Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig forraltátok babátoknak...

Meddig forraltátok babátoknak a tejet?

Figyelt kérdés

Szomszédasszonyom csak 1 hónaig forralta, és mivel nem volt gond a kicsivel, utána már csak melegítve atta a tejet. Nekem ez tűnt "normálisnak"

Lányom már másfél hónapja tejezik cici helyett, és elég macera a tejforralás, hogy időben meglegyen, de ki is hüljön...gondoltam már csak melegítem, de megkérdeztem a védőnőt, aki azt mondta, hogy sokáig kell forralni, nem elég a melegítés. Ő otthon még a 7 éves fiúnak is forralják...

Mi laktózmentes tejet iszunk, mert a sima tejtermékekre érzékeny.

Ki hogy szokta?


2009. aug. 31. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szia!3 napig forraltam ,nem volt baja, azóta sima 2,8-as bolti tejet iszik és nincs gond.
2009. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én is csak 1x-2x forraltam
2009. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

1 éves kora óta iszik tejet, egyszer sem forraltam, (pontozhattok lefelé) viszont UHT tejet veszek csak.

Azt nem kell forralni.

Amúgy semmi baja nincs tőle.

2009. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Én forralom még a tejet a babámnak, biztos ami biztos.Volt már, hogy savanyú volt a tej, meg összeesett, és kiderült, a boltban nem jól hűtötték.Én legalább 5-6 éves koráig forralni fogom, most másfél éves, de ritkán iszik tejet, mert ilyenkor még a babatej egészségesebb, mert a tehéntej nagyon megterhelő a gyomrának(gyermekorvosom mondta, hogy jobb neki a junior gyereital, vagy a babatej, abban is van tej mert tejalapú, de nem olyan benne a fehérje mint a tejben.Szóval állítólag 3 éves korig ezt kellene adni a babának.Én vegyesen adom.De a tejet forralom, én még magamnak is fel szoktam néha forralni.
2009. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló jól írja, ha dobozos tartós 2,8-as tejet veszel egyáltalán nem kell forralni, a védőnő mondta, aki mellesleg tápszer párti. Én 1 éves kora óta adom neki, már több mint 2 hónapja és jobban szereti mint a tápszert:)
2009. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
11.56 os vagyok, ezt olvassátok el! [link]
2009. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, hogy a milupa miatt találták ki, hogy nem jó a gyereknek tejet inni. Jó pénz ez a milupának!!! Pár év múlva meg lehet, hogy a tejivást eröltetik, épp hol vannak a pénzügyi érdekek.
2009. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Előző ez biztos, hogy nem a tejital és tápszergyártók műve, mert orvosok és védőnők is azt ajánlják, hogy inkább babatej,mint tej! Nem egy gyerekorvos és védőnő vallja ezt.Persze kell a tej és tejtermék is, de a tej ráér 3 éves kor után.Szerinted a gyerekorvosok is és a védőnők is csak a reklám miatt ajánlják?Nekik semmi köze a milupához bocsi!
2009. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Sokan azért választják a tejet, mert dédanyáink is tehén és kecsketejet ittak, de az akkor volt, és akkor nem más választás!Ha nem volt anyatej, valamit kellett a kicsinek adni.Jah meg azért választják sokan a tejet, mert olcsóbb, és könnyebb odaadni, nem kell vizet forralni és bekeverni stb..Sokan a kényelem miatt is ezt választják.De ha már így kiderült, hogy mégsem olyan egészséges a tej a babának, akkor ezt el kell fogadni és kész.Amúgy meg amit a boltok polcairól leveszel az is egy műxar, mert tejporból van.Régen lefejték a tehéntejet, és ennyi...Szóval hossszú, és lehet ezen vitázni.És tej és tej között is van különbség minőségben.Vannak ócska olcsó hígított rossz minőségű tejek a polcon,tisztelet a kivétel.
2009. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
Aki nem forralja a tejet az egy lusta ember.Nem azért nem forralja mert úgy jó a babának, hanem mert lusta.
2009. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!