Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hiszem depressziós vagyok....

Azt hiszem depressziós vagyok.14hónapos a babám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14hónapos a kisfiam és megörülök szinte,nincsennek barátaink akikkel összejárhatnánk,anyukákkal sem sikerült még össze ismerkedni,mindennap lemegyünk egyszer de úgy érzem többet kellene,de állandóan fáradt vagyok,mert a fiam egy órát nem alszik szinte át,rengeteget felkel így nem tudok én sem pihenni,sokszor már azon kapom magamat,hogy kiabálok vele utána már meg is bántam,de egyszerűen nem bírok sokszor vele.azt hiszi,hogy az van amit ő akar,vergődik ha nem kap meg valamit még a fejét is beleveri a padlóba-kemény hisztis korban vagyunk én meg amúgy sem vagyok türelmileg toppon,sokszor már síró görcseim vannak...nagyik messze így segítségem sincsen,a férjem sokat dolgozik és azt érzem sokszor a munkába menekül...már a bölcsit fontolgatom,pedig nem akartam beadni,mondván kell az a 3év velem,de egyre kétségbe esettebb vagyok...mit tegyek,adjatok tippeket kérlek
2009. aug. 26. 16:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

A gyermekjóléti szolgálatnál érdeklődj, van ingyenes pszichologus, beszélgess emberekkel, ha városban laksz, vidd a picit olyan helyre, ahol sok gyerek van, hogy jól lefáradjon.

Én a fiamat másgél évesen beadtam bölcsibe, mert egyszerűen képtelen voltam lekötni, és ő vágyott más gyerekek társaságára. A lányom 11 hónapos, kiváncsi leszek, vele mi lesz :)

2009. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%

Próbálj meg barátkozni a játszótéren! Ott milyenek az anyukák?


Biztosan le leszek szólva, de talán mégiscsak a bölcsi jelenthet megoldást, legalábbis fél napra (ez persze csak magánbölcsi lehet, ha nem dolgozol, tehát pénzfüggő)

Nekem az egyik nagyon jó barátnőm majd tönkrement ugyanabban, amit te is írtál, egy idegbajos anyuka volt egy idegbajos gyerkőccel és a házasságuk is majd ráment. Aztán keresett egy klassz bölcsit, 2-kor elhozza, délelőtt dolgozik és láss csodát, azóta újra kiegyensúlyozott mosolygós ő is, de főleg a kisfia, azóta jókedvű, kevesebb a hiszti a harapás és társai, játékosabb, szebben beszél stb és a férjével is dúl a lamúr kettőjük között :)

2009. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
Jó hogy nem külditek egyből bolondok házába!Aki minden áron orvoshoz küldi, az nem éli/élte át uezt???!!!!Ez a gyerekkeljár és nincs a világon olyan anya akinek nem telik be a pohár.De nem kel rögtön bele beszélni hogy depressziós, még saját magadnak se mondogasd azt!!!Próbálj erőt venni magadon, beszélgess pároddal, szülővel, valaki ismerőssel!!!Tudom nehéz nálunk 1 éves a lányom uez!
2009. aug. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

Uccsó előtti vagyok. Szerintem sem a pszihológussal való beszélgetés a megoldás.

Én úgy látom, hogy a te problémát teljesen gyakorlati, aminek gyakorlati megolást kell találni.

Hidd el, nők milliói élnek így, magadon kell segítened, illetve a környezetednek kell segíteni!

