Én nem csináltam soha a sírni hagyós altatós módszert, és most hogy megpróbáltam (8 hósan), úgy látom, nem tud így elaludni, éber és sír és néz kifelé, és hisztizik, van ilyen?
Olvasom a véleményeket sírni hagyás- nem hagyás- altatás témában, sokan azt vallják pszichológusok, hogy a baba sírással altatja magát a REM fázisokban, és ha kikapom csak elrontom.
Most 8 hónapos a babám, és kezdek kikészülni az ébredésektől+ most már tutti vagyok hogy nem éhes, mert hozzátáplálok és jóllakik+ már nem görcsölök hogy elapad a tejem, ha nem szoptatok éjjel. Itt volna az ideje az átaludt éjjeleknek... ha felriad és megszoptatom, alszik tovább... ha rázom a fenekét, alszik hamar... ha hagyom sírni, csak egyre éberebb lesz, hisztizik, néz ki a rácson és engem vár. van ilyen? vagy azzal tennék jót ha hozzászoktatnám hogy aludjon? annyira szívet tépő a sírást hallani. nem nyöszörög hanem sír hisztizik, nem kap levegőt. mit javasoltok?
Én komolyan nem értelek benneteket anyukák!?A kérdésre felel mindenki! Miért kell mindig mindenkit lepontozni aki nincs a másik véleményén valakinél ez valakinél az válik be,valakinek hisztisebb valakinek nyugisabb a csemetéje!
Nem vagyunk egyformák szájatok már magatokba egy picit!
Elnézést az off-ért
Szerintem mindenkinek joga van pontozni, más kérdés, hogy felfelé vagy lefelé pontoz és az tetszik e a le vagy felpontozottnak, de nem mindegy??? én nem nézem soha kinek mennyi százalékban hasznosak a válaszai mert nem tükrözi úgysem a valóságot.
Sajnos sok anyuka baromira el van tévedve,nem sírni hagyós altatós módszerről van szó.
Van egy megoldás ami beválik,kisfiam 6 hónapos volt mikor megtanítottam előtte kb 2 hétig alig aludtunk,folyton felébredt,meg nem akart elaludni.
első nap kb 5 percet sírt max,5 percenként bementem elköszöntem,megigazgattam,vissza fektettem,elmagyaráztam,hogy alvás van,utána még forgolódott,beszélgetett majd elaludt, a 2. és 3. nap egyátalán nem sírt már,szinte rögtön elaludt, a lényeg midnen nap legyen meg a rutin,meg egy mondat amit minden alvás előtt elmondasz,5 percenként menj be nyugtasd meg de ne vedd ki,beválik megtanulja,és nem arról van szó hogy rázárod a gyerekre az ajtót,hogy álomba sírja magát,mint sok buggyant gondolja.
köszönöm a válaszokat!
nálunk nem működős az együtt alvás... rosszul alszunk, én nem tudok mozdulni és minden kis forgásra felriadok. az ágyunk végében a kiságyban ő is ránk lát, és mi is pihenünk :)
ráadásul nem találja meg a cicit magától, fekve sem tud szopni, csak ha ülök és tartom....
olyan rossz hogy ennyiféle vélemény van szakemberek között is.... hol az igazság???
Rengeteg babás ismerősöm van. Azt látom mindenhol, hogy ahol a téma nincs túlreagálva, ott két-három hónapos koruk óta átalusszák az éjszakát, aki ezt a témakört túlparázza, ott virrasztás van, problémás elalvás.
Én azt vallom, hogy semmit nem szabad túlpörögni, ami normális emberi tulajdonság, igény (alvás, evés, stb.)
Mivel teszünk jót? Ha egy ilyen egyszerű dolgot megtanítunk neki egyedül kivitelezni, vagy ha függ valamitől ez a tevékenység? Ha éjjel megriad, akkor keményen megijed ám az a baba, akit altattak, mert nem abban a szituációban találja magát. Míg ha képes egyedül aludni, akkor békésen körbenéz, oké, minden a régi, és alszik tovább. És itt van a titok, hogy ezek a gyerekek miért nem sírnak fel éjjel. Mert nem félnek semmitől. Minden gyerek felébred éjjel, mint ahogyan mi is. Ez a különbség, hogy ők önállóak, kiegyensúlyozottak, míg az altatós babák azonnal segítségért kiabálnak. Képzeljük magunkat a helyükbe, nekünk jó lenne minden éjjel megijedni??? Hát nem hiszem.
És tényleg, valahol nevetséges, hogy a sok problémás lalvós pontozgatja itt lefelé a normális szülőket, akik boldog kisgyereket nevelnek.
Az alvás:
eleve ott kezdődik, hogy születésétől így nevelem, tehát nem éri nagy sokk, mert nem egy rossz állapotból kell visszahozni. Ha már mégis baj van, akkor ahogy előttem írták nagyon jól, nem veszem ki, x időnként bemegyek, simi, ugyanazok a nyugodt, higgadt mondatok, és ki kell jönni. Napról-napra jobb lesz, megtanulja az önállóságot.
Amúgy, akik altatnak, azokhoz egy kérdés: mit fogtok csinálni az oviban?? Mert ezeket a babákat nagyon nagy sokk fogja érni akkor, nem lesz altatási rituálé. Vagy majd két és fél évesen írtok itt kétségbeesetten, hogy mi legyen??
A módszert én a fiamnál alkalmaztam, nem volt komoly gond soha, kiegyensúlyozott, boldog és bújós kisfiú. A módszer egy gyermekpszichológus rokontól származik.
Nem olvastam el a kommenteket.
Nálunk 2,5 éves és a mai napig szinte minden éjjel ébred. A éjszakai tápszerről nagy nehezen leszoktattuk, de ébred ennek ellenére sokszor. Én kb. fél éve járok így dolgozni és ki lehet bírni, ezzel jár a gyerek, strapás sokszor! Még a nagyobb gyerekek is ébredhetnek éjjel, nem akarlak elkeseríteni. Kérdezd meg ismerőseidet ezzel kapcsolatban, vagy esetleg a szüleidet, hogy pl. Te nem jártál-e át éjszakánként hozzájuk aludni. Én hulla fáradt vagyok szinte mindig, de így sírni még sosem hagytam, mert ismerek a kisfiamat, hogy ő nem fog visszafeküdni és szépen csendben visszaaludni. Én van, hogy csak megsímogatom, vagy betakarom, de van, hogy ki kell venni és ő kéri, hogy bújjunk össze. Az ágya mellett is van egy szivacs, vagy ott, vagy átviszem közénk. DE soha nem aludt rendszeresen közöttünk, sőt volt már, hogy kérte, hogy vigyem vissza az ágyába.
Szerintem ne kínozd, pici még! Legyél mellette, ha igényli éjjel. Szeret téged és szüksége van a tesközelségedre!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!