Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig forraltátok a vizet...

Meddig forraltátok a vizet babátoknak?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy elég sokan babavizet adnak a gyereküknek, ha már nem forralják fel a csapvizet. De mi van akkor, ha majd 1 éves kora után, ha már én sem akarom forralni, sima csapvizet kap, nem szénsavmenteset, meg babavizet, stb.

Nem igazán szeretem az ilyen (már bocsánat!) mindentől óvjuk a gyereket ajnározást.


2010. jan. 3. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 6 hóig adtam neki baabvizet, utána még kb.2 hónapig forralt csapvizet majd 8-9 hós korától sima csapvizet.
2010. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ami nagyon nem jó sem felnőttnek sem babának az a szénsavmentes víz. Semmi ásványvízet nem kéne kapjanak.
2010. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Nikcsi ***** válasza:
A fiam is kb. 10 honapos koratol kap sima csapvizet.
2010. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

6 hónapos koráig babavizet.

azóta nestlé aquarellt. egyiket sem forraltam. most 9 hónapos, sosem volt beteg.

2010. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1 éves koráig forralt vizet kapott, azóta csapvizet kap. 17 hós, semmi baja.
2010. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekünk egy természetgyógyász hívta fel rá a figyelmet, hogy hozzá kell szoktatni a babát a csapvízhez, mert később komoly gyomor problémákat okozhat pl óvódában, bölcsiben, ahol sima vízzel itatják a babákat. 1 éves kor után én is sima csapvizet adtam nekik.
2010. jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

fél éves koráig babavíz, igaz nem sokat mert nem nagyon igényelte, szopizott akkor még inkább.

most nestle aqarellt kap most egy éves. majd nemsokára elkezdem a sima csapvizet

2010. jan. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért, de érdekelne, hogy ezt hogyan kapta először a babátok? Este még forralt vizet kapott, reggel már nem? És ebből a sima csapvízből már elsőre mehet teljes adag? Csak mert az én fiam most múlt 1 éves, és már én sem adnék neki forraltat, de hogyan adjam neki először?
2010. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én töltöttem a babavízhez és folyamatosan növeltem a mennyiséget. nem egyik pillanatról a másikra. és naponta csak egyszer, aztán többször kapott sima vizet.
2010. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23.05ös vagyok. mi éppen anyukáméknál voltunk, babavizet nem vittem (úton azt kapott forralt helyett), forralni nem volt kedvem, úgyhogy megmondom őszintén őpillanatról a másikra kapta a csapvizet simán. Semmi változást nem láttam, úgy itta mint eddig és se a hasa nem ment vagy valami hasonló..
2010. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!