Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akkora baj, ha ringatva...

Miért akkora baj, ha ringatva altatjátok a babát?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert lassan fél éves a kislányom, és egyáltalán nincs szüksége már a ringatásra, semmi ilyesmire, berakom a kiságyba, kicsit nyűglődik, helyezkedik, altatja magát, aztán elalszik.


Nekem nagyon hiányoznak azok az esték, amikor ringattam, énekeltem neki, elaludt a karomban, és lábujjhegyen kiosontam tőle jó éjt kívánva.


Miért akarja mégis minden anyuka a pár hetes csöppséget majdnem azonnal "leszoktatni" kézből?

Hiszen csak pár hónapig a "miénk" az este, a ringatás, a bújás, aztán olyan gyorsan elmúlnak ezek a lehetőségek!


Nekem nagyon hiányzik a ringatás, éneklés, már lassan saját akarata van, és éntudata, pedig épp csak megszületett, és 6 hónap alatt önálló kis lény lett.


Anyukák!

Ringassátok, kényeztessétek a csöppségeket, amíg lehet!

Amíg hagyja magát!

Olyan rövid ez az időszak!


2009. júl. 21. 22:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én egyre inkább azt látom, hogy az a "trendi", hogy minél előbb "elidegeníti" anyuka a gyereket, nemhogy kiélvezné a visszahozhatatlan első pár hónap minden pillanatát, amikor csak lehet szeretgetni, és kényeztetni kell a babócákat.


Ezért nagyon mérges vagyok a Suttogóra, és társaira, akik arra kínálnak "megoldást", hogy hogyan feleljen meg a gyerek már pár naposan anyuka elvárásainak...

Nem csoda, hogy annyi a pszichopata, meg az aberrált az amerikaiak között, ha ez a trend...


Egyébként meg azzal a sokféle módszerrel, amiket itt olvasok egy egy évest is le lehet szoktatni elvileg kézből, ha annyira beválik egy két hónaposnál, nem?!?!


Egy egy évest is lehet üvölteni hagyni, meg felvenni-letenni, meg állni mellette a sötétben, és meg sem szólalni, akkor meg hol a probléma?!?!


Csak mérges vagyok, amikor pár hetes gyerek mellett azt kérdezgetik anyukák, hogy hogyan szabadulhatna mihamarabb...


Én meg attól vagyok szomorú, hogy azt látom, vége a picibaba-kornak, és már van saját módszere a kislányomnak az elalvásra... :-(


Tény, hogy nem vagyunk egyformák, de bosszant az, amikor azt írják tanácsként, hogy szoktassa le anyuka a babát a ringatva elalvásról, mikor az még olyan csöpp.


Pár hónap, és már úgysem lehet ringatni (vagy azért, mert már nem hagyja, vagy azért, mert fizikai képtelenség egy tíz kilós gyereket rázogatni) ráér akkor leszokni róla.

2009. júl. 22. 09:39
 12/16 anonim ***** válasza:
76%

Én ringattam,élveztem nagyon,majd amikor gerincsérvet kaptam a gyerekem nem aludt amíg kórházban voltam és egy hónapig tartott míg "leszoktattam" a ringatásos elalvásról. Kész szenvedés volt. Nem trendi a nem ringatás,csak sokan attól félnek hogy nehéz lesz ha már nem olyan pici és nem olyan könnyű. Ha tehetném én is visszacsinálnám,mert sokkal rosszabb az mikor valami miatt abba kell hagyni a ringatást,és végignézni ahogy szenved mert nem tud magától elaludni.... Vannak gyerekek akiket ez nem visel meg,úgy elalszik egyedül mint a sicc,de van olyan is akik nagyon megszenvednek érte. A ringatással nemcsak az Ő igényeit elégítjük ki, sőt 90%ban csakis kizárólag a miénket....Mert olyan jó nekünk ha mellettünk van,olyan jó nekünk ha ringathatjuk,érezhetjük a bőrét,illatát. Vajon neki is olyan jó mikor hirtelen ezt meg kell vonni tőle? Terhesség,munka,baleset vagy bármi más miatt?

Ha sokan ebbe belegondolnának....

2009. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
33%

Hát akkor most lehet engem lepontozni.Én sosem ringattam a babám.Mondjuk nem is igényelte,mert csak jobban "bepörgött",minden érdekeli.Sőt nála ki kell jönni a szobából különben azt figyeli mi folyik a rácsokon túl :-)

Szerintem ez nem terndi v. nem trendi kérdése.Én úgy gondolom és próbálom is ehhez tartani magam:Könnyebb nem rászoktatni valamire mint utánna leszoktatni valamiről!

Na,nekem pl.ringatás stb. ilyen.Mennyi olyan kérdés van itt is,akinek elmúlt fél-1 éves a babája,ringatva alszik el,folyton kézben akar lenni a babája és még pisilni sem tud elmenni mert különben üvölt a picúr.És lesz szeretné szoktatni.Hát,a leszoktatás nagyobb törés lehet,mintha nem szokott volna rá.Amúgy meg egy kis önzés is társul hozzá szerintem az anya részéről,mint ahogy az előttem szóló is írta az utolsó soraiban.

