Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul tettem? Bővebben lent.

Bea24 kérdése:

Rosszul tettem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma az 1 hónapos kisbabámnak cumit adtam, eddig nem fogadta el a próbálkozások során, de ma igen. A férjemmel ellene voltunk, de nagyon nehezen nyugodott meg és szinte mindig sír(t). Többen ajánlották, hogy próbáljam meg és ma rákapott. Félek rosszul tettem... Mi a véleményetek? Ti adtok a babótoknak cumit?
2009. szept. 2. 18:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem vagyok cumi párti, de nem is ellenzem. Úgy voltam vele, hogy nem szeretném ha cumizna a kisfiam, de ha igényli, akkor megkapja. Nem volt nyűgös baba, így nem kapott cumit.

2009. szept. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendik vagytok! Igazatok van, ezt legalább majd el lehet venni tőle! A babátok az éjszakai cumizással hogy áll? Nem kell neki éjszaka? Attól félek, majd követelni fogja...
2009. szept. 3. 13:11
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy vagytok azóta a cumival?

Találtam egy cikket szoptatási tanácsadótól.

Valakinek váaszol.


Egy baba akkor tud elég tejhez jutni, ha igény szerint és kizárólag szopizhat. Vagyis ha nem kap se cumit, se cumisüveget, se vizet, se teát, se semmit cicin kívül, és minden nyikkra mellrekerülhet, függetlenül attól, hogy 5 perce vagy 5 órája szopott-e utoljára, és addig maradhat mellen, amíg szeretne.


Igen, a cumi, cumisüveg okozhatja azt, hogy a baba sír a mellen, pár perc után elveszti a türelmét, hátrafeszíti magát, elutasítja a szopit. A cumit, cumisüveget egész más technikával kell szopizni, mint az anyamellet. Ráadásul a cumi miatt könnyen előfordul, hogy a baba nem is kerül elégszer mellre, hiszen csak bizonyos "nyikkanásokkor" kap mellet, máskor cumi kerül a szájába. Ez különösen növekedési ugrások esetén okozhat problémát, pl. a második havi kevesebb gyarapodásnál közrejátszhatott az, hogy a 6hetes kor körüli növekedési ugrást nem tudta követni a tejmennyiség.

2009. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!