Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van lelkiismeret furdalásotok?

Van lelkiismeret furdalásotok?

Figyelt kérdés
Fiam 5 hónapos. Eddig is kelt éjszaka 2× de most 2 hete egyre többször kel. Ma éjszaka már elvesztettem a türelmemet, és erélyesen rászoltam a gyerkőcre, Ő meg nagy szemekkel nézett vissza rám. Azt hittem belehalok, olyan lelkiismeret furdalásom lett, de egyre kevesebb a türelmem az éjszakákhoz. Nappal nem bírok aludni, mert mindig van mit csinálni, attól meg még jobban ki tudok akadni, ha szalad a lakás körülöttem. Veletek is előfordul ilyen, hogy rászoltok erélyesebben a babátokra? Még mindig a lelkiismeretfurdalás gyötör, hogy olyanért haragudtam meg rá, amiről Ő nem is tehet.
2009. aug. 26. 11:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm 11.47-es, hogy még belém is rúgtál. Örülök, hogy te ilyen szuperanya vagy.
2009. aug. 26. 12:06
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó előttit nem is értem miért pontoztátok le? Az őszinteségéért? Nagyon igaza van! És tényleg bizony van, hogy szakad a cérna. Velem is előfordult már, persze utáltam magam miatta, de nem tagadom le! Volt bizony, hogy 3 hónapot átszenvedtünk a gyerkőccel éjszaka, volt olyan éjszakánk amikor összesen ha aludtunk 2 órát! De szinte minden naposak voltak akkor a 15-20x-i felkelések. Épphogy ledőltünk már hallottuk, hogy sír a baba. Hát ezt nem kívánom senkinek. Én elhiszem, hogy vannak olyan anyukák, akik még soha nem emelték fel a hangjukat vagy nem sírtak kínjukban, mert kínlódtak a nem alvástól, de azt is gondolom, hogy talán ők nem tapasztaltak olyat, amilyet pl. mi, hogy hónapokig alig alszanak. Úgyhogy kedves kérdező, csak amiatt legyen lelkiismeret furdalásod, hogy a babád tényleg nem tehet róla és szegénykémnek biztosan valami nyűgje van, azért kelt, de fogadd el azt is, hogy bizony néha elszakad az a bizonyos cérna. Persze ha fogytán a türelem, akkor inkább vágj földhöz egy plüssmackót (azzal zajt se csapsz), minthogy a babádra emelnéd a hangod! De megértelek! 15 hónapos kislány anyukája.
2009. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%
11.27es én vagyok a 14hós baba mamája,én kb már 1.5éve nem aludtam.Mikor a terhességem utolsó harmadában óránként keltem,aztán császáros szülés-3napig szinte semmit nem aludtam,itthon kezdtem élesben a dolgokat éjjeli 3órás etetések.Most ott járunk,hogy egyszer aludta át az éjjelt úgy,hogy felsírt de vissza is aludt,sajnos nem mutatja jelét sem az alvás javulásának.Mikor leteszem óránként van,hogy 2szer is felébred,éjjel ha magam mellé veszem sem nyugodt-hát szval tény az,hogy én sem szeretem magamat mikor kiakadok,de egyedül küszködni ezzel,mert apa bár alszik éjjel de nem áll fel segíteni,meg is értem dolgozik eleget,de néha tényleg jól jönne vagy 4óra alvás egyben-sajnos eddig nem igen volt..mivel egy örökmozgó fiam van,aki már szaladgál és rendetlenkedik így egyfolytában résen kell lenni.Nappal van 2óra pihi amikor muszáj aludnia és nem veszem ki ha akarja sem-már megszokta de ennél többet nem tűr meg a kiságyban,szval minden izűletem,porcikám,derekam hátam ,nyakam fáj -persze remélem ez egyszer rendbe jön,de az,hogy pihenés már régen nem volt....szval az az anyuka aki nyugisan végig alussza az éjjelt semmit nem tud arról milyen az mikor 1.5éves nem aludtál-pláne nem pihentél.Könnyű úgy tanácsokat adni,meg dobálózni,hogy nem tehet az a gyerek róla,hogy lett-persze mi-én akartam de eszembe sem jutott,hogy nem fogok évekig pihenni!semmit!!!próbálok következetes lenni vele,hátha javulna az alvás is,de nem szeretem siratni sem.nem érzem úgy,hogy kínoznám,de de ha az anya nem pihent,hogy várják el,hogy léby türelmes.nekem olyan szakmám van amiben csak a türelem számít,de nem gondoltam,hogy néha próbára tesz a gyereknevelés.Én is megbánom már mikor rászólok,vagy rákiabálok,de inkább kiabálok vele,mintsem az erkélyüveg vágja le a kezét mert mosolyogva nem hallgat rám.Na meg,ha azt mondod normál hangnemben,hogy ennye bennye,szted??mit fog érni.Tény az,hogy egy 4.5hónapos baba még nem ért semmit a felemelt,hangos szóból.Annál tényleg nagy levegő és újra kezdeni,de az enyém aki már azt hiszi a maga ura és nem fogad szót...