Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatnèk màskènt?

Mit csinálhatnèk màskènt?

Figyelt kérdés

Anyukàk, kedvesek!


Ti oly sok mindenben tudtok okosságokat.

Adjatok lègyszi ötleteket egy elkenődőtt anyukának.

Adott egy 14 hónapos kislány aki rettenetes mód akaratos ès makacs. Már rendesen megy a szentem sőt gyakorlatilag fut.

Az evès ami drasztikus mód tanácstalanná tett. Nem akar enni. Illetve na. Hogy mondjam. Minden ő maga akar csinàlni de nyilvàn nem hagyja a segitsèget. Nem foghatjuk a kezèt az evőeszközzel mert hisztizik. Nem etethetjük mert azt kb kèt kanál utàn elunja, hogy majd ő. Nem enged semmi fèle külső segitsèget. De amit ő művel az meg nem evès csak patymatolàs ami után többet takaritok mint az egèsz család utàn , ő meg boldog, hogy eljàtszott de nem evett. Nehezítő körülmèny jelenleg hogy 4 foga tör àt ès múló nàthàja vab.

Nem tudom mit tehetnèk? Próbàljak falatkás ebèdet kitalálni? Mit lenne èrdemes igy ebèdre kitalàlni? Bármilyen ötlet nagyon jó lenne. Kezdek komolyan elkeseredett lenni. /Egy rossz evő ovisom màr van, neki könnyen ment az hogy megtanuljon evőeszközzel enni, èrdekelte ès akarta is) ez a kislány viszont csak szórakozik de nem is èrdekli. Tudom ennek az időszaka ez de a nem evès inkàbb aggaszt. mèg annyi hogy etetőszèkben ül de probàltuk asztalhoz húzva tálca nèlkül, semmi vàltozàs. Reggel este együtt eszik a csalàd, dèlben vagyunk csak ketten.

Köszönöm ha van jó ötlet esetleg tanàcs.



tegnap 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek meg nem halt ehen aki elott etel van.

Ne eroszakoskodj es ne stresszelj ra, annyit eszik amennyire igenye van.

Gondolom te is voltal már éhes , ő is ugyanolyan ember , ha éhes , eszik.

tegnap 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, érzi rajtad a stresszt.

Hagyd próbálkozni, ezzel tanul a legjobban. 14hónaposan már bőven eheti amit ti, max kevesebb fűszerrel.

Egyetértek az elsővel, nem fog éhen halni.

Én sokszor kihagytam a tízórait, uzsonnát a rossz evő gyerekemnél és lám, csak úgy ette a kaját mintha muszáj lenne.

tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudom hogy rossz ezt nezni, foleg azt, ha 1 falat kaja nem jut a szajaba, de a legjobb tanacs az, hogy hagyd beken. Hat csinalja, igy tanul meg enni!


Az en fiam a joghurtot is megeszi kezzel mar, ilyen szinten eszik csak kezzel es csak o, en nem segithetek neki, de en leszarom, legalabb eszik vegre :D 1,5 eves es nagyon-nagyon rossz evo volt, mostanaban kezdett el egy picit mennyisegre is tobbet enni. Es szamomra is meglepo modon egyebkent tud mar evoeszkozt is hasznalni, pont 1 hete mutatta meg a tudomanyat a kanallal es villaval viszont lassu vele, igy hamar feladja. De en ezen nem feszulok, majd megtanulja 🤷‍♀️


Persze el lehet kepzelni milyen allapotok vannak minden egyes etkezes utan, de kit erdekel.

Feltakaritom, csak egyen vegre :D

tegnap 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit csinálhatnál másképp? MINDENT!!!!! De nagyon mindent! Rossz volt olvasni! Szerencsétlen gyerek! "Ez a kislány". hogy beszélhetsz így a saját gyerekedről!? Mint valami idegen, akit bámulsz a játszótéren. Hagyd békén!!! Takarítasz. És? Nem hal éhen! Hogy tanulja meg a dolgokat, hogyha nem hagyod? Örülj neki, hogy csinálni akarja!

Vissza kéne menned dolgozni, mert nem bírod idegekkel a saját két gyerekedet ennyi évig!

tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4/4.

Nem ez volt a kèrdès de ja, kösz. Àtjött a lènyeg. Köszi. Baromira pont erre volt mèg szüksègem.

Remèlem majd valaki neked is hasonló kedvesen fog válaszolni. Szèp napot.

tegnap 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:

1!

Ha evészavarral kűzd a kislánya de hidd el éhen tudja magát halasztani..

tegnap 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rossz volt olvasni téged 4es. Elmebeteg osztályról szabadultál??
tegnap 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!