Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám rávenni 3 hós...

Hogy tudnám rávenni 3 hós babámat hogy cumizzon? Eddig örültem hogy nem kell neki, viszont elkezdte szopni az ujját :- ( na ezt viszont nem akarom.

Figyelt kérdés
Próbáltunk NUK-ost, MAM-ost. Nem akarok össze-vissza vásárolni. Próbálom adni neki többször de ívben köpi ki. Szopizik, és a cumisüveg sem kell neki eddig 3x fogadta el a NUK first choice cumisüveget de a cumit nem.
2009. aug. 27. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Miért baj, ha szopja az ujját? Örülj neki, hogy nem kell neki a cumi. Az hülyeség, hogy a cumit el tudod venni tőle, az ujját nem, az én kislányom is elkezdte szopni az ujját 3hósan, max 2 hónapig csinálta, azóta nem. 11 hónapos, de sem az ujját nem szopja, sem nem cumizik. (Mi is kaptunk cumit ajándékba, ki próbáltuk, de nem kellett neki, mindig kiköpte.)


A barátnőmnek cumizik a kisfia, 15 hónapos, de még mindig nem tudják elvenni tőle, mert nem engedi, üvölt, ha kiveszik a szájából.


Hagyd, hadd csinálja úgy, ahogy szeretné.


Boldog babázást!


11 hós kislány anyukája

2009. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem azt mondta a védőnő, hogy a cumi vagy a kezecskéje közül az egyiket meg fogja találni,így kezdtük el cumiztatni. Az előző válaszolóval csak félig értek egyet , mert mint tudjuk a legelső fertőzésforrás a babáknál a szájuk. Úgyis később mindent meg fog nézni, kóstolni, de akkor már picit érettebb lesz az immunrendszere.

Próbáld folyamatosan, hátha egyszer "ráérez". Mondjuk, lehet hogy előbb is lehetett volna, mert a kezecske öröme most nagyobb vonzerő már az ő számára....

2009. aug. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már előbb is próbáltam. Az elején is hasfájós időszakban néha próbáltuk már akkor sem ment :-(.

Nem minden baba szokik le ilyen könnyeb az ujjáról az a baj.

És azt mondják ha sokáig szopizza az ujját elállhat a foga majd :-( azon túl hogy nagyon nehéz arról is leszoktatni.

2009. aug. 27. 08:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem akartam, hogy cumizzon a babám vagy szopja az ujját. De ezt ők döntik el...

9 hónapos a babám, cumi sosem kellett neki, mindig kiköpte, a mai napig kiköpi. A hüvelykujját megtalálta 2 hónaposan, akkor vagy 1 hónapig állandóan a szájában volt. Azóta viszont csak akkor csinálja, ha éhes, vagy ha álmos. Amint eszik, vagy kialussza magát, már nem csinálja. Engem nem zavar most már ez az ujjszopás, ráadásul egyértelmű jeleket ad, hogy "baj" van.

Egyébként nem sírós baba, és még az éhségen és az álmosságon kívül akkor is bekapja az ujját, ha "ideges", ha sokan veszik körül, és ez már őt zavarja. Ez is jó nekem, hogy jelt ad, mert tudom, hogy mikor elég a vendégségből, mikor van tele a hócipője, mikor kell hazaindulni. Szóval nála ez sírás helyett is van.

Néha kicsit aggódok, remélem nem fogja még 6-7 évesen is szopni az ujját. Most még aranyos, de később már nem.

Ezen nem fogsz tudni változtatni, hiába nem tetszik neked. Ha nem kell neki a cumi, erőltetni sem fogod tudni. Hagyd, hadd szopja az ujját, aztán reménykedj (mint én), hogy időben abbahagyja, még babakorban.

Szia!

2009. aug. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha bekennéd a fogzásnál használt dologéllel? Az finom, hátha nem köpné ki...
2009. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na hát azóta sem jöttek be a praktikák :-)

Nem baj nem erőltetem. Ritkán szopizza az ujját és olvastam hogy ebben az életkorban ez nem baj sőt igazából megtalálta a kis kezecskéjét. Idővel a legtöbb baba elhagyja ahogy írtátok. Remélem ő is! Köszi mégegyszer!

2009. szept. 4. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!