Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs lelkiismeret furdalásotok?

Nincs lelkiismeret furdalásotok?

Figyelt kérdés
Olyan sok a házimunka és az egyéb kötelező teendők, hogy lelkiismeret furdalásom van, hogy azt az időt nem a picimmel töltöm, lehet nem kellene domestos lady-nek lennem?
2009. szept. 24. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A múlt héten erről beszélgettem egy anyukával és az volt a válasza: " Nem arra fogsz emlékezni milyen tiszta volt a lakás, hanem arra milyen volt a gyerekekkel együtt játszani."

Ami fontos, égető csináld meg. De légy a gyerekkel ha ébren van.

2009. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

éS AKKOR a ház meg szalad?

Nyugodtan csináld a dolgod.

2009. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Én csak a hangosabb házimunkákat csinálom meg akkor mikor ébren van, különben vele vagyok. Egy pillanatot sem szeretnék elmulasztani, amikor valami újat produkál. Azt nem pótolja semmi, még a patyolat tiszta lakás sem. Főzök,teregetek,felmosok ha alszik. Porszívózom amikor ébren van. Panelban vagyunk, és minden olyan hangosnak tűnik mikor alszik, ezért én így csinálom születése óta. Néha szalad a ház, de hát ez van!!! Kupi szokott lenni, kosz nem. Volt amikor este tettem-vettem, pl vasalás vagy portörlés ha nappal nem volt időm, de a babámtól nem "vettem el" egy percet sem csak azért hogy takarítsak vagy pakoljak. (persze van idő mikor egyedül játszik, természetesen akkor nem zavarom) Próbálj meg időbeosztást csinálni, az rengeteget segített nekem is.
2009. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha időt töltessz a babáddal, az neked is erőt adhat, a házimunkát meg suvaszd be egy rövid időszakra, amikor alszik.
2009. szept. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már sokszor sokmindenkitől megkaptam a magamét, amikor feltettem azt a kérdést, hogy hogyan szánjak/szakítsak időt a házimunkára, ha a gyereknek pl olyanja van hogy nem nagyon tudom magára hagyni, hogy egyedül játszon.

Házimunkát legalább minimálisan igenis kell végezni!!


Nálunk már 2m magasan állt a vasalatlan kupac, és jó ideje nem volt porszívózva és nem főztem már szintén jó rég, amikor egyszer egy válaszadó itt ezen az oldalon észhez térített,annyit írt: "Kapd össze magad azért!"

És összekaptam.

Valamennyi időt mindig szánok a lakásra, és azt az időt próbálom ezerrel végigpörögni, hogy sokminden beleférjen.

Baromi fárasztó. :-((

De pl (mondjuk kicsi a lakás) 1 óra alatt csillog villog az egész lakás ha 100%-on pörgök.

+ most még beiratkoztam főiskolára levelezőn, arra is kell időt szakítanom, hogy tanuljak, de kell!!!


A babámmal is foglalkozok, elég sokat ráadásul, mert fontosnak tartom! Egyszerűen igazodok hozzá. Amikor ébren van és olyan a kedve hogy nem akar egyedül játszani, akkor szigorúan vele vagyok és együtt "játszunk", ha elvan egyedül de éber akkor csinálom a zajos dolgokat, ha pedig alszik akkor a nem zajos dolgokat (pl. tanulás).

Muszáj!

Ha mindenre szánsz időt a közérzeted is jobb lesz.

Volt idő, mikor egész nap csak babáztam, de a lakás egy romhalmaz volt, sokkal pocsékabbul éreztem magam.


Jaa és egy tipp: ginzenget iszok (már nem szoptatok úgyhogy bármit lehet), irtó sok energiát ad napi egy ampulla.

Üdv

4,5 hós kislány anyukája

/aki soha nem volt és nem is lesz mintaháziasszony/

2009. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Nincsen lelkiismeret furdalásom.
2009. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Próbálom beosztani az időmet,remélem eddig sem szenvedett hiányt emiatt a babám.Most éppen alszik,az ebéd készen van,ruhák kiteregetve,felsöpörtem,kicsit felmostam,így marad szusszanásnyi pihi.Számomra hozzátartozik a naphoz a házimunka is, tisztaság van,kisfiam kúszik körbe-körbe a padlón és nem lenne jó,ha a porban,szöszben hemperegne.

Összefoglalva nincs lelkifurdalásom,mert a kicsim boldog,vidám fiúcska és ez azt mutatja,hogy elégedett velem :)

2009. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!