Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a fogyasztói társadalom egércsapdájában vergődök?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelen vagyok eligazodni a baba hozzátáplálásában a sokféle infó, nézet, és egyebek között.


Folyamatosan úgy érzem, hogy a műkaja-gyárak tömik a fejünket áltudományos magyarázatokkal, hogy miért ne adj tejet, lisztet, cukrot, és más egyébként hétköznapi hozzávalót a gyereknek, és ijesztgetnek, hogy mi minden baj történhet szegény babákkal, de én nem akarom elhinni, hogy ezek a dolgok úgy vannak, ahogy mondják.


Most öt hónapos a babám, két hónapja nincs tejem, és már teljesen kétségbe vagyok esve, hogy megkockáztassam-e a hozzátáplálás "tiltott" szereit, vagy ne, mert besz..ratott a védőnő is, hogy se tejet, se lisztet, se cukrot, se semmi hasonlót ne használjak a gyerek kajájánál, inkább tápozzam...


Csak én érzem úgy, hogy az utolsó fillért is ki akarják szedni a zsebünkből a babatej, meg agyonlúgozott tápok, meg steril kaják kapcsán, vagy csak a kétségbeesésem mondatja velem, hogy hogyan fogjuk megengedni magunknak ezt az egészet anyagilag?!?!


2009. júl. 3. 20:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
szerintem a bébikajákba azért van cukor mert régi receptek szerint készülnek . 10 -15 éve még minden máshogy volt magyarországon.Nem volt ilyen kínálat , választék. De szomszéd ausztriában már rozskenyeret ettek itt meg még most is csak a problémás liszt van .
2009. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Egeszseg ide vagy oda en is jobban szeretem az edes izeketet. Hat akkor egy baba, aki edes anyatejet szopik... kicsi de az izlelobimboi mukodnek es pont ezt hasznalajak ki a bebietelgyartok. Falja az en babam is a meregdragakitudjamibolkeszult uveges eteleket. De neha tenyleg jol jon.


Azt olvastam valahol, hogy az ember elegge furcsa. Meg sem probalna az autojaba benzin illatu es szinu vizet tenni, viszont kepes meginni/megenni olyan taplalakot, aminek semmi koze sincs a termeszethez. Es milyen igaz! Elbolonditsak az izlelobomboinkat es mi hagyjuk magunkat.

Szanalmas, de ez van.

2009. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Túl van reagálva ez az egész dolog, és a bébiételgyártők meg lehúzzák asok tanácstalan szülőt.

Nekünk sem lett semmi bajunk (37 éves vagyok), nem vettek a szüleink annyi baromságot, főztek nekünk, vagy ettük amit ők ettek.

Ez az egész "babaipar" egy iszonyat negy lehúzás manapság.

Én még csak szoptatom a lányomat (4 hónapos lesz), de ha már hozzátátplálok, akkor majd magam megfőzöm v. megcsinálom itthon.

A fiamnál is úgy csináltam, ahogy jónak láttam és már 9 éves, nem lett semmi baja.

A bioban meg egyáltalán nem hiszek.

2009. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én ettől a 3 éves korig tápszertől vagyok kiakadva. A kisfiam most volt 1 éves és én bizony ma reggel megkóstolttam vele a tejet 150 ml-t be is nyakalt egy csepp se maradt belőle. Se kiütés semmi. Jobban izlett neki mint az a kutyulék amiért egy vagyont elkérnek. Vizet amúgy én azért adok baba vizet, mert nálunk itt budafokon olyan szar a víz, hogy még én se iszom.
2009. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Tenyleg ez a BIO! Na ez aztan meg egy lapat raadas. Megnezem hany ember nez utana, hogy tenyleg BIO vagy epp mennyi a vegyszertartalma a termeknek. Lefogadom 1000bol max 1. De jol nez ki a felrat es az aggodo anyuka mar emeli is le a polcrol.

Aztan a jovahagyo bizottsag is csak emberekbol all.

Uzlet ez! Nagy hitvany uzlet!

2009. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

En nem fogok adni a babamnak tapszert, ha mar nem lesz tejem.

Most 7 honapos. Remelem sokaig szoptathatom meg. Hosszutavura terveztem ezt a tevekenyseget. Nem volt felhotlen a tejcsi fenntartasa, de megerte.

2009. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A "bio"-ról már egyszer írtam itt. Én azt nem veszek. Az anyukám 30 éve dolgozik egy olyan cégnél, ahol műtrágya, vetőmag, növ.védőszer forgalmazásával foglalkoznak.

BIO gazda elmondása szerint jobban megéri a büntetést kifizetni 10 évben egyszer a nem bio "bio"-ért, mint leadni a "nem bio"-t "nem bio"-ként negyedannyiért. Hiszen ebből él, nem fogja az egész éves munkáját, családja jövőjét kockáztatni azért, hogy bio-t termelhessen a fogyasztó kedvéért, a termés meg lerohadjon vmi baci, vagy bogár miatt. Ellenőrzés meg ritkán van. A "bio"-t sokkal több pénzért veszik át, mint a normál terményt.

