Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák, mikor...

Tápszeres anyukák, mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Mi volt az elsö amit adtatok a babának? A védönöm szerint már adhatok neki almalevet, baracklevet 1-2kanállal, esteleg reszelt almával is próbálkozhatom.
2009. júl. 16. 09:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
9hetesek vagyunk:)
2009. júl. 16. 09:14
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem még korai. Pontosítok: én a babámat a világ minden kincséért nem kezdtem volna el 9 hetesen hozzátáplálni, maximum akkor, ha bevonták volna az összes tápszert a forgalomból... De ez én vagyok, ha te így érzed jónak, akkor adsz neki valamit.

Én azt az elvet vallom, hogy az egy dolog, hogy a tápszeres babákat hamarabb kezdik meg hozzátáplálni, de szerintem semmivel sem fejlettebbek a tápszeresek, mint az anyatejesek, tehát szerintem nem indokolt korábban kezdeni. Ha már x ideig meg bírtam neki venni a tápszert, akkor pár hetet még kibírtam.

Én elsősorban a babámat néztem, hogy mennyire fejlett, mennyire tartja már szépen magát az etetőszékben, hordozóban, amikor etettem első alkalommal, mert én szinte még csak fekvő babának nem adnék kanállal enni. Az még olyan groteszk nekem.

Így az én tápszeres fiam elmúlt öt hónapos, amikor elkezdtem hozzátáplálni, akkor is tejpéppel kezdtem és jó két hét múlva kapott először gyümölcsöt.

2009. júl. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Tápszeres babáknál legkorábban 4 hósan szokták elkezdeni a hozzátáplálást, bár sokan megvárják a 6 hót is.


"A jelenleg érvényes gyermekgyógyászati ajánlások szerint az az ideális, ha az igény szerint szoptatott csecsemő hat hónapos koráig nem kap mást anyatejen kívül (vizet, teát sem). A tápszeres vagy tápszeres kiegészítést kapó babák esetén a hozzátáplálás elkezdése négy hónapos kor után történik. Ennek az az oka, hogy az ezt megelőző időpontokban a kisbabák bélrendszere egyszerűen nem képes a más jellegű, szilárd táplálék feldolgozására"


" korán elkezdett hozzátáplálás túlterheli a kicsi emésztőrendszerét, tönkreteszi a bélflórát, ezért a kicsi hajlamosabb lesz a különféle allergiákra, hasfájással, emésztési, székelési nehézségekkel és alvászavarokkal reagálhat. A korán hozzátáplált gyerekeknél 40%-al gyakoribbak a légúti megbetegedések, gyengébb lesz az immunrendszerük "


"Mikor kezdjük a kiegészítő táplálást?


Hat hónapos kor előtt semmiképpen sem szükséges a kiegészítő táplálék, mert a kizárólagos szoptatás kielégíti a 6 hónaposnál fiatalabb csecsemők táplálkozási igényeit. Ugyanez vonatkozik a tápszerrel táplált csecsemőkre is. Az Ő gyomor-bélrendszerük sem érettebb az anyatejes babákénál.

Hat hónapos kor körül fejlődési mérföldköveket lép át a csecsemő, emellett emésztőrendszere is elég fejletté, éretté válik az anyatejen kívül más táplálék feldolgozására is.


Honnan tudhatjuk, hogy itt az idő?


- a csecsemő már nem tolja ki nyelvével a kanalat, a száj izmai és idegei erőssé válnak ahhoz, hogy ajkai közé fogja az ételt, harapjon és rágjon,

- megjelennek az első fogai,

- érdeklődést mutat az új ízek iránt"

2009. júl. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adnék még neki 9hetesen. Mondjuk mi anyatejesek vagyunk,de 4hós korában adtam neki először kóstolókat. Azóta ha kevés a tejem,akkor kap egy kis turmixolt vagy reszelt gyümölcsöt.Általában a tápszeres babáknál 4hósan ajánlott elkezdeni,anyatejeseknél meg 6hós korban,de mindenki maga dönti el.Ráérsz még szerintem te is,nem fog semmiről lemaradni a babád.A védőnőd meg szerintem nem komplett....Bocsi.
2009. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Na most lepontoznak de nem baj:(

Én születése ota tápszerrel etettem a kisfiam. 3 hónapos korában kezdtem neki gyümiket adni. Nem sokat csak 1-2 falatot. Mire betöltöttük a 4 hónapot már megevett egy 1/4 üveg gyümi bebikajot. csak a hátrány az, hogy megszerette az izeket és a tápszert nem volt hajlandó megenni, így már majdnem 5 hónaposan el is hagyhattuk. Maradt a tejpép. Azóta (5 hónapos kora óta) nem eszik cumisüvegből.

2009. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem leszel lepontozva szerintem, mert a ti esetetek is azt mutatja, hogy sajnos korai volt :(
2009. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szia! Én sem adtam neki semmit, csak tápszert kap. csak kiváncsi voltam más mikor kezdte, mert én is túl korainak tartom a gyümileveket, és az almát is:)
2009. júl. 16. 10:11
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
en 3.5 hosan adtam almalevet, hetig, utana hetig almapuret aztan meg barackot, sargarepat, krumplit.Most 5 hosak vagyunk es ezeket keverem es kivaltottam mar egy etetest.elso perctol fogva elfogadta a kiskanalat,nem volt gond.Egeszseges,kiegyensulyozott,nem tul kover,nem tul sovany baba.
2009. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Az én gyerekorvosom (nagyon jó doki, elismert, még saját szabadalmaztatott szerei is vannak), adott táplálási útmutatót, amiben 6-8 hetes kortól írja a gyümölcslé kóstoltatását. 10-12 hetes kortól a gyümölcspép kóstoltatását. És almával kell kezdeni. Én betartottam az ajánlását, és kisfiam nagyon szerette. Ha gondolod, írj privibe és elküldöm az útmutatót,amit kaptam.
2009. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Én pépekkel még nem próbálkoznék, reszelt almával meg pláne nem! Kisfiam is tápszeres, most 11 hetes. Én mostanában kóstoltatom vele a sárgarépalét. Ízlik is neki nagyon és sok vitamin is van benne. Egyelőre csak ezt kapja, majd később megkóstoltatom vele a paradicsomlét, majd az almát. Aztán jöhetnek majd a pépes dolgok, de kb 3,5-4 hós korától. Érdekes, hogy a védőnőd máris ezt javasolta. Én azt tapasztaltam, hogy 4 hós karuk előtt nem ajánlják a védőnők sem. Bár ahány hely, annyi szokás! Ha úgy érzed, hogy még korai, ne adj neki. Később is csak a gyümilevekkel, zöldséglevekkel próbálkozz. Ha mennek az új ízek, akkor jöhetnek a pépesek is.
2009. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!