Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akkora baj, ha ringatva...

Miért akkora baj, ha ringatva altatjátok a babát?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert lassan fél éves a kislányom, és egyáltalán nincs szüksége már a ringatásra, semmi ilyesmire, berakom a kiságyba, kicsit nyűglődik, helyezkedik, altatja magát, aztán elalszik.


Nekem nagyon hiányoznak azok az esték, amikor ringattam, énekeltem neki, elaludt a karomban, és lábujjhegyen kiosontam tőle jó éjt kívánva.


Miért akarja mégis minden anyuka a pár hetes csöppséget majdnem azonnal "leszoktatni" kézből?

Hiszen csak pár hónapig a "miénk" az este, a ringatás, a bújás, aztán olyan gyorsan elmúlnak ezek a lehetőségek!


Nekem nagyon hiányzik a ringatás, éneklés, már lassan saját akarata van, és éntudata, pedig épp csak megszületett, és 6 hónap alatt önálló kis lény lett.


Anyukák!

Ringassátok, kényeztessétek a csöppségeket, amíg lehet!

Amíg hagyja magát!

Olyan rövid ez az időszak!


2009. júl. 21. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egyáltalán nem baj. Az én babóm ringatással és anélkül is elalszik. Szeretem ringatni, szoktam énekelni is nagyon tetszik neki, pedig néha tök hülyeséget énekelek mert nem jut eszembe az éppen aktuális gyerekdal következő sora. :) De ettől ő még kacarászik és szép lassan elernyed a kis teste a kezemben és már szundizik is.
2009. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt az elvet vallottam, mint Te. Sajnáltam, ha egyedül aludt el, és megfogadtam, az én babám sosem fog egyedül elaludni. Altattam, ringattam minden este. De most már kicsit másképp látom a helyzetet. 6 hós korában még nem volt semmi gond. De 8 hós korára odáig jutottunk, hogy amikor alvásidőhöz érkezünk, és közelítettünk az ágy felé(nagyágy felé) éktelen üvöltésbe kezdett. Vagy ha csak le akarjuk tenni, akkor is. Csak úgy zeng a ház tőle. Napközben sem tudom otthagyni egy pillanatra sem, mert üvölt. A gyerekorvosnak épp ma meséltem ezt, azt mondta, nagyon el lett kapatva :S
2009. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Ezzel persze nem azt akartam írni, hogy baj a ringatás, csak a saját esetünket írtam le.
2009. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Akkor ezt is gyereke válogatja...

Az én babámat én is ringattam, de kb. egy hónapja már nem alszik el úgy, olyankor azt hiszi még játszunk, és nézeget, beszélget, nevetgél... ezért aztán nem ringattam, hanem betettem a kiságyba, és mondtam neki, hogy szunyóka van, babám!

Aztán ahogy már írtam, kicsit forgolódik, nézelődik, helyezkedik, aztán elkezdi altatni magát egy zümmögős hanggal, és elalszik.


Saját maga alakította ezt így, ő így igényli már a fektetést.


Én meg elszomorodtam, mert úgy hiányzik az esti ringatás, meg éneklés...

Persze lehet, hogy olyan éktelenül hamisan éneklek, hogy szegény gyerek így védi a dobhártyáját a beszakadástól... :-))))

2009. júl. 21. 22:28
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
:)
2009. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem baj.Sajnos ezen a fórumon nagyon sokan vannak akik ezzel nem értenek egyet.Így én csak halkan írok,mert úgy is lepontoznak ,én egyet értek veled.

A második válaszolónak.Lehet hogy egy új fejlődési szakaszhoz ért a babád ezért a változás.Biztos hogy nem a ringatás miatt sír,inkább egyre erősebben kőtődik hozzád.mi természetes és helyes is.Csak mi felnőttek ezt nem értjük meg sokszor.Mi más szemmel nézzük a világot mint a babák.

2009. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
2. vagyok. Én is gondoltam erre az új fejlődési szakaszra. De tényleg érdekes, egyik napról a másikra történt a változás. Ha már felállunk mellőle vagy kikerülünk a látószögéből, nagyon elkezd sírni. A doki szerint a szeparációs félelem még korai. (zárójelben megjegyzem, hogy amikor 6 hónaposan elvittük, hogy 3 napig ok nélkül lázas, azt mondta, hogy a 3 napos láz még korai. Még aznap elvittem egy barátunkhoz, aki gyermekorvos, és biztosra állította, hogy ez pedig az. Igaza is lett, úgy jöttek egymás után a jellegzetességek ahogy az a nagykönyvben meg van írva). Tehát mint a 3 válaszban is írtam, egyáltalán nem baj a ringatás. Mindezek ellenére én is elringatom a mai napig is, olyan jó érzés, amikor a karomban megnyugszik és elalszik. Remélem érthető volt amit leírtam!
2009. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk így megy az altatás 10hónapos: szopizik majd amikor már érzem .hogy nem eszik csak játszik felveszem hozzám bújik ringatom éneklek neki majd be az ágyába!Bár már 11 kg felett van de én úgy imádom amikor ráborul a vállamra és elalszik!
2009. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

Bajnak nem baj csak sokan azért nem akarnak hozzászokni, vagy azért akarják a babájukat leszoktatni róla, mert nem mindegyik baba olyan, hogy elalszik ringatás nélkül. Tényleg az első pár hónapban csodás érzés. Nálunk a fiammal 6 hónapig tartott. De van sok olyan babuci aki később sem hajlandó elaludni egyedül és őket ringatni kell még 1 évesen is. Azért valljuk be egy 10 kiló fölötti babát nap mint nap ringatni már nem biztos hogy olyan élvezetes. Sőt ismerek olyat aki még 2 évesen is el ringatta és később is csak úgy aludt el a kisgyerek, hogy az anyuci oda feküdt mellé és simogatta amíg el nem aludt.

A te kicsid valamiért nem szereti ha ringatják, de lehet hogy ez csak egy átmenet és később még ringathatod. Az én kislányom viszont az első héttől kezdve egyedül aludt el. ha elkezdtük ringatni csak nézelődött nem bírt elaludni.

2009. júl. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

"Az ébredés egy szükséglet


A vizsgálat kimutatta, hogy a biztonsággal kötődő gyermekek ritkábban alszanak el egyedül és gyakrabban felébrednek éjszaka, mint bizonytalan kötődésű társaik. Az éjszakai ébredés és a kisgyermek igénye arra, hogy szülei szeretettel álomba kísérjék tehát nem egy rossz szokás vagy viselkedési minta, amiről le kell nevelni őt, hanem a biztonságos szülő-gyermek kapcsolat jele.


De semmiképp se vonjuk le a tanulmány alapján azt a hibás következtetést, hogy az a gyermek, aki már kiskorában is hosszan képes aludni vagy egyedül elalszik, az nem kötődik biztonsággal a szüleihez."

2009. júl. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!