplálást, és már kicsit kalóriadúsabb pépeket eszik, abba lehet majd hagyni az álometetést, és (hacsak nem beteg vagy fogzik), aludni fog éjjel.

Amúgy a párod tényleg segíthetne többet így, hogy nem dolgozik. A férjem is időnként sokat számítógépezik, azt hiszem, ő így lazít és kicsit "elmenekül", kikapcsolódik. Kb. olyan, mint a tévé. Engem is tud zavarni, ha túlzásba viszi, főleg, mivel nekem nagyon ritkán van lehetőségem a két gyerek mellett lazítani. Na de nálunk ő a pénzkereső, ezért nem nagyon szoktam szóvá tenni. A pasiknak néha nincs idegzetük a kisgyerekekhez, ők nem úgy vannak beállítva, mint mi, nők. Inkább gépezzen, mint pl. kocsmázzon. Így legalább valamennyire "jelen van".

2013. febr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!