Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol emelitek babátokat pelus...

Hol emelitek babátokat pelus cserekor? A lábánál fogva, vagy a fenékét?

Figyelt kérdés
Most hallottam nem rég /ortopéd orvos mondta/ hogy a babákat nem szabad megfogni a lábuknál pelus cseréléskor. Sokkal jobb, ha a fenekét emeljük. És ha kakis? Ez már megint valami újdonság amit kitaláltak? A kórházban is úgy mutatták, hogy a lábát emeljem. ??????
2009. júl. 9. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Én is a lábát fogom... el sem tudom képzelni, hogy lehet a fenekénél fogni...

És addig a lábai ott kalimpálnak?


Kíváncsi lennék a technikára...

Én még nem hallottam erről az újabb marhaságról...

2009. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem is a lábamat emelték, szerintem a nagy többségnek is a lábát emelték és én is a lábát emelem a fiamnak pelusozáskor. ez csak egy újabb hülyeség amin a kismamák megijedhetnek meint... mindenki ott emeli ahol kényelmes neki, nem?

ja , és ha kakis akkor tenyereljek bele... fogja meg az aki kitalálta :)

2009. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lábát összekulcsolom és úgy emelem meg, a védőnő azt mondta, hogy így jó, és nem lesz baja a babynek
2009. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is hallottam, ha a lábánál fogod meg, akkor nyomi lesz.

Elég hülyeségnek hangzik...

Én speciel már örülök, ha be tudom pelenkázni a babámat, mert állandóan elmászik meg elforog meg mindent csinál :) Néha úgy el akar húzni, azt hiszem, hogy a lába a kezemben marad :)

2009. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még erről,de én autómatikusan a fenekénél emelem.Nem szeretem a lábait húzgálni.

3 gyerekes anyuka.

2009. júl. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem rég voltam egy csecsemőgondozási versenyen. Ott azt tanultuk, hogy villafogással kell felemelni a babó lábát!
2009. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
milyen az a villafogás?
2009. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A baba két lábát emeled meg a villafogással. A kis és a gyűrűsujjad közé az egyik lábát, a másikat a mutató és a középső ujjad közé!
2009. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pár éve dolgoztam egy csecsemő otthonba. Ott azt tanították,hogy ne fogjuk le a lábukat. Nem azért,mert árt nekik,csak hogy ne akadályozzuk őket a mozgásukban. Ehhez képest én is lábfogással pelenkázok! :)
2009. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!