Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hiszem depressziós vagyok....

Azt hiszem depressziós vagyok.14hónapos a babám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14hónapos a kisfiam és megörülök szinte,nincsennek barátaink akikkel összejárhatnánk,anyukákkal sem sikerült még össze ismerkedni,mindennap lemegyünk egyszer de úgy érzem többet kellene,de állandóan fáradt vagyok,mert a fiam egy órát nem alszik szinte át,rengeteget felkel így nem tudok én sem pihenni,sokszor már azon kapom magamat,hogy kiabálok vele utána már meg is bántam,de egyszerűen nem bírok sokszor vele.azt hiszi,hogy az van amit ő akar,vergődik ha nem kap meg valamit még a fejét is beleveri a padlóba-kemény hisztis korban vagyunk én meg amúgy sem vagyok türelmileg toppon,sokszor már síró görcseim vannak...nagyik messze így segítségem sincsen,a férjem sokat dolgozik és azt érzem sokszor a munkába menekül...már a bölcsit fontolgatom,pedig nem akartam beadni,mondván kell az a 3év velem,de egyre kétségbe esettebb vagyok...mit tegyek,adjatok tippeket kérlek
2009. aug. 26. 16:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Tudom h most nehéz,én ikrekkel voltam így,mégsem tettem bölcsibe őket,mert azt mondtam hogy ez a kis idő olyan hamar eltelik amig egész nap együtt lehetünk,ez soha többé az életbe nem jön vissza...
2009. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Szia. Nem tudok mást javasolni, csak azt, hogy MENJ EL OTTHONRÓL SÜRGŐSEN, NAPONTA LEGALÁBB EGYSZER. Hasonló cipőben járok/jártam, és szerencsém van, mert van jópár barátnőm, akik kirángatnak nap, mint nap a depiből, és szerencsére Apa, ha hazajön, "elenged" legalább 1 órára mindig. Abszolút senki nincs körülötted, akire rábízhatnád a fiad rövid időre, amíg Te kimozdulsz kicsit, ha nem is minden nap? Barátnők? Ismerősök? Akár babysitter? Komolyan mondom, kezdj el eljárkálni, mert be fogsz golyózni, saját tapasztalatból mondom. Akár Én is írhattam volna a kérdésed pár hónapja, magamra ismerek.
2009. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nincsen senki és ami legrosszabb,hogy azt hinném,hogy a fiam azért jön oda hozzám,hogy átöleljen,nem inkább megrángatja a hajamat vagy belém harap,megcsikar...komolyan már néha ordítok..baby sitterre nincsen pénzünk,jó ha kijövünk a hónapban,barát nincs a közelben-más városban laknak...egyszóval senki,minden nap lemegyünk játszótérre meg kutyát sétáltatni meg ide oda,de nem elég neki,ha kertesben laknánk talán elfáradna annyira,hogy jó aludjon de így semmi
2009. aug. 26. 16:56
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Szia.

Át tudom érezni ami most benned lehet...:(

az én babámmég csak 10hónapos de már én is pattanásig vagyok,se segitségem se barátaim nincsenek ,én se megyek le sürün az sétálni,mert se eröm se kedvem nincsen.

1nap max 40percre este felé.

Mondtam a páromnak,hogy ha ez így megy én tuti a pszichiátrián kötök ki..ideglieg nagyon kivagyok 10hónapja nem aludtam egy egészségeset,sokszor remegek már az idegtől,volt hogy a falhoz vágtam dolgokat,csapkodtam.Rá kiabáltam én is a babámra,de meg bántam rögtön én is ivel még kicsike és hát a sírással jelzi,hogy valami nem ok nála.

Nehéz egy helyzet ,de szerintem a bölcsi se lenne megoldás.Mert így valamilyen szinten tőled is elfog távolodni.

Nehéz egy helyzet aki tényleg tud valami megoldást erre annak kiváncsi vagyok a válaszára én is!!

Kitartás.nehéz de muszály...

szorítok neked,hogy minden okés legyen.

2009. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg inkább tedd bölcsibe ha nincs jobb megoldás. A gyereket nem fogja vígasztalni, ha lesz egy depressziós, beteg anyukája, hogy ez csak azért van mert neki akart jót. Hiága vagy vele 3 évig ha az olyan... Sokkal jobb szerintem ha kevesebbet vagytiok együtt, de legalább boldog vagy. Én is sokkal jobban örültem volna ha anyám nem áldozza fela gyerekiért az életét, akkor most nem lenne ilyen megkeseredett...
2009. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Menj el szakemberhez.De komolyan,addig még komolyabb gond nem lesz.turom,hogy rengetegen odzkodnak a szakemberektől,de hidd el,jó pszihológus rengeteget tud segíteni.n akkor voltam amikor elváltunk,rengeteget segített.nem ciki segítséget kérni.a babád érzi hogy feszült vagy és azt is hogy gyenge ezért próbálkozik hátha ő lehet főnők,és biztos ez néha be is jön.Ő nem tehet róla ő is csak áldozat,de többet érdemel mnt egy feszült,ingerült anyuka,és te is megérdemled,hogy élvezd a babád minden percét.ha beszélgetni akarsz irhatsz nyugodtan.
2009. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Gyakori probléma a depresszió, szerintem szakorvoshoz kellene fordulnod. A háziorvos tud adni beutalót, ha elmondod mi a panasz. Az, hogy szakorvoshoz fordulsz, még nem jelenti, hogy baj van veled, de a depressziót ugyanúgy komolyan kell venni, mint más betegséget. Neked is és a babának is jobb, ha segítenek. Addig is kitartás!
2009. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Mi 17 hónaposak vagyunk,rossz ezt olvasni, hogy depis vagy,leírom mi miket csinálunk.Minden nap megyek vele délelőtt és du-án is. Délelőtt bevásárlás,kávézás,játszótér.Játszótéren ismerkedünk(közeledj te a többi kismamához,kérdezz tőlük mennyi idős,mikor tanult meg járni,szokott e hisztizni...).Dél körül kajcsi,utána alvás kb 1-1,5 óra.Ébredés után lemegyünk ismét vagy a strandra,vagy árnyékos helyre,de mindenképpen a szabadba(kismotorral játszik,homokozik vagy pancsolunk,közben uzsi)6 óra felé hazamegyünk,nálunk apa ilyenkor jön haza,játszanak, vacsi és ő fürdeti,ekkor nekem is van egy szabad órám(elmegyek futni,bevásárolni,barátnőkkel talizni...).Remélem tudtam ötletet adni.
2009. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak nagyon köszönöm a tippeket próbálom megoldani,bár egy kutyát is be kell sűrítenem így nehezebb..minden esetre össze szedem magamat.KÖszi mindenkinek a tanácsokat,meg emberelem magamat,mert ez nem én vagyok..és nem ezért szültem meg a bébimet,hogy össze omoljak...
2009. aug. 26. 18:17
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Írtam neked emailt.
2009. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!