Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bánt ha valami rossz tulajdons...

Bánt ha valami rossz tulajdonságot örököl tőled a babád? Engem nagyon

Figyelt kérdés

Vörös-szeplős vagyok, és úgy látom, hogy a hét hós lányomon is jelentkezik. Ráadásul ennek a bőrtípusnak az az átka(ami rám extrán érvényes) hogy nagyon érzékeny a bőre.

Én jelenleg ugyanazt a fürdetőt használom mint a kislányom. Ekcémás. Ráadásul a nuniján jön ki egy foltban legtöbbször, és most éjjel nagyon fájdalmasra sikeredett.

Volt egy jó adag éjféli kaki, amit csak reggel vettem észre. Az ekcémás rész megduzzadt, és bepirosodott, pár helyen vérzett. Elláttam, ezzel nincs gond, de pocsék anyának érzem magam.

Nektek nincs bűntudatotok, ha olyasmit örököl a babátok tőletek ami nagy hátrány?


2011. máj. 8. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan adottság, aminek a létezéséről Te saját magad sem tehetsz. Ne érezz bűntudatot! Akkor, ha valami butaságra tanítanád, nevelnéd tudatosan akkor kellene, hogy bűntudatod legyen, vagy ha nem gondoskodnál róla! De csak azért, mert örökölt tőled valamit, azért nem. Te és a párod adtatok át neki mindent. Köztük biztosan néhány előnytelen, rossz dolgot, de számos jó, pozitív tulajdonságot is! Én nekem is botfülem van, nem tudok táncolni sem, kis tömzsi vagyok és szemüveges, ahogyan a lányom is. Na és? Szelíd, segítőkész, kedves emberek vagyunk. A vörös haj szép, a szeplők szexisek! És nagy általánosságban minden baba bőre érzékeny, emiatt se legyen bűntudatod!
2011. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:) Ez ellen nem tudsz mit tenni, ne legyen bűntudatod. Majd megtanul vele élni. Nekem pl kreol bőröm van és mégis hihetetlenül érzékeny, én is ekcémás vagyok. Rossz anya csak akkor válhat valakiből ha nem megfelelő dolgokra tanítja a gyermekét, nem foglalkozik vele stb-stb...
2011. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kisebbik lányunk pl. nagyon rám ütött vissza: a fülei..nos,nem állnak a fejéhez-ha érted mit akarok ezzel. És anyajegyek is vannak a hátán és a lábán,pedig még csak nyáron lesz 2 éves. Az apjától az "idegbetegségét",és az egóját örökölte,de az apja még büszke is rá! :D

A nagyobb lányunk viszont egészség ügyi problémát örökölt:allergia. Szegénykém nagyon szenved sokszor. Nincs bűntudatom,mert nem tehetek róla. Ha viszont rajtam múlt volna,hogy allergiás legyen e vagy sem... Érted,ugye?

Ó, nálunk számtalanszor előfordult,hogy reggelre teli volt a bugyor.. nem ettől leszek rossz anya!

Ha verném,vagy csak ellökném magamtól,amikor szüksége lenen rám,vagy nem ölelném át Őket... na,akkor lennék rossz anya!-de ez nem fordulhat elő :D Imádom mind a kettőt!!


Ne érezd magad pocsék anyának! Szereted a babád?-akkor jó anya vagy! Sőt,remek ANYA!!


Szeresd,gondozd a gyermeked,legyél Vele,amikor szüksége van Rád! -ez a legfontosabb,ettől vagy ANYA!


Az ekcémáról nem tudok semmit,így nem tudom,hogy lehet e azt írni,hogy Jobbulást a kicsinek!


Üdv:2 gyermekes,21hkm.

2011. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kisnita ***** válasza:

Már hogy lennél azért pocsék anya mert a lányod olyan dolgokat, adottságokat örökölt tőled amiről te nem is tehetsz, hogy vannak?!?! Egyáltalán nem kellene, hogy bűntudatot érezz ez miatt. Ez van, el kell fogadni, kész. Attól, hogy rágódsz rajta nem lesz jobb. Hidd el meg fog tanulni vele együtt élni ahogy te is megtanultál.

Te is biztos örökölted valakitől, nem tudsz vele mit kezdeni csak együtt kell vele élni.

Belőlem külső szempontjából semmit nem örökölt a fiam, apja fajtája még a mozgása is az apjáé. Annak viszont örültem volna ha az étvágyát tőlem örökölte volna nem az apjától. Piszok rossz evő, mint egy macska kb annyit eszik és azt is kizárólag zöldségből, gyümölcsből és joghurtból. Az apja kicsinek ugyan ez volt, szinte semmit nem evett... Én mindig jó evő voltam és jobban örülnék ha nem kellene minden nap órákat azon agyalnom, hogy mit főzzek amit a gyerek is megenne. Hát, de ez van... De legalább a fiamat majd sosem fogja fenyegetni az elhízás. :D

2011. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, te sem haragszol arra a felmenődre akitől "ezt" örökölted. Eleve, hogy feltetted ezt a kérést azt bizonyítja,hogy törődsz a gyerekeddel..már ezzel alátámasztod, hogy jó anya vagy. Az ekcémát leszámítva szerintem a vörös-szeplős szexi :). Ne legyen bűntudatod, szerintem jó anya vagy. Egy 5,5 hós kisfiú anyukája
2011. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is érzékeny a bőröm, örökölte a kislányom, valamint a hízásra hajlamos testalkatomat is....mit csináljak, nem örülök neki, de én nem tehetek róla h ilyenek a génjeim. amit tehetek, hogy vigyázok a bőrére, és arra is hogy ne hízzon meg. sztem te se haragudj magadra emiatt.
2011. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Vörös a hajam,szeplős vagyok,kék szemekkel,hihetetlen érzékeny bőrrel. Mindkét gyermekem ezt örökölte.Soha egy pillanatra eszembe se jutott,hogy emiatt lennék rossz anya.

Már most kenem a bőrüket naptejjel,ha kimegyünk napos időben.Fürdés után jól betestápolozom őket.

Bölcsibe minden szülőtől csak azt hallom,hogy milyen szépek,sőt az utcán is páran megállítanak.

Fel a fejjel és légy büszke a csodaszép gyermekedre!!!

2011. máj. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!