Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az előnye/hátránya a cicin...

Mi az előnye/hátránya a cicin való elaltatásnak (elalvásnak)?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hátrány: hozzá fog szokni, és nem fogod tudni magától elaltani. Az is lehet, h. még akár 1-2 évesen is csak így akar majd elaludni és a kérdés az, h. ezt te is szeretnéd-e?

Suttogó c. könyv (ami egyébként nagyon jó és hasznos szerintem) is hangsúlyozza a babák önmaguktól való elalvásának helyességét.

Illetve a cici evésre való, nem másra.


Persze vannak esetek, amikor csak így tud elaludni, ezzel nincs is baj, csak ne legyen belőle rendszer.

2009. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Könnyen,nyugodtan alszik el,nincs órákig tartó altatás-mizéria.Később nem túl nehéz átszoktatni az egyedül elalvásra-tapasztalat-,és nincsenek rémes emlékek átordított estékről.

Hátránya?Nálunk nem volt.Ha esetleg nagyszülőknél aludtak,hiszti nélkül tudomásul vették,h nincs cici,és aludtak anélkül.Én nem bántam meg,h kicsi korukban cicin aludtak el.

2009. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi hátrányát nem tapasztaltam. Napközben magától alszik, este cicin "alszik" vagyis van mikor azon elbólint én meg berakom a kiságyba, de van hogy "kiköpi" és már mehet is az ágyba!17 hónapos kisfiú
2009. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy lehet átszoktatni az egyeduli elalvásra a cicifuggo babát?Ne haragudj,hogy itt kérdek,de ez foglalkoztat most engem is,mert 11 hónapos babám csak cicin alszik el.

Egyébként az igaz,hogy így konnyebb altatni,csak attól félek,mi lesz késobb!

2009. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam,h megbeszéltem velük,h este nem lesz szopi,csak hozzámbújás.Kicsit morgolódtak,de még sírás sem volt,odabújtak,elaludtak.Aztán mikor ezt már "begyakoroltuk",mese után kijöttem tőlük,de megígértem,h ha vége a filmemnek,kicsit melléjük fekszem.:)Addigra persze alszanak,hajnalban szoktak mellém vándorolni.:)
2009. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idosek voltak a babáid?Gondolom már nagyobbak,ha meg lehetett veluk beszélni.Egészen addig cicin aludtak el?Bocs az Off-ért!
2009. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már 2 évesek voltak az igaz.:)De nekem nem volt teher addig sem,nem zavart,h szopival alszanak.Gyorsabb volt az elalvás mint mostanában,mert most még egy mesét,még egy pohár vizet,pisilni kell,takarj be...:DDD Ja,és a fontos,lefekvés utáni kérdések:esznek lekvárt a farkasok,a szellemek ugye bénák,stb...:DDD
2009. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!