Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hisztek abban, hogy a babák...

Hisztek abban, hogy a babák láthatnak olyasmit is amit mi nem? (Angyalok/szellemek)

Figyelt kérdés

Én nem hittem, de a múltkor hihetetlen dolog történt, nem is igazán tudom úggy leírni, hogy érezhető legyen milyen hátborzongató volt.

Épp az esti szopi volt, amikor a 3,5 hós kislányom egyszercsak kiköpte a cicimet, és elkezdett felfelé bámulni a plafonra, majd kacagott, és magyarázott. Én idáig hiába bohóckodtam neki órákig, akkor se tudtam elérni hogy ilyen sokáig kacarásszon meg magyarázzon. Most meg bámulta a "semmit" és megállás nélkül beszélgetett vele... És nem össze-vissza, hanem fixen nézett valamit, mintha tényleg lett volna ott valaki. Nem hittem az ilyesmiben és a párom se, de amikor meglátta ő is azt mondta, hogy ez a gyerek lát valakit...

Ma meg ugyanez, csak fordítva. Feküdt a kiságyában, és már vagy másfél órája játszott (főleg a rácsvédővel...:) ) Bementem hozzá többször is, föléhajoltam, olyankor kacagott egyet meg magyarázgatott... utoljára is így volt, majd minden átmenet nélkül, a kacagásból egyszercsak szó szerint felsikított, és elkezdett sírni, de úgy ahogy még sose hallottam... közben meg olyan volt mintha elnézne a vállam fölött... nekem meg folyamatosan futkosott a hideg a hátamon... Negyedórába telt míg megnyugodott.

Hisztek az ilyesmiben?


2009. júl. 22. 16:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is látják még az angyalokat és szellemeket. És nem akarlak elkeseríteni de hat éves korukig nyitva van ez a csakrájuk amin képesek fogadni ezeket a szellemeket. Ha pl. furcsa dolgokat mesélnek a gyerekek amiket nem láthattak vagy hallhattak, az nem biztos, hogy az élénk fantáziájuk, hanem mondjuk az előző életükben történt dolgok. Pl. a keresztfiam, többször mondta 3-4 éves korában, hogy ő kiesett egy repülőből, és állította a mamájának.

De ha megijedtél nagyon, akkor égess el egy gyertyát a szobájában, vagy az összes helységben, az a rossz szellemeket elűzi. Ja és ha van régi tükör a lakásban, azt is távolítsd el. Nem lesz semmi baj, ne aggódj. :-))

2009. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

igen, hiszek.

az én babám is, amíg kisebb volt, csinálta ugyanezt, és tényleg hátborzongató volt.

ugyanígy nézte a plafont, de tényleg lehet érezni, hogy valamit ott néz, nagyon :)

2009. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

Most nagyon elgondolkoztam ezen... Első babás vagyok, a kicsim 3 hónapos. Csomószor nézeget felfelé "feleslegesen". Mármint, hogy nincs ott semmi(?) amit nézhetne. Pffff....el akartam vinni gyerekorvoshoz vagy szemészetre.

Most nevessek??:) Érdekes amiket írtok.

2009. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%
Én nem hogy hiszek benne, hanem a sok utánajárás után azt tudtam meg, hogy a gyermekek addig, amíg még nem tudatosan cselekszenek, és beszélnek, addig biztosan megvan ez a képességük, avagy 6. érzékük, mint az állatoknak. De, amint tudatosan fogják fel a világot, elveszítik ezen képességet. Ez az ára annak, hogy Mi, emberek, gondolkodó lények vagyunk. Barátnőm kisfiának esete még hátborzongatóbb. Barátnőm mesélte (kisfia 4-5 hónapos volt akkor), hogy kész van már Tőle, mert hetekig minden éjjel pontosan fél 2-kor megébredt. Nem ment be hozzá, mert csak gügyögött kb. 5 percig, aztán csend lett. Később, mikor már 1 éves volt, fényképalbumot nézegettek, és rengeteg kép volt benne barátnőm édesanyjáról, aki már 14 éve meghalt. Barátnőm mutatta a kisfiának ezeket a képeket, és mondta Neki, hogy Ő itt az Én anyukám, és hogy szeresd meg a Mamát. Azt hitte, a kisfia majd megpuszilja, vagy megsimizi a képet, de nem ez történt. Felállt, besétált a szobája közepére, és átölelte a légüres teret. Ekkor barátnőm arra gondolt, hogy lehet, hogy a Mami látogatja meg éjjelenként fél 2 körül? Vele beszélget pár percig? Ami még komoly, hogy olvastam, hogy a szellemek, már ha vannak tényleg, éjfél és éjjel 2 között a legaktívabbak.
2009. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%

Én is hiszek benne.A férjemnek nemrég halt meg egy rokona,és elmentünk a családhoz látogatóba.Egy öreg néni volt,aki mindig a konyhában üldögélt.Na az én lányomat nem lehetett megtartani a konyhában,minden áron menekülni akart onnan kifelé,ki is kellett vinnem az udvarra.Ilyet még soha sehol nem tapasztaltam nála.

Vele pont akkor lettem terhes amikor az apukám meghalt.Az ágya mellett csináltam meg a tesztet,de már nem tudtam neki elmondani a jóhírt.A nagyobbik akkor múlt 2 éves,és nem vittük el a temetésre.De a temetés után kb 1 héttel jöttem vele haza,és megálltam a temető előtt,hogy bemenjek apu sírjához.A lányom megszólalt még mielőtt kiszálltunk az autóból,hogy "nézd anya,itt a papa".Hihetetlen és hátborzongató volt.

A képzeletbeli barátok is szellemek angyalkák lehetnek.Van aki nem hiszi,én igen.