A lányom (9 hónapos)abszolút bújós úgy amúgy és vidám kiegyensúlyozott,de aludni csak egyedül.

Mindenki máskép csinálja,ezen ítélkezni,szerintem nem szabad.

2009. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%

Aludj jól gyermekem c.könyvhöz


"


Aludj jól, Anyukám!


"Nem baj, ha nem figyelsz arra, hogy nekem rád van szükségem, mert még nagyon kicsi vagyok és te jelented a biztonságot nekem. Tudom, hogy nagyon fontos, hogy teljesen kipihent legyél, mert csak akkor vagy képes kedves lenni velem, különben jaj nekem.


Ezért inkább megtanulom már most, hogy éjszaka te nem vagy az enyém, sőt, nem is vagy. Így legalább elmondhatod majd a barátnőidnek, hogy milyen szuperzseni gyereked van, mert ellentétben egy átlag gyerekkel, aki csak 3-6 éves korára tanul meg egyedül elaludni, ill. visszaaludni, én már 3 (12-24) hónaposan megtettem ezt a te kedvedért. Aludj jól, Anyukám!"


Menta


[link]

2009. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező erről akar beszélni.


1. A kötődés jelenségéről röviden


A kötődés egy láthatatlan, rugalmas kötelék anya és gyermeke között. Bizonyos tekintetben hasonlít a bevésődés folyamatára, mellyel a kislibák kikelésük után egy életre eszükbe vésik anyjuk képét (imprinting). Mindkét folyamatnak – az imprintingnek és a kötődésnek is – hasonlók a céljai: az éretlen és tapasztalan utódot a biztonságot nyújtó anya közelében tartani. Míg a kislibák kikelésük után szaladnak, az embergyerek nem képes aktív helyváltoztatásra, ezért hiába is rögzítené édesanyja képét születése után, követni nem tudná őt. Ehelyett a kötődési viselkedés az, ami anyát és gyermekét nem engedi eltávolodni. A kötődés tulajdonképpen egy jól fejlett szabályozórendszer, melynek működése a gyermek mozgékonyságának növekedésével párhuzamosan válik hangsúlyossá. A 7-8 hónapos gyermeket két, egymásnak ellentmondó vágy vezérli: felfedezni a világot, megérinteni, megtapasztalni mindent, illetve ezzel szemben munkál benne a közelség keresése, a biztonság, az ismerősség – az anya – utáni vágy. A kötődési rendszer többek között e két vágy között próbál egyensúlyt teremteni: felfedezésre sarkallva a gyermeket, mikor az édesanya elérhető és jelenlétével biztonságot sugároz, illetve egyedüllét vagy veszélyhelyzet esetén a biztonságot jelentő anya keresése és a megnyugvás utáni vágy válik kifejezetté. A kötődési rendszerben – optimális esetben – természetesen az édesanya is részt vesz, a gyermek távolodása, sírása esetén az anya közelít gyermekéhez, felveszi és megnyugtatja őt. A kötődés tehát egy komplex viselkedési rendszer melyben mind az anyának, mind a gyermeknek aktív, kezdeményező szerepe van, természetesen eleinte az édesanyát terheli a nagyobb felelősség, ő felel az egyensúly fennmaradásáért. A kötődéselmélet egyik kulcsmotívuma szerint a biztonság élményének ezen korai megtapasztalása – illetve ennek elmaradása – mentén kiépül a gyermekben egy modell, mely későbbi kapcsolatainak is alapjául szolgál. A biztonságosan kötődő gyermekek később magabiztosabbak, társaságban jobban feltalálják magukat, együttérzőbbek társaikkal és közeli kapcsolataikat valódi érzelmi mélység jellemzi. Az elmélet erre vonatkozó állítását mára több tucat tudományos kutatás eredménye támasztja alá. Így válik érthetővé, hogy miért felbecsülhetetlen fontosságú az édesanya válaszkészsége, érzékenysége az első évek során, és mennyit tudnak ártani a különböző, sokszor ismeretlen eredetű gyermeknevelési dogmák.

2009. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Én a kérdést azért írtam ki, mert elszomorodtam, hogy a kislányom önálló.

Én SZERETNÉM ringatni.

NEKEM jó volt az esti szertartás, úgy éreztem, hogy olyan kapcsolatot jelent ez kettőnk között, amilyen kapcsolata soha többé senki mással nem lesz.

Ennyi.

Nem ítélek el senkit, nem véleményezést kértem, nem bíráskodni akartam, egyszerűen csak az anyaság ilyen lágy megnyilvánulása mellett kampányolni, mint az esti ringatás, szeretgetés...


Semmi több nem volt a célom.


Köszönöm mindenkinek a választ, és leszögezem, hogy ÉN senkit nem pontoztam le.


Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, ahogy szereti, ezért aztán se elítélni, se felülbírálni nincs joga senkinek senkit.

2009. júl. 22. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!