Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmondhatom, h mi bánt?

Elmondhatom, h mi bánt?

Figyelt kérdés

Kicsit önbizalomhiányos vagyok...és nagyon tudok haragudni magamra ezért. Pl.mikor vendégek vannak itt, elkezd sírni a babám....és akkor jönnek a kérdések: "nincs teli a pelusa? Nem szomjas? Nem éhes??" Én meg olyan kis lüke vagyok, h megyek kínomban már nézem a pelusát, etetem, itatom,...de közben ordít bennem az anyai hang, h "ÁLMOS, a jósisten áldjon meg!!"

És nem merek kiállni magunkért, h ne kérdezzenek ennyi butaságot, hanem maradjanak csöndbe , mert aludni akar. Mikor minden lehetőségen végigmentem, akkor halkan megjegyzem, h "álmos inkább"....:S

És ez egy kicsit bosszant....vki hasonló cipőben? mit tehetnék ez ellen??


2012. jún. 25. 16:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Elhatározás kérdése. Egyszer vegyél erőt magadon, és mondd ki határozottan a véleményed. Minél többször megteszed ezt, annál jobban fog menni.
2012. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Jó..de csak "nekemtámadnak" ezekkel a számomra ostoba kérdésekkel, én meg lefagyok totálra h akkor most mi van?? Még aztg is elhiszem, h tényleg teli van a pelusa, pedig 15 perce cseréltem:S
2012. jún. 25. 16:42
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
sztem a hangulatod "átragad" a babádra.megérzi hogy vmi nem oké.Anya rosszul érzi magát....én egyébként a látogatóktól a falra mászok.mindenki jön a jó tanácsokkal,még az is aki kutyát "nevel"Rakd le a gyereket had aludjon,majd meglátogatják máskor.Nehogy már Ti alkalmazkodjatok másokhoz...Mennyi idős a kicsi?
2012. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Hááát, én a másik véglet vagyok. Simán megmondom, ha fáradt és stresszes vagyok épp, akár elég bunkón is sajnos, hogy álmos, csöndben kéne lenni, aludni szeretne. Ez sem túl jó. Csak annyira utálom, ha okoskodnak pláne olyanok, akik még életükben nem is fogtak kisbabát a kezükben.
2012. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
1.vagyok: De azért támadnak rád az okos tanácsaikkal, mert tudják, hogy megtehetik. Ha egyszer visszaszólnál, hidd el, utána már nem nyomnának el annyira. Ne hagyd magad!
2012. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Ó az első gyerek után én is ilyen voltam, de a másodiknál már határozottabb voltam tudtam mikor mi baja van.

Ha tudod hogy álmos vidd be és altasd el!!

2012. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Lehetnek okosabbak nálad, de a gyerek anyja te vagy, így a te anyai megérzéseid bármelyik észlény okoskodásánál többet ér.

Picit legyél határozottabb, és akkor később sem fognak zaklatni feltételezésekkel.

2012. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..megpróbálok határozottabb lenni... 3 hónapos egyébként..első baba......
2012. jún. 25. 17:06
 9/22 anonim ***** válasza:
Ó, ezen sokan átesünk. Meg kell tanulni határozottan képviselni a véleményedet, mert mindig mindenki bele fog szólni a gyermekápolásba, ha nem érzik a határozottságot rajtad. Te vagy az édesanyja. Te ismered a gyermekedet a legjobban, hiszen minden rezdülését figyeled, vele vagy 24 órában, össze vagytok nőve. Ez adjon önbizalmat, különben megesznek a szomszédok, barátok, rokonok, jóakarók. Olyan sokan érzik magukat okosnak. Ne hagyd, hogy teljesen elbizonytalanítsanak. Fel lehet vetni persze, hogy időnként igazuk lehet, de az más tészta. Képviseld magad határozottan! :)
2012. jún. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknál már jobban fog menni. Ha meg tudod, hallgass az ösztöneidre, nyugodtan. Bár szerintem ezek ártalmatlan tanácsok...semmi baja nem lesz, ha bekukkantasz a pelusba. Velem is előfordult, hogy cseréltem, de 5 perc múlva bekakilt. Azért lássuk be, a kezdő anyukáknál mindenki okosabbnak hiszi magát, de lehet, hogy néhanapján igazuk is van. Én is ilyen voltam az elsőnél, a másodiknál meg leküldtem őket az emeletről és letettem aludni a babát ebben a helyzetben. Nem vették jónéven, de engem ez már nem érdekel, fontosabb a gyerek alvása, mint a rokonok lelkiállapota.
2012. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!