Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy apa semmibö...

Koi melinda kérdése:

Miért van az, hogy apa semmiböl nem veszi ki a részét? Babám 5hós és egyszer se kelt fel hozzá éjszaka. se pelenkacsere se etetés semmi. Egy héten összesen egy órát van a kezébe. Nappal se foglalkozik vele csak a szgép. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy egyedül..

sokszor megkérdem magamtól miért és kinek is szültem én gyereket.

ha kérdezem akkor annyit válaszol: ez a nő dolga

de régi duma,persze anyósomék rendesen adják alá a lovat annyira befolyásolható hogy hihetetlen

2013. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Beszéltél már vele erről? Szoktad neki mondani, hogy légyszíves tedd meg ezt meg azt?
2013. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Rá kell venni hogy segítsen!!

Vagy szépen vagy "durván"

Egy nap fogod magad és elmész sétálni egy órára hidd el tisztába teszi, ha muszáj lesz. Egyébként sok férfi nem tud mit kezdeni egy babával míg pici...

2013. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Éjszaka ha felkel a baba, akkor valószínű, hogy éhes, és szoptatni csak te tudod, azt apa nem tudja elintézni!

A pelenkacsere a legtöbb férfinál mumus, főleg ha kakis.. :)

Esetleg a fürdetést átvehetné tőled, és többet is foglalkozhatna a kicsivel! Ugyanakkor szerintem általános dolog ez a legtöbb esetben, amíg ennyire pici a baba. Sok férfi egyszerűen nem tud mit kezdeni velük.. A férjem se csinált szinte semmit a baba körül amíg kicsi volt, csak a fürdetés volt a dolga, aztán olyan 1-1 1/2 éves korától egyre többet, és többet, mert ahogy mondta, már tud vele mit kezdeni! Most már 3 éves a lányunk, és birkóznak, építőznek, bújócskáznak..

Remélhetőleg a párodnál is erről van szó, és a későbbiekben változni fog!

2013. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

A kérdező arra is gondol, hogy érdemben nem tölt időt a babával a párja, nem csak annyi, hogy nem ad rá egy pelust:) Ezt mindenképp tisztázni kéne, mert később jön a szepa szorongás lehet, hogy egész nap nem akar majd egyedül játszani, csak te és te, és kiabál is hozzá, gondolom jól esne, ha hazajönne a párod és kicsit átvenné...Akár játszani, akár mesélni neki...Ez talán nem olyan bonyolult mint egy peluscsere :D

Igaza volt az előző válaszolónak, menj el egy kicsit otthonról, mondd meg, hogy szükséged van rá, fel kell töltődnöd, hogy a gyereketekkel is türelmesebb tudj lenni, és akkor bizony muszáj belejönnie...Ki is írhatod neki, mi hol van, mikor itassa meg(ha iszik már mást is) stb, de telefon is van a világon...Én van mikor direkt kaja időben hagyom itt őket...Muszáj elfogadnia mástól is ételt, és elfogadnia mást is...A babám már nagyobb, de mikor szoptattam is elmentem levegőzni, és időre visszaértem!Elmondhatod , hogy a babát nem magadnak szülted, az apjára is szüksége van...

Éjszaka viszont én sem várom el, hogy a párom keljen, nagyon sokat dolgozik...

2013. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Éjszaka ha felkel a baba, akkor valószínű, hogy éhes, és szoptatni csak te tudod, azt apa nem tudja elintézni!

A pelenkacsere a legtöbb férfinál mumus, főleg ha kakis.. :)

Esetleg a fürdetést átvehetné tőled, és többet is foglalkozhatna a kicsivel! Ugyanakkor szerintem általános dolog ez a legtöbb esetben, amíg ennyire pici a baba. Sok férfi egyszerűen nem tud mit kezdeni velük.. A férjem se csinált szinte semmit a baba körül amíg kicsi volt, csak a fürdetés volt a dolga, aztán olyan 1-1 1/2 éves korától egyre többet, és többet, mert ahogy mondta, már tud vele mit kezdeni! Most már 3 éves a lányunk, és birkóznak, építőznek, bújócskáznak..

Remélhetőleg a párodnál is erről van szó, és a későbbiekben változni fog!