ő is picike még,de ha nem hagyja magát irányítani valahogy meg kell fogni,és inkább hangosan szólok rá,mintsem elcsapkodjam a kezét-mert azt én sem tudnám,pedig látok a játszótéren elég ilyet.......na mindegy ,szót szót követne beszélhetünk erről sokáig a lényeg az,hogy a babád még picike nagyon de a hangsúlyokat már ő is megkülönbözteti.És te jelezted,hogy valami nem jó de nem érti mi nem,mert neki sem.Egész más ez meg az amikor már hülyeséget csinál egy gyerek és azért szólsz rá hangosabban...sztem.
2009. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
17%
11:47-es vagyok! Köszönöm a lepontozását a sok mártírnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%
engem is lepontoztak,de nem ez a lényeg.Ha azt várod hogy megsimogassák a buksid,hogy ugyan már mi is szoktunk ingerültek lenni és felemelni a hangunkat egy 5 hónapossal,akkor ird ki,hogy csak ilyen válaszokat vársz.Amugy én a saját éltemből irtam,az első gyerekemmel nagyon türelmetlen voltam és mindenki csak simogatott nyugtatgatott,veleünk is szokott ilyen lenni,és ezt magamba igy is zártam le.aztán valakitől jol megkaptam a magamét,jol kisirtam magam,de hidd el ebből tanultam.Most a 2 babámmal már a gondolata sem merül fel bennem,mert mindig bevillan az a kép amikor az első fiammal törelmetlen voltam.Pedig alkalom most is lenne rá,de nagyon kontrolálom magam,és hidd el lehet.Nem csak azért irom ezt mert a babának jobb lesz igy,hanem mert neked jo lesz igy.Nem lesz lekiismeretfurdolásod mert leküzdötted saját magad.bocs hogy irtam.kitartást.
2009. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Na én kb úgy vagyok, mint a 11.27-es, csak az enyém 15 hónapos múlt. Sokszor azt sem tudom, hol vagyok olyan fáradt vagyok, és mellette főzök , mosok, takaritok. Persze tudom minden anyuka ezt csinálja, csak van akinek a gyereke csak egy ici picit is, de együtt működik. Pl kibir 2 percet nyüszögés nélkül, mig mondjuk felseper az ember. Na az enyém nem ilyen, pedig nem volt ahhoz szoktatva, hogy folyton vele foglalkozzanak. Egyszerűen mióta saját akarata van azóta semmi nem jó, mindig ott kell lenni vele, játszani, mutogatni mesélni, vigasztalni. Úgy főzök, hogy közben futok a gyerek után. És még jön sok más, pl nyakon buritja magát vizzel, mert az milyen jó móka, a kaját hozzám vágja ha nem kell neki, felmászik a szék tetejére onnan meg az aztalra, mig én egy fiókot bepakolok, addig ő kettőt pakol ki. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja akkor jön a hiszti fél órás orditással. Mondjatok bármit, én nem túlzom el a dolgot, mert minden napunk ilyen, hiába vagyok birka türelmű ember és sok mindent kaptam már az élettől amit szó nélkül kellet eltűrni, ez néha már nekem is sok. És ehhez jön még a nem alvás, a folyamatos éjszakázás, ami szintén nem áll messze tőlem, mert sokat éjszakáztam a munkám során. De elég idegtépő, mikor az éjszaka kellős közepén hisztisen csapkodja magát a kiságyba, és semmi nem jó neki, vagy 15ször felkel, mégcsak nem is sirva, hanem vigyorogva és napközben max másfél órát alszik.


Mindennek ellenére imádom a kis gézengúzt, ő a mindenem, mindennél jobban akartam őt és ma sem döntenék másképp. De aki ő mellette képes megőrizni a hidegvérét és egyszer sem felemelni a hangját az szerintem ginisz rekordot érdemel, de lehet még nobel dijat is kapna.


Szóval kedves kérdező! Legyél nagyon türelmes, és ne emeld fel a hangod soha, tanulj meg nem aludni és mellette minden mást megcsinálni, mert itt a válaszadók egy része képes erre. :))))) Azért azt megnézném hogy az ő gyerekeik mennyire nyugtalan babák és mennyire rossz alvók, vagy milyen kis rosszaságok birnak lenni.


Magam részéről nem nyilatkozom, mert bizony néha elvesztem a türelmem. Én nem vagyok tökéletes anya, de a gyerekem sem minta gyerek.

2009. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!