2009. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én elhiszem amit írtál, de ne ijedj meg.

Ha mégis egy kicsit félsz (most lehet, hogy sokan fognak hülyének nézni), locsolj a lakás minden egyes sarkába egy kicsi szentelt vizet, úgy, hogy egy keresztet rajzolsz a kezeddel. Főleg a baba ágya fölé.


Az én kislányom szeptemberben lesz 2 éves, tehát mondja is amit lát. Az udvaron voltunk, amikor elkezdett integetni a hintájának. Kérdeztem, hogy ki van ott, erre azt mondta, hogy néni. Mondom de az a hinta, nem néni. És mondta, nem, néni. (magyarul hintázni látott egy nénit.)

Régen volt, amikor még kicsik voltunk kb.3-4 évesek (én és az 1 évvel idősebb bátyám), amikor a bátyám nézett az ablakon és szólt anyukámnak, hogy tele van a játszótér halottakkal. Anya mondta, hogy dehogy is, és ő állította, hogy de igenis ott vannak, sétálnak, fekszenek.

Majd történt vele olyan is amikor nézte a holdat és kegyetlenül elkezdett sírni. Anya odament és kérdezte, hogy mi a baj. Ő meg mondta, hogy Nagyapát látta az égen (ő már akkor meghalt amikor még mi meg sem születtünk), és mondta, hogy szeret minket és azt is meg tudta mondani, hogy milyen ruhába volt és hogy nézett ki. És a műfogsora a zakójának a belső zsebében volt. JA és végig nagyon köhögött.

Ekkor Anya nagyon megijedt, mert tényleg így volt, abba a ruhában temették és tényleg ott volt a fogsora, és úgy halt meg, hogy megfulladt.


De a kislányom egyszer csak elkezdte simogatni a hasamat puszilgatta, énekelt neki, ölelgette és mondogatta, hogy baba. Mondom igen ott voltál a hasamban. (el is gondolkodtam, hogy milyen okos, honnan tudja ezt)

Csak mondogatta, és rá néhány hétre kiderült, hogy babát várok. Azóta is beszélget vele, mutogatja neki a játékait, énekel neki stb.


Vannak ilyenek, de nem kell megijedni. :)

22 hós kislány és 26 hetes baba anyukája

2009. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ilyenről én is hallottam már, hogy a gyerek előbb érezte hogy baba van anya pocakjában, mint ahogy anya megtudta. Olyan felfoghatatlan dolgok ezek...

A lányom azóta is, minden egyes esti szopizásnál 8körül a plafont bámulja, és alig bírom rávenni hogy egyen...

2009. júl. 24. 15:33
 18/24 anonim ***** válasza:
93%

Lehet hogy létezik! Lehet hogy nem! Van aki képes rá,de az kevés. A magyarázat:A babák többsége nyitott szemmel alszik.Olyan mintha fent lenne,de ő már álmodik valamit. Képesek egy pillanat alatt elaludni.

Én dokihoz vittem a lányom ilyen eset miatt az idegrendszerre gyanakodva,és közölték minden rendben. Én mai napig szoktam nyitott szemmel aludni,eleinte a férjem megszolitott most már nem,de ha nyitott szemmel alszok érdekes de felriadok,olyan az állom mintha igaz lenne.A lányom örökölte,én pl. senkitöl nem örököltem. Azt mondták kinővi talán.

De lehetnek kivételek. A fiam szilveszterkor orditott 4 évesen mert a malac fel akarja falni,és nyitva volt a szeme. Elötte egy malacka volt az asztalon a vacsi és az ijeszthette meg.Egy hétig nam mert lefeküdni egyedöl. A gyermek fantázia nagyon erös és a malacka sem mehetett be a szobában mert többen voltunk rá és elfogyott vacsikor.

2009. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
54%
Hiszek, és basszus, folyamatosan ráz a hideg, ahogy olvasom...
2009. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
Természetesen hiszek neked. Mintha magamat olvasnám...Nálunk ugyan ez volt a szitu. A kisfiam 3 hós korától kb. 7 hónapos koráig csinálta eszt. Fent, a szobájába kezdte el, amikor pelenkáztam (egyébként utálta a tisztába rakást és mindig nyűgös volt közbe) és egyszercsak azt vettem észre, hogy nézi a plafont a sarokban, vagy csak felfelé nézegetett, nem engem. Sokszor mosolygott, vagy hangosan felnevezett. Én is odanéztem, de semmi nem volt ott, ami érdekelhette volna, csak a sima zöld fal. Aztán lent is kezdte a nappaliban. Ott meg egy nagy diffenbachia növény volt de elé álltam és nem azt nézte, hanem valakit-valamit. Én kicsit utána jártam és állítólag a gyerekek képesek 6 éves korukig kommunikálni a szellemekkel, angyalokkal. Azt tudni kell, hogy minden gyereknek van védőangyala. DE! Vannak úgym."hivatlan" szellemek, akit a gyerek lát és nem mindig szép látvány, vagy éppen nem mindig kedves. A védőangyala vele van és Ő küzd a többi ellen. Ezek a szellemek unatkoznak, de nem bántják a babákat, csak Ott vannak egy darabig velük. A szentelt víz tényleg jó ötlet. Én az esküvői megszentelt keresztet tettem be hozzá a szobába, meg kaktuszt, ami elűzi állítólag Őket. Egyébként van egy ilyen "cég" aki evvel foglalkozik, Őket felhívhatod és segítenek, vagy írj nekik e-mailt. Most már úgy veszem észre, hogy nincs velünk. (egyébként temető mellett lakunk:)) Ja, és éjszaka is emiatt sokszor felsírt, felsikított a kisfiam, alig tudtam megnyugtatni. De sajnos tényleg van ilyen a 21. században is!!!
2009. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!