Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig forraltátok babátoknak...

Meddig forraltátok babátoknak a tejet?

Figyelt kérdés

Szomszédasszonyom csak 1 hónaig forralta, és mivel nem volt gond a kicsivel, utána már csak melegítve atta a tejet. Nekem ez tűnt "normálisnak"

Lányom már másfél hónapja tejezik cici helyett, és elég macera a tejforralás, hogy időben meglegyen, de ki is hüljön...gondoltam már csak melegítem, de megkérdeztem a védőnőt, aki azt mondta, hogy sokáig kell forralni, nem elég a melegítés. Ő otthon még a 7 éves fiúnak is forralják...

Mi laktózmentes tejet iszunk, mert a sima tejtermékekre érzékeny.

Ki hogy szokta?


2009. aug. 31. 20:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha ezek sem meggyőzőek, akkor nem tudom érdemes e itt írogatnom,nekem mindegy, hogy más mivel eteti és itatja a babáját, az ő felelőssége, de az én babám csak tartósítószermentes ételeket eszik persze csak 3 éves koráig, mert az óvódában nem én főzök sajnos.És maximum csak rántásba teszek tejet, nagyon picit.De babatejet és a korának megfelelő tejitalt iszik kerül amibe kerül, én nem sajnálom tőle. [link]

[link]

[link]

[link]

Az utolsó link főleg érdekes!Olvassátok el!

2009. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megint vitát robbanthattam ki.

Szinte senki nem a kérdésre válaszolt.

Nem arra voltam kiváncsi, hogy tej, vagy tejital, hanem hogy aki tejet ad a kicsinek, meddig forralta?


Erről ennyit...

2009. szept. 4. 15:08
 13/14 anonim ***** válasza:
A szinte senki nem válaszolt a kérdésedre egy kicsit túlzás,kedves kérdező,hiszen az első 5! válaszoló azt tette!Röviden,tömören CSAK a lényeget leírva.
2009. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%
Az én lányom másfél éves, és forralom neki a tejet, kb. 2-3 hónapja issza. Mi házi tejet adunk neki, az egész család forralva issza. A babámnak kezdetben hígítva adtam, de mivel nincs semmi baja tőle és a családban sincs tejallergiás, így már nem hígítom neki. Személyes véleményem, hogy sokkal finomabb, táplálóbb és egészségesebb, mint a boltokban kapható vizezett-tartósítószerezett vacakok (tisztelet a kivételnek). Szerintem ha bolti tejet adsz a babádnak, akkor kb. 2 éves korig érdemes forralni, utána már nem.
2009. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!