Hát igaz én sajnos nem minden nap láttom a párom de mikkor ott van/volt velünk:


Este fel kelt mert szopizni akart - oda hozta nekem, a hátam mögé tette a párnát majd szoptatam, látta hogy el aludtunk ki cserélte a pelenkáját mert mindig szopi után kakilt, és visza rakta a kis ágyba!

Ez 2,5 hónapos koráig volt.


Fűrdetni ő fürdetett mindig én féltem eleinte, aztán mikkor nem volt itt persze meg csináltam, addig ki mostam az üvegeit stb. De ezt reggel apa csinálta.



Most 6 hónapos a lányom. 3 hónapos kóráig csak ringatta ha fáradt voltam meg ő is gépezett és kocsit csinált állandoan. 3 hónapos korától meg igen is játszanak a szőnyegen, az ugráloban, pelenkázáskor hát nálunk Láw van apával nagyon.


Igy is nagyon fáradt vagyok, pedig ezek szerint sokkat segít.

2013. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Mert első perctől nem vontad be.Most olvastam ezt az ostobaságot ép "A gyerkőcöt én láttam el, nem vártam el tőle, hogy pelenkázzon vagy ilyesmi."

Na ezért pl.

2013. febr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Beszélgess el erről a pároddal, lehetőleg nem támadó- követelőző hangnemben. Kérdezd meg tőle, melyik az a teendő, amit este vagy hétvégén szívesen átvállalna tőled.

Ne panaszkodj, inkább mondd neki azt, hogy azért sem árt segítenie, mert ha véletlenül te valamiért nem lehetsz a babával (pl. kórházba kerülsz vagy nagyon lebetegszel), neki kell majd helytállnia. Ezért neki is meg kellene tanulnia, hogyan kell gondját viselnie a babának, és nem utolsósorban a picinek is el kell őt fogadnia.

Az én férjem nagyon is kiveszi a részét a babázásból, mindig ő fürdeti a fiunkat, ha kell, a kakis pelust is kicseréli (pedig ő is utálja, de ki nem?), megeteti, elaltatja, dédelgeti stb. Azt viszont soha nem vártam el tőle, hogy éjszaka felkeljen hozzá, pedig tápszert ő is tudna adni neki. Szerintem mindenkinek így a legjobb, és az sem érdekel, hogy jó ideje nem tudom magam kipihenni.

De ezt nyilván neked kell tudnod, nektek (mindhármótoknak) mi lenne a legjobb.

2013. febr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Dolgozik a párod? Ha igen, akkor szerintem nem elvárható senkitől sem, hogy éjszaka felkeljen a babához.

Tudom, hogy babáról gondoskodni is hatalmas, fárasztó meló, de azért azt is tudom, hogy nappal az alvásidejében is lehet pihenni, hiszen a házimunka sajnos megvár, míg egy főnök nem :)

Szóval ezt a részét én nem hánytorgatnám fel neki.

A többiek jól leírták és tényleg úgy van, hogy a legtöbb férfi nem tud mit kezdeni egy csecsemővel, kisbabával. Erre csak az a megoldás, hogy be kell vonni minél több mindenbe. Jó magyarázat az is, hogy ha te esetleg nem tudnál gondoskodni a kicsiről, akkor jó ha tud mindent róla.

A számítógépezés viszont nagyon gáz! Kérd meg, hogy fél-1 óránál ne üljön többet előtte, mert a többi már a családi életetek rovására megy csak!

2013. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ.de félreértés ne essék nem várom el apától hogy felkeljen éjszaka.csak mivel nincs munkája egy ideje azért megtehetné.nappal.mikor babám alszik nem tudoj vele aludni mert ha nappal elalszom nagyon rosszul vagyok utána.meg picikém hihetetlenül rossz alvo.teljesen kiszámithatatlan az alvása.már. születése ota.már nagyon fáradt vagyok alig várom hogy átaludja az éjszakát.tudom csak panaszkodok de csak tanácsot szeretnék kérni mit tegyek?bevonom mindenbe ami a picivel kapcsolatos de másnap már nem foglalkozik vele.megcsinálja neki a tápszert és. kész.nem szokta megetetni sem.mi a baj ilyenkor?
2013. febr. 26. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!