Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van lelkiismeret furdalásotok?

Van lelkiismeret furdalásotok?

Figyelt kérdés
Fiam 5 hónapos. Eddig is kelt éjszaka 2× de most 2 hete egyre többször kel. Ma éjszaka már elvesztettem a türelmemet, és erélyesen rászoltam a gyerkőcre, Ő meg nagy szemekkel nézett vissza rám. Azt hittem belehalok, olyan lelkiismeret furdalásom lett, de egyre kevesebb a türelmem az éjszakákhoz. Nappal nem bírok aludni, mert mindig van mit csinálni, attól meg még jobban ki tudok akadni, ha szalad a lakás körülöttem. Veletek is előfordul ilyen, hogy rászoltok erélyesebben a babátokra? Még mindig a lelkiismeretfurdalás gyötör, hogy olyanért haragudtam meg rá, amiről Ő nem is tehet.
2009. aug. 26. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Hát nagyon ritkán sajnos igen, szerencsére ez eddig kb 2x volt, 4.5 hónapos. De persze nem hatékony, sokkal jobb nyugodtnak maradni. :)
2009. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Ezért nem szabad rászólni, szegénykének elég baj az hogy nem tud jól aludni, lehet még a foga is kínozza. Próbálj megnyugodni, és nagyon türelmes lenni. Gondolom még többször alszik a babád egy nap. Az első alvás idejében takaríts a másodiknál pihenj.
2009. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Hááát, tényleg nem kellett volna rászólnod, valószínű nem jókedvében kel fel, hanem mert rosszat álmodik, éhes, szomjas, fázik, melege van... stb. Mostmár mindegy, megtörtént, de legközelebb fogd vissza magad, ne rajta vezesd le a fáradtságodat. Ugyanilyen vagyok én is hogy ha délután alszik a gyerek inkább teszek-veszek a lakásban, nem bírom a kupit, koszt. De mostmár eljutottam oda hogy sokszor inkább együtt alszom a babámmal, átölelem és sokkal többet ér. A lakás utána is koszos lesz, majd megcsinálom később, vagy holnap. De hidd el fontosabb hogy te pihent legyél, mert ha fáradt vagy nem tudod úgy ellátni a babádat, ingerültebb leszel, ezt ő is megérzi. Aztán elkezdődik az ördögi kör.. mindketten rossz kedvűek lesztek, fáradtak... ennek nem lesz vége.
2009. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
hát legyen is,és tanulj belőle.Nem bántani akarlak,de ne egy 5 hónapossal kiabálj.Kit érdekel a lakás milyen,ki a fontosabb?inkább aludj te is,hogy ne légy türelmetlen a babáddal.A lakás nem kiabál vissza neked,és meg kell változtatanunk az értékrendünket.
2009. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Azt a kérdezo is tudja,hogy a baba nem tehet róla!Nekem 11 hós a babám,elejétol kezdve nagyon rossz alvó,sajnos velem is elofordult már,hogy erélyesebben rászóltam,és nekem is lelkiismeretfurdalásom van miatta.Ne stresszelj miatta,szerintem mással is elofordul,kitartás!
2009. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Félre értettetek. Nem rákiabáltam, hanem erélyesebben, határozottabban rászoltam.
2009. aug. 26. 11:27
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Könnyű annak okosnak lenni aki tud pihenni a babája mellett!!nekem 14hónapos éjjel kb 15ször kel fel-ha nem többször úgy,hogy hajnaltól már vele alszok mert egy percet nem tudnék pihenni-így se sokat mert letol meg felébred mellettem is,szó mi szó egyre türelmetlenebb vagyok,próbálok nem depis lenni de egyre jobban azt érzem,hogy sok a dolog.Néha bizony rá is szólok-volt már ,hogy rá is kiabáltam.Az egy dolog,hogy nem hallgat rám,de ,hogy direktbe még rosszalkodik is és azt érzi meddig mehet el-és ez már nem egy hete megy így..pl erkély üveg püfölés,dobálás,harapás stb...jó ez most így leírva fel van nagyítva mert vannak jobb napok is,de nem bírom kielégíteni a kíváncsiságát.Állandóan menne,mivel én tök fáradt vagyok mindig Így nem mindig tudok vele napi legalább 2szer lemenni...apuka délután ér haza sokszor este is dolgozik,van,hogy nem tud vele foglalkozni sem,de sokszor ha akarna is a én ...hátsómba van a gyerek állandóan.Ha a nagyikhoz elmegyünk sem tudom igazán ott hagyni velük-annyira nem bízok bennük,mert többször volt már olyan baleset-szerencsére nem veszélyesen ami nem engedi meg,hogy ott hagyjam...szval ki vagyok és bizony néha elszakad a cérna.de rengeteget foglalkozom vele és nem érzem úgy,hogy ettől rossz anya lennék.És nekem ne mondja senki azt,hogy mindig mindenki tökéletes és nem szól rá hangosabban-jaj dehogy nem,látom a játszótereken is,némelyik anyuka el is borzaszt..na mindegy...14hós baba mamája
2009. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Na amelyik anyuka itt azt írja, hogy nem kiáltott már kínjában a gyerekére bármilyen hónapos korában, az nem mond igazat, nem akar ilyen dolgokra emlékezni...amikor már sokadszor kelsz fel, nem azért kiabálsz, hogy mostmár aludj, mert megőrülök, mert nem szereted a gyereked, csak jó fáradt vagy és normális hogy ingerült is. De tény, hogy ettől megnyugodni nem fog, csak idegesebb lesz...ezért kell a tudatos önuralom, mikor érzed, hogy mindjárt robbansz, fordulj el, hogy ne lássa az arcod, csukd be a szemed és vegyél pár mély levegőt...később vannak vad dolgok, pl csapkod az etetésnél, egész nap rajtad csimpizne, érthetetlen nyüszögés, ..stb,ami nagyon idegölő tud lenni, de a kiabálás csak megzavarja őket, meg nem nyugszanak tőle, ezért jó tízig csendben elszámolni, hogy tudj újra higgadt maradni.
2009. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A két utolsó válaszolónak köszönöm, hogy nem leb@szást kaptam tőletek, hanem segítséget. Imádom a fiamat, és nem üvöltöztem vele, mint itt egy páran félreértették, de már annyira fáradt vagyok, hogy már rettegek az éjszakától. Eddig erős volt az önuralmam, mindig nyugodtan, mosolyogva reagáltam le a dolgokat, de tegnap este elszakadt a cérna, ezért is van lelkiismeretfurdalásom.
2009. aug. 26. 11:40
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

9 hónapos a babám és még egyszer sem emeltem fel a hangom ha hozzá szóltam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szívemre teszem a kezem és ezt úgy mondom. Tehát van olyan anyuka, aki jól tűri a fáradtságot és a megpróbltatásokat és nem a gyereken tölti ki a haragját! Szegény gyerek nem tehet róla hogy megszületett, ezt mi akartuk, úgy, hogy volt elképzelésünk a nehézségekről! Ráadásul annyira kicsi még és annyira rád van utalva.

2009. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!