Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emeleti babaszoba esetén hol...

Emeleti babaszoba esetén hol fürdetsz,pelenkázol?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rövid időn belül megszületik az első babánk. A lakás kialakítása nem a legjobb,mert az emeleten tudtunk csak gyerekszobát kialakítani. Habár van fent víz az emeleten mert egy mosdókagylót tettünk a gardróbba de pl a kádból a vizet ott nem is igazán kényelmes kiönteni.


A földszinten található a fürdőszobánk. Akinek így van a háza, ti hogy oldjátok meg a fürdést és pelenkázást? Lent vagy fent? Vagy vegyek lentre is pelenkázót, vagy hogy lenne könnyebb szerintetek?


Köszönöm szépen előre is!



ma 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Lent fürdetni így körülményes lenne. A babának nem kell sok víz. Felvisztek 1 vödör vízet a kádba. A lenti fürdés is megoldható, ha van hova letenni a babát vetkőztetni, majd törölközőbe felviszitek gyors.
ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk frdítva volt, lent volt a háló, és fent a fürdőszoba, és én olyankor felmentem pelenkázni. Ha már pelenkázni kell, úgyis mindketten felébredtek teljesen, érdemes odamenni, ahol a fürdőszoba van, avgy a fürdetés zajlik. Nekünk a fürdőszobába nem fért be a pelenkázó, a nappaliban volt egy asztal, arra tettem a kiskádat, és mellette pelenkáztam. Amikor nem kellett a ksikád, akkor levettem az asztalról. Volt, hogy a csapnál le kellett mosni a fenekét, akkor kézben bevittem, lemostam, megtöröltem egy törölközővel, aztán bevittem a pelenkázórészre. Szerintem fölösleges két pelenkázó, de amúgy nekünk ilyen pelenkázóalátétünk volt, és azt oda vittem, ahova akartam. [link]
ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekunk is fent van a gyerek szoba annyi kulonbseggel h nekunk van fent furdoszoba is. Mi lent furdetunk kenyelmesebb igy mint fel le rohangalni. Mi a kanapen megoldjuk a pelenkazast, oltoztetest. Ugy csinaljatok ahogy nektek kenyelmes. Probaljatok ki tobb variaciot is akar. Ket pelenkazo meg felesleges. Mi is csak akkor hasznaljuk ha epp fent a szobajaba vagyunk es akkor kell cserelni.
ma 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is fent van a gyerekszoba, lent a fürdő. Lent fürdetünk a konyhában(a fürdő pici és zuhanyzó van csak benne). A gyerekszobában van pelenkázó, de napközben a földszinten szoktam megoldani a mosógépen vagy a kanapén alátéttel.
ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A mosdókagylóban böven meg lehet fürdetni egy babát az slö néhány hónapban.
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi a kiskádból vödörbe öntöttük a vizet, és azt vittem ki a fürdőszobába.
ma 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Katona Dius ***** válasza:
Bár nálunk még nincs gyerek, de a gyereknek szánt szoba fent van, fürdőszoba van mind a két szinten. Így ha meglesz a kicsi, akkor én fent tervezek pelenkázni, fürdetni.
ma 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Keszulj arra is kerdezo, hogy mi lesz akkor, ha nem tudsz lepcsozni. Legyen az csaszar vagy huvelyi szules, mindketto sikerulhet ugy, hogy komoly fajdalmaid lesznek hetekig.

Szoval az is lehet, hogy meg aludni is lent fogtok valahol 🤷‍♀️

Amugy nalunk nincs pelenkazo a furdo kozeleben se, a gardrobba kerult, mert egyreszt ott fert el, masreszt a gyerek ruhai is ott vannak, szoval igy praktikus is volt. Furdes utan atmentunk, siman mukodott. De oltoztetheted a kanapen is.

Amugy nalunk lent van a nappali, hetekig ott aludtunk, mert nem tudtam lepcsozni egyaltalan.

ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk hőtárolós villanykályha van, ami egy viszonylag nagy doboz és meleg a teteje. Fürdetéshez tettem rá egy törölközőt és előtte-utána ott öltöztettem.


Később viszont simán átvittem a törölköző e csavart gyereket a a gyerekszobána pedig hideg a folyosó. Nem lett baja.

ma 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahol a fürdő van, ott alakítanék ki egy komfortos pelenkázóállomást, ahol elfér pár váltás ruha is.

Fent meg a többi ruha, és ott is egy kisebb pelenkázó.

Nekünk ugyan egy szinten van a babaszoba meg a fürdő, de lent az emeleten is volt egy kis egyszerű ikeás pelenkázóállvány és egy zacskó pelenka, hogy ne kelljen mindig felszaladni.

ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!