2009. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%
Kineziológust nagyon dícsérik,nekem sem ártana elmennem de szerencsére én már kilábaétam a depresszióból és tudom milyen borzasztó,én is át tudom élni azt amin most Te benne vagy.Hihetetlen,nekem eszemben sem volt régen a depis időszak,senki nem mondta,hogy vigyázzak,nehogy az legyek.Hát sajnos az lettem,ráadásul nekem már nagyon durva gondolataim voltak :( De ELMÚLT!!! Nagyon erősnek kell lenni az biztos,de ha Te úgy érzed segítségre van szükséged,akkor ajánlom Neked is a kineziológust,mert a pszichológus csak az idődet és sok pénzedet veszi el,nem csinál semmit.Nem akarlak orvoshoz "küldeni",de sztem Te érzed mennyire kell a segítség.Házhoz is megy még csak el sem kell menned.Megvizsgálja a probléma gyökerét honnan ered.Egyébként én sem vagyok egy türelmi ember sajnos,nem vagyok rá büszke,de sajnos nekem nagyon rossz gyerekkorom volt,és azt mondják most jött ki rajtam...Tudom nagyon rossz ez :(
2009. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%
merre laksz? budapesti vagy?
2009. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Anyukám hasonló dolgokkal foglalkozik,mint a kineziológus,bár ő messze van...kicsit könnyebb ha talizunk de sajnos ez kb 2havonta van...Pesten lakom a 21kerben,rengeteg játszótér van de csak egy párra járunk,lévén a gyerekek miatt-és szülei miatt-most erre nem térnék bővebben ki,de a játszótér feelingje is fontos.Van amelyik nagyon koszos van ami elfogadható.Igazán 2re járunk egy modernebbre és egy kevésbé.A modernebb messzebb van de főleg oda megyünk,az kulturált.Az anyukákkal nagyon nehéz kapcsolatot létesíteni.Én is megkérdezgetek dolgokat,hogy mennyi idős,mikor kezdett járni stb,de kb ezen a szinten meg is akad a dolog.Tény mi sem megyünk mindennap ugyan oda-főleg mert messze van-kb 2-3naponta,találkozunk is isemrős arcokkal de egy mosolynál tovább nem jutunk.Én meg nem vagyok egy ragadós alkat,nem tudok csak úgy simulni máshoz-de én sem bírom ha csak úgy rám ragadnak.Szeretem a fokozatosságot,de itt még a lehetőség sem merül erre fel.De sajnos a gyerekeken is azt tapasztalom,hogy az én kisfiam olyan,hogy menne ismerkedni,simogatja megérinti a babákat,gyerekeket,azok meg elhúzódnak,elszaladnak.Nem láttam még olyat mint az én fiam,hogy ismerkedne....lehet ezt a szülők nevelik beléjük tudat alatt,nem tudom..nem érzem magamat orvosi esetnek-azok közt dolgoztam ,kicsit beleláttam abba a részbe is,de egy pár napja annyira megváltozott a kisfiam ,hogy már kiborít...anyámnál voltunk pár napig tök jól aludt,pihent gond sem volt vele,mióta hazajöttünk ,mintha egy kisördög bújt volna bele.Ezek a hajhúzogatások,harapdálások,marások ,csípések újak.Régebben próbálkozott hajhúzással,de akkor megértette,hogyaz neki is fáj ha húzzák és nem szabad,most meg ha meghúzom neki nem reagál rá...sőt vigyorog,mintha a fájdalom küszöbje ki lenne tolódva-ne értsétek félre nem bántom csak érzékeltetem neki,hogy ami nekem fáj az neki is,de az én hajamat csomóstúl tépi..ami fáj és amit naponta többször megcsinált pl ma.Kétszer voltuk lent,délelőtt és délután,mégsem volt neki elég.Egyszerűen unatkozik itthon pedig vannak játékai,szinte mindet megengedek-kipakolhatja a szekrényt is,persze utána együtt vissza kell rakni,mégsem köti le semmi..leülünk együtt játszani kb 15perc és annyi.....és azért egy nap nem 15-30percből áll ugye..na nem tudom mi lesz ebből,én próbálom össze szedni magamat és előre nézni és a legjobbat megadni neki,de nem tudom már lassan mi is az,hogy legjobb.A bölcsik úgy tele vannak talán jövőre kapnánk helyet,nekünk meg nincsen 50ezrünk magán bölcsibe,mert ottan tájt vannak.....még a gyedem sincs annyi....na majd lesz valami...
2009. aug. 26. 23:38
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

most sokaknak ugy tunhet, panaszkodunk a babázásra, pedig az nem mindig rozsás és ha az anyuka nem érzi jol magát, az komoly probléma.


nagyon-nagyon szeretem a fiamat, de nem mindig bírok csak otthon lenni, babázni és házimunkázni. ilyenkor be szoktam pakolni és irány a városba, plázázni (télen) vagy sétálni nagyokat, és néhány ora is fel szokott dobni, aztán konnyebb volt megint. ha épp nagyon nyugi és rosszalkodos már bent, akkor hagyom inkább a dolgomat, és megyunk valahova, akár csak az udvarra vagy bicajozni.


15 honapos volt a fiam, amikor abszolut mélypontra kerultem (gyonyoru okos gyerek, de nagyon anyás, nagyon eleven, kezdettol rosszul alszik éjszaka, van, hogy nekem csak négy ora jon ossze, éppen enni sem akart már...), azt hittem, innen már nincs vissza. Ami segített: egy jol idozített hívás a munkahelyemrol, behívtak helyettesíteni. a kicsi addg apával volt vagy a nagyival, és engem mintha 2 hét után kicseréltek volna. ugyanugy keltem hozzá éjszaka, munka után játszottunk, foztem stb, mégis: megnyugodtam, jobban értékelem az egyutt eltoltott idot,turelmesebb vagyok. az imádott babám mellé kaptam egy picit a régi életunkbol és a kulvilágbol is.


osszel megyek vissza dolgozni(leginkább az anyagiak miatt), a kicsi pedig bolcsibe. bízom benne, hogy mindkettonknek jo lesz. a gyereknk nem csak anyuka kell, hanem foképp egy szereto, megérto, kiegyensulyuzott anyuka kell.

2009. aug. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is hosszú a hajam és az én kisfiam is szereti megrángatni,mostmár összekötve hordom,azóta nem piszkálja.Persze harapni is szeret,de ne felejtsük el, hogy ebben a korban jön a foguk,ezért nekik jól esik bármibe beleharapni.Én mondom neki, hogy ez fáj és inkább simogasson(van amikor bejön).Nem kell neked pszihológus,nem vagy te igazán rászorulva,csak besokalltál.Ez mindannyiunkkal előfordul,csak nem mindenki ismeri be.A bölcsi lehet jó dolog is,lehet,hogy a kisfiad igényli a gyerektársaságot,valószínűleg értelmesebb a koránál és hamarabb érett meg agyilag arra,hogy gyerekekkel játszon.Melyik hónapban született?
2009. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Én is felkötve hordom a hajamat,de a copfot fogja meg és tépi,meg belemarkol...
2009. aug. 27. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!