Na, ezért nem veszek "bio"-t. Aki akar, vegyen, de csak saját maga megnyugtatására! Amikor sz@rban a gazdaság, szerintetek kockáztat a gazda? Hülye lenne!

Babavíz: egy üveggel van itthon, ha elfelejtenék forralni, vagy hirtelen utaznánk vhova. Amúgy csapvizet forralok.

Bébiétel: 6 hónaposan féltjük a cukortól, de 1 évesen Túró Rudit, Danonino-t etetünk a gyerekkel. Hmm... Mondom ezt én, aki évek óta édesítőszeren él. Pff... Előbbi elhízást, rossz fogakat eredményez, utóbbi rákot okoz. Remek!

Tény, hogy a cukor függőséget okoz. Ebből következik, hogy a gyerek is az lesz, nem fogjuk tudni kivédeni. Nem lehet eltiltani a gyereket mindentől, a boltban a polcok tele vannak csokival, cukorral, ... Cukrot szinte mindenbe tesznek. Ismeritek a "hozzáadott cukrot nem tartalmaz" feliratot? Főleg üdítőn. Persze, már nem adják hozzá, amikor a sziruphoz öntik a vizet. Csak kár, hogy a szirupban már van. :/

Tápszer: tele van vitaminnal, jó a babának. Szuper! 1 éves korig. Megnézhetitek, mikor veszek utána tápszert, meg babatejet!

Nem mellesleg, a 8 hónapos lányom már nem akarja meginni, úgy kell beletuszkolni. Mióta rájött, hogy finomabb a gyümölcs, zöldség, nem eszi a tápot. Ízetlen/keserű sz@r, nem is csodálom! Reggel és este kapja csak, de szerintetek elfogy a "kötelező" 500 ml? Dehogy!

Ezt is ki találta ki? Miért kéne minden gyereknek ennyit enni belőle? Én 1 tányér levest eszek, a párom kettőt. A babákat meg sablonra gyártjuk?!

Bolti tejet sem fogok venni a lányomnak. Köze nincs a tejhez! Inkább átmegyek háziért a mellettünk levő faluba!


Uhh... Jó hosszan írtam le a véleményem, bocsánat! Tudnám ugyan még folytatni. :)

Igen, megvetetnek velünk mindent szutykot, mert egy anyuka a legjobbat akarja a gyerekének! Mekkora üzlet! Nekem is tápszert/tejpépet/babapudingot/bébiételt kellene gyártanom!

És persze én (a m@rh@) is megveszem ezeknek többségét! No comment.

2009. júl. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

De igen, kedves 21:22-es, pont az a baj, hogy elkezdtük a hozzátáplálást, és iszonyúan soknak tartom azt az összeget, amit havonta az ember el bír költeni tejpépre, Sinlacra, HA-s tápra (azt már lecseréltem, és semmi gond belőle), olyan bébiételre, ami nem idénygyümölcs, mert a többit piacról szerzem be, és én készítem, meg babavízre.


Egyszerűen besokalltam, ebből született ez a kérdés.


Ráadásul édesanyám meg folyton azon morog, hogy minek ez a túlzott óvatosság, ez a "steril" étkezés a gyereknek, ettől lesz majd az ételallergia.

Van benne valami, én azt hiszem.


Szóval a babavizet beszüntetem, és pár hónap múlva én már a szeretném a saját kajánkkal etetni a babát, mert mi magunk sem eszünk brutális dolgokat, férjem a csirkemellen kívül mást nem hajlandó megenni, úgyhogy abból főzök, meg sok halat, és zöldséget eszünk, szóval szerintem nem lesz baja a babának sem.


Nah, elolvasom a többi hozzászólást is...

2009. júl. 4. 08:23
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a hozzázólásokat, csak az elsőt. A fiam 7 hónapos, és ekcémás a bőre. A dokink jött azzal, hogy csak HA-s tápszert semmi mást. Ok, ő az orvos, hallgatok rá. Majd mivel nem javult a bőre elvittem egy bőrgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy a legjobbat azzal tehetem, ha főzeléket, gyümölcsöt adok neki, és minnél kevesebb tápszert. Ekkor volt 5 hónapos. Azóta nem kap HA tápszert, mert nem eszi meg, tejpépet kap, és sok főzeléket, gyümölcsöt, a bőre gyönyörű, és végre hízott is, mert amíg csak tápszert kapott, nem akart enni, túl sovány volt a doki szerint. Most 75 cm, 6800 gramm, egészséges, és elmúlt az ekcémája.
2009. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kedves 01:21-es!

Teljesen egyetértek.


Pont ezért tettem fel a kérdést.

Köszönöm, hogy megerősítettél a véleményemben!


Persze én is megveszem a sok méregdrága szutykot, de már nem sokáig...

Pár hónap múlva eljutunk talán a hozzátáplálásban oda, hogy ne kelljen mást venni, csak tápot.

Azt is csak max. egy éves korig vagyok hajlandó adni, utána nálunk jön a finom, friss tehéntej!

És pont.


És aggódva figyelem majd a babát, nehogy bármi baj legyen... :-(

Mert belém ültették azt az eltúlzott óvatosságot, ami megmérgezi az ember lelkét...

2009. júl. 4. 09:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!